روزگار پررونق قصه‌های تاریخی

۱۴ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۰۰

تاریخ معاصر با توجه به تنوع و غنای منابع موجود، وسوسه همیشگی فیلمنامه‌نویسان و کارگردان‌های تلویزیونی برای خلق آثاری در این رابطه بوده که از آن میان تنها چند کار به ثمر رسیده و الباقی در مراحل مختلف نگارش به دلایل گوناگون متوقف مانده‌اند.

به بهانه بازپخش مجموعه «مسافری از هند» از شبکه نمایش

همچنان جذاب و دیدنی

۰۷ آذر ۱۳۹۴ - ۱۲:۳۰

مواجهه ادیان گوناگون همواره از موضوع‌های جذاب برای طرح در سینما و تلویزیون بوده، بسیاری از کارگردان‌ها و نویسندگان را به صرافت تجربه در این حوزه انداخته است.

نوستالژیک برای فردا + فیلم

۱۱ آبان ۱۳۹۴ - ۱۸:۳۵

نوستالژیک برای فردا یکی از برنامه های دهه 60 است که در گروه کودک و نوجوان پخش شده است.

فیلم‌ها و سریال‌ها در روایت‌های درِ گوشی

یادی از یک سنت رو به فراموشی

۲۹ شهريور ۱۳۹۴ - ۲۰:۳۰

«ـ دیشب تونستی مَثَل‌آباد رو تماشا کنی؟ ـ آره! چه بامزه بود. راستی ضرب‌المثل این قسمتش چی بود؟ ناخوش... ناخوش... یادم نمی‌آد! ـ ناخوش خر خورده!» اینها نمونه‌ای از دیالوگ‌هایی بود که فردای نمایش یکی از قسمت‌های ـ مثلا ـ سریال تلویزیونی مثل‌آباد میان ما در حیاط مدرسه (هنگام زنگ تفریح) یا درِ گوشی و لابه‌لای درس‌های معلم رد و بدل می‌شد!

مهناز افشار وقتی دبیرستانی بود/ عکس

۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۷:۴۹

مهناز افشار بازیگر سینما عکس قدیمی از خود را در اینستاگرام منتشر کرد و نوشت: این عکس دیروز از دوستان دوران دبیرستان به دستم رسید . دوران خوب یکدلی با شیطنتها و دوستیهای عمیق .

صداپیشه «گوریل انگوری» درگذشت

۰۷ دی ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۶

«صادق ماهرو» صداپیشه پیشکسوت و دوبلور آثاری نظیر «گوریل انگوری» جان به جان آفرین تسلیم کرد.

نویسندگان بزرگ سهم عمده‌ای در موفقیت تله‌تئاترهای تلویزیونی داشته‌اند

تله‌تئاترهایی که درخاطره‌ها ماندند

۰۱ دی ۱۳۹۳ - ۰۶:۳۰

در میان انبوه تئاترهای تلویزیونی که در سه دهه اخیر روی آنتن رفته برخی به موفقیت رسیده و با استقبال گرم مخاطبان مواجه شده‌اند که به اختصار به برخی از آنها خواهیم پرداخت.

عاقبت «بابا برقی» و «آقای ایمنی» چه شد؟

۰۱ آذر ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۹

با آن‌که حدود 20سال از زمان پخش فیلم‌های آموزشی «آقای ایمنی» و «بابا برقی» می‌گذرد، مردم هنوز به خوبی این دو شخصیت را در خاطر دارند و تکیه کلام‌هایشان را به یاد می‌آورند. این دو نفر از طرف شرکت گاز و برق به تلویزیون آمده بودند تا در لابه‌لای پیام‌های بازرگانی برای مردم فرهنگسازی کنند و نکاتی مهم را آموزش دهند.

گزارشی از شهرک سینمایی غزالی از آغاز تاکنون

رضا تفنگچی روی سنگفرش‌های لاله‌زار

۲۰ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۸

ممکن است بسیاری از ما تا‌کنون شهرک سینمایی غزالی را از نزدیک ندیده باشیم، اما دست‌کم تصاویر آشنایی از لوکیشن‌های آن را در سریال‌های تاریخی و پرمخاطبی همچون هزاردستان، امام علی(ع)، کارآگاه علوی، تبریز در مه، یوسف پیامبر(ع)، کلاه پهلوی و فیلم‌های سینمایی همچون مریم مقدس، شیخ مفید و... دیده‌ایم.

قطع برنامه های طنز «نسیم» در ایام محرم

۰۳ آبان ۱۳۹۳ - ۱۰:۰۰

شبکه تلویزیونی نشاط و سرگرمی؛ نسیم، در ایام سوگواری حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) پخش برنامه های طنز و کمدی را متوقف خواهد کرد.

قبلی۳بعدی