• سخنگوی وزارت خارجه:

  ایران اسیر فشارهای آمریکا نخواهد شد

  سخنگوی وزارت خارجه گفت: آمریکا با راه اندازی ستاد و گروه هایی در مناطق مختلف جهان به ویژه کشورهای همسایه تلاش می کند مانع از همکاری های اقتصادی ایران شود اما با مدیریت دقیق و نظامی به راحتی از این دوران عبور می کنیم و اسیر اقدامات آمریکا نمی شویم.

 • کرملین حفظ برجام را خواستار شد

  روسیه هیچ جایگزینی برای توافق هسته‌ ای ایران نمی‌بیند و از همه طرف‌ها می‌خواهد از اقداماتی که ممکن است تهران را به سوی خروج از این توافق سوق دهد، خودداری کنند.

 • معاون سیاسی وزیر خارجه:

  به اروپا فرصت می دهیم ولی صبرمان بی پایان نیست

  معاون سیاسی وزیر خارجه گفت: تلاش اروپا برای ایجاد سازوکار مالی برغم فشارهای فزاینده آمریکا ادامه دارد . از آنجا که در جریان تلاش های آنها هستیم به نظرمان باید فرصت بیشتری به اروپایی ها داده شود، هرچند که این فرصت بی پایان نخواهد بود.

 • صالحی در دیدار با آمانو تاکید کرد

  لزوم رویکرد بی‌طرفانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

  علی‌اکبر صالحی معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان روز چهارشنبه در دیدار با یوکیا آمانو مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در وین بر لزوم رویکرد بی‌طرفانه، حرفه‌ای و مستقلانه آژانس تأکید کرد.

 • موگرینی در دیدار با ظریف تاکید کرد:

  عزم اتحادیه‌ اروپا برای حفظ برجام

  مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در دیدار با وزیر خارجه ایران در حاشیه نشست ژنو بر عزم این اتحادیه برای حفظ برجام تأکید کرد.

 • رئیس سازمان انرژی اتمی کشورمان در گفتگو با یورونیوز:

  بلوف نمی‌زنیم / ایران کلید طلایی خاورمیانه است

  رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: اگر دستوری صادر بشود که برجام تمام شد و شما بروید کارتان را انجام بدهید، ما خیلی راحت می‌توانیم برگردیم و این بلوف نیست.

 • بیانیه‌ دفتر موگرینی؛

  برجام از ستون‌های امنیت منطقه و اروپاست

  دفتر فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجه اروپا پس از دیدار وی با «علی اکبر صالحی» معاون رئیس جمهور ایران، در بیانیه‌ای نوشت: هر دو طرف عزم خود را برای حفظ برجام به عنوان یکی از ستون‌های امنیت منطقه و اروپا و نیز با هدف احترام به توافق‌های بین‌المللی ابراز داشتند.

 • بیانیه پایانی سمینار همکاری های بین المللی هسته ای در بروکسل اعلام شد

  توافق ایران و اروپا بر گسترش همکاری‌ های هسته‌ ای

  ایران و اروپا در پایان سمینار دو روزه همکاری‌های بین‌‌المللی هسته‌ای در بلژیک، روز سه شنبه با صدور بیانیه‌ای بر تداوم و گسترش همکاری‌های صلح‌آمیز انرژی هسته‌ای در چارچوب برجام توافق کردند.

 • هشدار صالحی به اروپا:

  صبر ایران رو به پایان است

  رئیس آژانس انرژی اتمی ایران درباره اقدامات ناکافی اروپا برای حفظ برجام به خبرگزاری رویترز گفت: صبر مردم ما بتدریج رو به اتمام بوده و مدت زیادی از بازه چندماهه پیش‌بینی‌شده (برای اقدام اروپا) باقی نمانده است.

 • دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا:

  ایران باید به ‌طور مؤثر از مزایای برجام بهره‌مند شود

  دبیر کل سرویس اقدام خارجی اتحادیه اروپا در اظهاراتی در سومین سمینار همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای ایران و اروپا دربروکسل اذعان داشت که ایران بر اساس برجام بایستی به‌ طور مؤثر از مزایای لغو تحریم‌ها بهره‌مند شود.