۱۰سال درخشش نیروگاه اتمی بوشهر

سیدقاسم بی‌نیاز، فعال رسانه‌ای

۱۰سال درخشش نیروگاه اتمی بوشهر

۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۲

جهان به سوی مصرف فزاینده انرژی پیش می‌رود و منابع تامین انرژی محدود هستند. کشورهای مختلف جهان با توجه به آب و هوا، شرایط جغرافیایی و اقلیمی، میزان منابع انرژی‌های فسیلی، میزان رشد اقتصادی، جمعیت، توانمندی فنی، علمی و فناورانه و برخی عوامل موثر دیگر، به میزان و ترکیبی از انرژی‌های مختلف فسیلی، آبی، بادی، خورشیدی، هسته‌ای و... دسترسی دارند و بر مبنای آن به برنامه‌ریزی رشد و توسعه و رفع نیاز‌های کشور به انرژی می‌پردازند.

بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر؛ معجزه قرن۲۱

اسدا... صبوری، معاون اسبق امور نیروگاهی در سازمان انرژی اتمی

بهره‌برداری نیروگاه اتمی بوشهر؛ معجزه قرن۲۱

۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۴۲

اسدا... صبوری یکی از نام‌آشناهای صنعت برق ایران که در ساخت نیروگاه‌های متعدد شرکت توانیر مشارکت داشته، هیچ‌گاه فکر نمی‌کرد هنگامی‌که درسمت معاونت امور نیروگاهی قدم به سازمان انرژی اتمی می‌گذارد به مدت هشت‌سال‌ونیم درگیر الف تا یای جان‌بخشیدن دوباره به پروژه تکمیل نیروگاه نیمه‌کاره و راکدمانده اتمی بوشهر شود.

برق هسته‌ای با زندگی اجتماعی مردم گره خورده است

محمود جعفری؛ رئیس اسبق‌ نیروگاه اتمی بوشهر:

برق هسته‌ای با زندگی اجتماعی مردم گره خورده است

۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۸

از ۱۳۸۰ تا ۱۳۸۳ به‌عنوان رئیس دفتر نمایندگی سازمان در مسکو منصوب شد؛ سپس هنر، تجربه، فن و تخصصش را به‌عنوان ریاست کارگاه نیروگاه اتمی بوشهر در راه مسئولیتی که به‌عهده گرفت به‌کار بست. حدود سال‌های ۱۳۸۳ تا ۱۳۸۷ این مسئولیت را همچنان پیش گرفت و در این راه بسیار تجربه اندوخت و درست زمانی که بر پیچ‌وخم کار سوار بود و در شرجی هوای بندرگاه ابهت نیروگاهی که با عمق جانش پیوند خورده بود را به نظاره می‌نشست، مجری طرح واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر شد.

نیروگاه‌های اتمی کشور را باید توسعه دهیم

مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه برق کشور:

نیروگاه‌های اتمی کشور را باید توسعه دهیم

۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۲۶

توسعه پایدار مفهومی است که به‌واسطه پیامدهای منفی زیست‌محیطی و اجتماعی ناشی از رویکردهای توسعه یک‌جانبه اقتصادی پس از انقلاب صنعتی و تغییر نگرش بشر به مفهوم رشد و پیشرفت پدید آمده است. این مفهوم که امروزه یکی از موضوعات اصلی مورد بحث محافل توسعه و برنامه‌ریزی است، خود، برآیند انگاره‌های مختلف توسعه است که نکته مشترک تمامی این انگاره‌ها پایداری، عدم آسیب به محیط‌زیست و ثبات است.

شتاب جهان برای تولید برق هسته‌ای

شتاب جهان برای تولید برق هسته‌ای

۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۶

سوخت‌های فسیلی که روزگاری به زندگی بشر نور و گرما بخشیده بود، حالا تبدیل به بلای جان زمین شده و دمای کره زمین مدام در حال افزایش است. عمده سوخت‌های فسیلی از کربن - که تاثیرات مخربی بر کره زمین دارد ـــ تشکیل شده‌اند و به‌ این ترتیب ما انسان‌ها علاوه بر مشکلات جاری و روزمره خود با پدیده هولناکی به نام تغییرات آب و هوایی ـــ که تبعات غیرقابل اجتنابی را به دنبال دارد ـــ مواجهیم؛ تهدیداتی مانند موج گرما، آتش‌سوزی‌های وسیع، سیل و... و این‌گونه است که مردم نگران از دست دادن محصولات کشاورزی و دسترنج‌شان هستند که از پیامدهای گرم شدن زمین و انتشار گازهای موسوم به گازهای گلخانه‌ای است.

زنگ خطر زمستان

«جام‌جم» راهکارهای حل ناترازی انرژی را بررسی می‌کند

زنگ خطر زمستان

۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۰

ذخیره‌ سازی گاز یکی از راهکارهای مهم در راستای بهینه‌سازی مصرف انرژی است که کشورهای پیشرفته و البته کشورهایی که دارای منابع محدود انرژی هستند آن را در دستور کار خود قرار داده‌اند همان‌طور که سال گذشته، کشورهای اروپایی که تصور می‌شد با وقوع جنگ روسیه و اوکراین، دچار کمبود شدید گاز شوند با ذخیره‌سازی بدون هیچ مشکلی از این مرحله عبور کردند.

دستگاه‌های دولتی در برابر واردات خودرو مانع‌تراشی نکنند | دلالان، بازندگان سیاست ورود خودروهای کارکرده

عضو‌ کمیسیون برنامه و بودجه مجلس:

دستگاه‌های دولتی در برابر واردات خودرو مانع‌تراشی نکنند | دلالان، بازندگان سیاست ورود خودروهای کارکرده

۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۴۷

عضو‌ کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با بیان اینکه ورود هر چه سریعتر خودروهای کارکرده به کشور می‌تواند به بهبود بازار کمک کند، گفت: در این زمینه اگر زودتر تکلیف واردات خودروهای کارکرده به کشور مشخص شود و دستگاه‌هایی که با واردات خودرو سر و کار دارند از جمله گمرک، بانک مرکزی و ... کمتر مانع تراشی کرده و اجازه دهند زودتر این کار واردات خود انجام شود تلاش دلالان برای گران کردن خودرو بی‌نتیجه خواهد ماند.

زمان تحویل خودرو‌های وارداتی اعلام شد

زمان تحویل خودرو‌های وارداتی اعلام شد

۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۰

معاون وزیر صمت با بیان اینکه سامانه خودرو‌های وارداتی در یکی دو روز آینده با طراحی جدید بارگذاری خواهد شد، گفت: از هفته آینده عرضه ۸ مدل خودروی وارداتی آغاز خواهد شد.

دعوای خودرویی بالا گرفت

«جام‌جم» از ورود ۳قوه برای ساماندهی تولید و عرضه خودرو گزارش می‌دهد

دعوای خودرویی بالا گرفت

۱۲ مهر ۱۴۰۲ - ۰۹:۲۹

ظاهرا خودرو وارد جاده پر‌پیچ و خم تصمیم‌گیری شده؛ مسیری که با کاهش التهابات ارزی انتظار می‌رفت هموار شود اما متاسفانه با فراز و نشیب‌های زیادی روبه‌رو شده است. تصمیماتی که در حوزه خودرو گرفته شده اکنون نه خودروسازان را راضی می‌کند و نه متقاضیان را.

پیشنهاد اختصاص یارانه انرژی به هر کد ملی در برنامه هفتم توسعه

عضو کمیسیون انرژی مجلس مطرح کرد:

پیشنهاد اختصاص یارانه انرژی به هر کد ملی در برنامه هفتم توسعه

۱۱ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۳۸

عضو کمیسیون انرژی مجلس گفت: در برنامه هفتم توسعه پیشنهاد کرده‌ایم، یارانه حامل‌های انرژی و بنزین، به جای خودرو به هر کدملی در خانوار اختصاص یابد.

قبلی۵بعدی