مدیران روزهای پیروزی

بی اهمیتی برخی روسای فدراسیون‌ها به نتایج در هانگژو

مدیران روزهای پیروزی

۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۰

بازی‌های آسیایی هانگژو با تمام برد و باخت‌هایش و قرار گرفتن ایران در رده هفتم، چند نکته مهم برای ورزش ایران داشت. برخی از ورزش‌ها و رشته‌ها با وجود حمایت کمیته ملی المپیک اصلا در حد و اندازه‌های خود ظاهر نشدند.

توریست‌ها در هانگژو

نگاهی به رشته‌ها و فدراسیون‌های ناکام در بازی‌های آسیایی

توریست‌ها در هانگژو

۱۸ مهر ۱۴۰۲ - ۱۳:۰۰

نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی با تمام تلخ و شیرینی‌هایش برای کاروان ورزشی ایران به پایان رسید. مسئولان کمیته ملی المپیک در یک سال گذشته بارها اعلام کرده بودند که با کم کردن تعداد ورزشکاران قصد دارند کاروانی کیفی عازم هانگژو کنند. حالا با پایان یافتن این مسابقات، می‌شود نگاهی تحلیلی به برخی از رشته‌ها داشت.

بچه‌های ایران

پرونده‌ای درباره مدال‌آوران کاروان ورزشی ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو

بچه‌های ایران

۱۷ مهر ۱۴۰۲ - ۱۱:۵۲

نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی روز گذشته در هانگژو به پایان رسید و همانطور که مثل همیشه انتظار می‌رفت، چین با اختلاف و کسب رکورد ۲۰۱ مدال طلا توانست به قهرمانی این بازی‌ها برسد. کاروان ورزشی ایران که متشکل از ۱۷۰ ورزشکار و با رویکرد کیفی عازم این مسابقات شده بود، توانست با کسب ۵۴ مدال طلا، نقره و برنز در رده هفتم بایستد. برخی از رشته‌ها پایین‌تر از حد انتظار ظاهر شدند و در این میان برخی رشته‌ها و ورزشکاران هم بودند که در کمال تعجب توانستند روی سکو رفته و ایران را صاحب مدال کنند. در ادامه به مدال‌آوران کاروان ایران نگاهی کوتاه و گذرا می‌اندازیم.

شکستی دیگر در کارنامه سوارکاری ایران!

شکستی دیگر در کارنامه سوارکاری ایران!

۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۲۱:۴۵

سوارکاری ایران در بازی‌ های آسیایی عملکرد ناموفقی داشت و بدون هیچ دستاورد خاصی این مسابقات را به پایان رساند. فدراسیون سوارکاری هم این روزها شرایط مشخصی ندارد و با سرپرستی رضا زندی‌خواری اداره می‌شود.

ببینید | بچه‌های ایران‌

ببینید | بچه‌های ایران‌

۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۹:۴۲

مدال‌آوران کاروان ایران در بازی‌های آسیایی هانگژو‌‌.

بیانیه کمیته ملی المپیک در خصوص بازی‌های آسیایی هانگژو 

بیانیه کمیته ملی المپیک در خصوص بازی‌های آسیایی هانگژو 

۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۱

کمیته ملی المپیک طی بیانیه‌ای از  افتخارآفرینان اعزامی به نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی هانگژو، مسئولین، سرپرستان و کادر فنی تیم‌های ملی اعزامی کشورمان به این آوردگاه مهم آسیایی تقدیر و تشکر کرد.

از کیفی سازی تا جوانگرایی، از سرمایه گذاری تا زیرساخت

واقعیت ورزش در امتحان هانگژو

از کیفی سازی تا جوانگرایی، از سرمایه گذاری تا زیرساخت

۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۰

بازی های آسیایی برای ورزش آسیا و کشورهای آسیایی بنوعی یک المپیک کوچک محسوب می شود. المپیکی که متر و معیار اندازه گیری کیفیت و کمیت ورزش در قاره پهناور است و کشورها در آن خود را در بوته نقد و آزمایش قرار می دهند. یک امتحان واقعی برای کشورها که مابین المپیک، خود را بسنجند که کجا ایستاده اند. ورزش ایران نیز از این قاعده مستنی نیست. 

روز طلایی اردوی ایران

تیم‌های‌کشتی‌‌و‌شطرنج، ایران را به رده هفتم بازی‌های آسیایی رساندند

روز طلایی اردوی ایران

۱۶ مهر ۱۴۰۲ - ۱۰:۵۲

بعد از گذشت حدود دو هفته از شروع بازی‌های آسیایی هانگژو، کاروان ایران تا قبل از بازی‌های دیروز ۹ مدال طلا کسب کرده بود و همه منتظر دو رقمی شدن طلاهای کاروان ورزش ایران بودند. همان‌طور که انتظار می‌رفت، طلای دهم به نام تیم‌ملی کشتی آزاد ایران زده شد و بعد از آن نیز روزی طلایی برای کاروان ایران رقم خورد.

جدول | رده بندی مدالی روز چهاردهم بازی‌های آسیایی هانگژو

جدول | رده بندی مدالی روز چهاردهم بازی‌های آسیایی هانگژو

۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۰۴

در چهاردهمین روز از باز ی‌های آسیایی هانگژو کاروان ورزشی ایران ۴ مدال طلا، ۲ نقره و یک برنز کسب کردند و در جایگاه هفتم جدول توزیع مدال‌های بازی‌ها قرار گرفت.

طوفان آزادکاران ایران با سه مدال طلا | تاریخ‌سازی شطرنج با طلای ناب

بازی‌های آسیایی هانگژو ۲۰۲۲

طوفان آزادکاران ایران با سه مدال طلا | تاریخ‌سازی شطرنج با طلای ناب

۱۵ مهر ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۷

ورزش ایران امیدوار است در چهاردهمین روز از نوزدهمین دوره بازی‌های آسیایی با کسب چند مدال طلا به وضعیتش در جدول رده بندی توزیع مدال‌ها سروسامان بهتری دهد.

قبلی۴بعدی