• معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ عنوان کرد

  توصیه‌هایی برای کاهش ترافیک در ساعات افطار

  معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی تهران بزرگ گفت: در ماه مبارک رمضان رانندگان با عنایت به افزایش تراکم ترافیک در ساعات غروب و نزدیک به افطار با صبر و حوصله بیشتری رانندگی کرده و سفرهای درون شهری خود را با برنامه‌ریزی به ساعات پیک ترافیک موکول نکنند.

 • مدیر جهاد کشاورزی خرمشهر در گفت‌وگو با جام جم آنلاین مطرح کرد:

  احیای 10 هزار هکتار از اراضی کشاورزی خرمشهر / افزایش 40 درصدی محصولات زراعی و باغی

  سوم خرداد سال 1361 بود که خرمشهر با رشادت‌ دلیرمردان ایران از نزدیک به 600 روز تعرض رژیم صدام رهایی یافت و دوباره به عنوان نگینی ارزشمند بر انگشتری میهن بازگشت. به این ترتیب از همان روزهای ابتدای آزادسازی خونین‌شهر روند بازسازی و تقویت اقتصادش آغاز و تا امروز نیز ادامه دارد. این درحالی است که خرمشهر قبل از تعرض رژیم صدام به عنوان قطب تولید محصولات کشاورزی بخصوص در بخش زراعی و دامی شناخته می‌شد و امروز هم قرار است با به کارگیری برنامه‌های دقیق و هدفمند به همان جایگاه بازگردد.

 • بارندگی ها ادامه دارد

  مدیرکل شبکه پایش سازمان هواشناسی گفت: با توجه به عبور سامانه بارشی در کشور، بارندگی ها همچنان در نقاط مختلف ادامه دارد.

 • به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر

  قاب آزادی (عکس)

  آزادسازی خرمشهر یکی از مهم‌ترین اهداف عملیات بیت المقدس در دوره جنگ ایران و عراق بود که پس از ۵۷۸ روز اشغال در روز سوم خرداد سال ۱۳۶۱ صورت گرفت. این عملیات توسط ارتش جمهوری اسلامی ایران (به فرماندهی علی صیاد شیرازی) و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی (به فرماندهی محسن رضایی) انجام گرفت. فتح خرمشهر بازتاب جهانی داشت و عراق با از دست دادن خرمشهر از نظر سیاسی تکیه‌گاهش را برای مذاکره از دست داد. این واقعه از لحاظ نظامی نقطه عطفی در تاریخ جنگ ایران و عراق شناخته می‌شود. به همین دلیل از آن روز به عنوان نمادی از پیروزی، مقاومت و ایستادگی در برابر دشمن یاد می‌شود. شورای عالی انقلاب فرهنگی سوم خرداد را به عنوان روز مقاومت، ایثار و پیروزی در تقویم رسمی ایران نامگذاری کرده‌است. با آزادی خرمشهر، ایران توانست بیشتر اراضی اشغال شده از سوی عراق در ابتدای جنگ را بازپس بگیرد و دست بالا را در موقعیت نظامی و تبلیغاتی قرار دهد.

 • برخی کارشناسان نسبت به تغییر اعضای شورای‌عالی جنگل ابراز نگرانی می‌کنند

  شورای بی‌سابقه جنگل

  پیش از این‌که رئیس جدید سازمان جنگل‌ها سکان مدیریت منابع طبیعی کشور را در دست بگیرد، حرف و حدیث‌ها در زمینه احتمال افزایش واگذاری اراضی ملی برای توسعه کشاورزی در ایران بسیار شدت گرفت.

 • گفت‌و‌گو با حسن لبافی، نابینای هنرمندی که روزهایش را پای دار قالی می‌گذراند

  مردی که با دست‌هایش دنیا را می‌بیند

  با من هم مصاحبه می‌کنید‌؟! هفته گذشته تلفن روی میز گروه جامعه پشت سر هم زنگ خورد، مردی آن طرف خط خیلی ساده خودش را معرفی کرد و گفت می‌تواند سوژه یکی از مصاحبه‌های ما باشد! ماجرای آشنایی ما با حسن لبافی از همین جا شروع شد.

 • کشف ۱۵ تن مواد مخدر در هفته گذشته

  معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر از کشف ۱۵ تن و ‏‏۶۱۰ کیلوگرم انواع مواد مخدر و روان‌گردان در هفته اخیر در کشور خبر داد.

 • اشتباه پزشکی علت مرگ بیمار ساروی بود

  پزشکی قانونی مازندران عوامل بیمارستانی را در مرگ بانوی 44 ساله ساروی که فروردین سال جاری در بیمارستان امام خمینی (ره) این شهر در اثر تزریق خون نامتجانس جان باخت، مقصر شناخت.

 • عضو اتاق بازرگانی خرمشهر در گفت‌وگو با جام جم آنلاین

  اغلب ساکنان خرمشهر تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد هستند!

  درحالی وارد سی و ششمین سالگرد آزاد سازی خرمشهر به دست دلیرمردان کشورمان می‌شویم که انتظار می‌رفت خونین‌شهر پس از تحمل شرایط هشت سال دفاع مقدس به یکی از قطب‌های اقتصادی کشورمان تبدیل شود. این درحالی است که اگرچه برنامه‌های گسترده‌ای از نظر بازسازی و توسعه اقتصادی این شهر تدوین شده است اما همچنان مشکلات و معضلاتی در خرمشهر وجود دارد که رونق کسب و کار را آنطور که باید ایجاد نکرده است.