• رئیس سازمان سنجش و آموزش:

  کنکور ۹۸ با ۲ نوع سؤال برگزار می‌شود

  رئیس سازمان سنجش و آموزش کشور گفت: با توجه به وضعیت فعلی ظرفیت پذیرش در دانشگاه‌ها و تأثیر سوابق تحصیلی، ۸۷ درصد پذیرش دانشگاه‌ها بدون کنکور شد.

 • دبیرکل خانه اقتصاد در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  هیچ گونه شفافیت اقتصادی در سیاست های ارزی دولت مشاهده نمی شود

  موضوع شفافیت اقتصادی طی چند هفته اخیر درحالی به صدر اخبار رسانه‌ها و سخنرانی‌های مسئولان مختلف بخصوص تیم اقتصادی کابینه دولت تبدیل شده است که برخی از کارشناسان براین باورند این معضلی نهادینه در مدیریت اقتصادی کشورمان است.

 • مدیر کل پایش سازمان هواشناسی اعلام کرد

  روند افزایشی دمای هوا

  مدیر کل پایش سازمان هواشناسی کشور با بیان اینکه دمای هوا همچنان روند افزایشی دارد گفت: این روند تا 20 مرداد ماه ادامه خواهد داشت و به نظر می رسد از این تاریخ، شکست گرمای هوا رخ دهد.

 • قطعی‌ برق،‌ بدون بیمه خسارت

  خاموشی‌های مکرر برق در روزهای اخیر بالاخره طاقت خیلی‌ها را طاق کرد و به همین بهانه صدای اعتراض جماعت زیادی که به خاطر قطعی برق، خسارت دیده بودند، بلند شد.

 • توهمی به نام حفاظت!

  یافته‌های پژوهشی جدید نشان می‌دهند افزایش مناطق حفاظت شده به تنهایی برای بهبود شرایط حفاظتی کافی نیست و حتی موجب توهم حفاظت نیز می‌شود.

 • رودخانـــــه، باغ و دشــــــت‌های پلاستیــــکی محیط‌زیست ایران را محاصره کرده است

  پلاستیک‌آباد!

  محصولات پلاستیکی گلوی رودخانه‌ها را بند می‌آورد. کشاورزان هر روز برای باز کردن مسیر آبراهه باغ و مزرعه‌شان ساعت‌ها وقت صرف جمع کردن پلاستیک‌ها می‌کنند. جمع‌آوری پلاستیک از مخازن سدهای کشور، پای ثابت برنامه‌های دولت است. روی هر بوته مرتعی یا درختان جنگلی که محل عبور گردشگران است، کیسه‌های پلاستیکی خودنمایی می‌کنند. بیراه نیست اگر بگوییم صحرا و بیابان و جنگل به محاصره پلاستیک‌ها درآمده‌اند.

 • بارش پراکنده و وزش باد شدید در کشور

  مدیر کل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با اشاره به بارش پراکنده در استان‌های آذربایجان شرقی، اردبیل، سیستان‌ و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و فارس از وزش باد شدید و وقوع گرد و خاک در ۹ استان کشور خبر داد.

 • ما در آسیب‌خیزترین نقطه شهریم

  فقر امکانات رفاهی و اجتماعی،از جمله دلایلی است که در منطقه جنوبی پایتخت دست به دست هم می‌دهند تا محیط مناسب‌تری را برای بروز آسیب‌های اجتماعی به‌وجود بیاورند و دقیقا به همین دلیل، در مرکز اورژانس اجتماعی جنوب تهران، ما هم محدوده وسیع‌تری را تحت پوشش داریم و هم منطقه آسیب خیزتری را پیش‌رو داریم به‌طوری که می‌توانیم بگوییم ما در آسیب‌خیزترین نقطه شهر قرار گرفته‌ایم.

 • همراهی خبرنگار جام‌جم با یکی از گشت‌های اورژانس اجتماعی در جنوبی‌ترین نقطه پایتخت

  یک گشت و گذار اورژانسی

  جرات یا حقیقت؟! بهاره جرات را انتخاب کرده بود که حالا روی تخت اورژانس یکی از بیمارستان‌های جنوبی تهران بستری بود. با چشمی کبود، موهایی تراشیده و بدنی که جابه‌جا پر از داغ! گزارش پرونده‌اش را یک ساعت پیش پرستاران بیمارستان به اورژانس اجتماعی داده بودند و حالا مددکاران اورژانس اجتماعی اینجا بودند. حرف‌های بهاره را می‌شنیدند، با مادرش حرف می‌زدند، تا تکه‌های پازل پرونده ضرب و جرح بهاره یکی‌یکی کنار هم چیده شود.