گزارش جام‌جم از نمایشگاه تلکام 2015

هر روز اینترنتی‌تر از دیروز

شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنایع مخابرات و اطلاع‌رسانی (ایران تلکام 2015) از چهارم تا هفتم مهر با شرکت فعالان و تولیدکنندگان داخلی و خارجی در این حوزه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار شد. امسال 212 شرکت داخلی و 80 شرکت خارجی از 18 کشور جهان در نمایشگاه شرکت کرده بودند.

۱۸ اپراتور جدید وارد بازار اینترنت می‌شوند

معاون وزیر ارتباطات از ورود ۱۸ اپراتور جدید به بازار خدمات اینترنت پرسرعت کشور خبر داد و گفت: پروانه فعالیت این اپراتورها آبان ماه صادر می شود.

خدمات تازه گوگل برای یافتن لوله کش و نظافتچی منزل

گوگل قصد دارد علاوه بر خدمات جستجوی تحت وب خدمات جستجوی لوله کش و نظافتچی و ... هم به خانوارها ارائه دهد.

تصمیم کارگروه ساماندهی پیامکها

برخورد با ارسال کنندگان پیامک​های غیرمجاز تبلیغاتی و ارزش افزوده

کارگروه ساماندهی پیامک های انبوه تلفن همراه به ریاست وزارت ارشاد، قوانین مرتبط با تنبیه و برخورد با ارسال کنندگان پیامکهای غیرمجاز تبلیغاتی را تدوین می کند.

فیسبوک رفع فیلتر می شود!

عضو کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه فضای مجازی معتقد است در صورت برطرف شدن ایرادات گذشته فیسبوک که منجر به فیلتر شدن این فضای مجازی شده بود، می‌توان آن را رفع فیلتر کرد.

معاون مرکز ملی فضای مجازی مطرح کرد؛

عدم همکاری اپراتورهای موبایل در اجرای مصوبه پیامکهای تبلیغاتی

معاون مرکز ملی فضای مجازی با تاکید بر نظارت بر اجرای مصوبه ساماندهی پیامکهای انبوه از سوی این مرکز گفت: طبق اعلام وزارت ارشاد، سرعت همکاری اپراتورهای موبایل برای اجرای این مصوبه کند است.

عذرخواهی تلگرام از ایران

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مدیریت نرم افزار تلگرام به دلیل انتشار استیکرهای غیر اخلاقی توسط کاربران در این شبکه مجازی، از جمهوری اسلامی ایران عذرخواهی کرد.

تجارت در شبکه‌های اجتماعی؛ قانونی یا غیر قانونی؟

شبکه‌های اجتماعی در ایران بخصوص طی دو سه سال اخیر به محلی برای تبلیغ و عرضه کالا و خدمات تبدیل شده‌است. صرف‌نظر از تبلیغات برخی شرکت‌ها و حتی فروشگاه‌های آنلاین در این فضا، کسب و کارهای خانگی نیز بازار داغی در شبکه‌هایی نظیر فیسبوک، وایبر، تلگرام و اینستاگرام پیدا کرده‌است.

ضوابط جدید استفاده از سیم‌ کارتهای اعتباری

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، ضوابط جدیدی را برای سیم‌کارتهای اعتباری که بدون تراکنش در اختیار مشترکان قرار دارند وضع کرد که براساس آن، اپراتور می تواند مشترک را بابت عدم استفاده، جریمه کند.

چهار اپراتور اینترنت اخطار توقف فروش گرفتند

معاون رگولاتوری از اخطار توقف فروش اینترنت پرسرعت به اپراتورهای شاتل، های وب، نداگستر صبا و ایرانسل و ارجاع پرونده شرکت پیشگامان کویر یزد به سازمان تعزیرات حکومتی خبر داد.

راه‌هایی که به نابودی شما در لینکدین کمک می‌کند!

شبکه اجتماعی لینکدین می‌تواند به عنوان یک موتور محرک برای کسب و کار شما عمل کند. شما می‌توانید با استفاده از لینکدین جایگاه خوبی در مباحث اقتصادی به دست آورید و نیز ارتباط با دیگر صنعتگران، تجار، مشتریان و همکاران برقرار کنید.

گذراندن دوره‌های آموزشیIT برای مدیران دولتی اجباری شد

در راستای امضای تفاهم سازمان فناوری اطلاعات و آکادمی توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات آسیا و اقیانوسیه سازمان ملل متحد – APC ICT – ، آموزش مهارتهای دولت الکترونیک برای دستگاههای اجرایی ممکن شد.

پشتیبانی ویندوز سرور ۲۰۰۳ تمام شد

در حال حاضر با توجه به آن که عرضه جدیدترین نسخه سرور ویندوز تا سال ۲۰۱۶ به تاخیر افتاده است، تنها راه‌حل برای مدیران IT ارتقاء سیستم به نسخه سرور ۲۰۰۸ یا ۲۰۱۲ است.

پاندا خبر داد

حمله پلیس به گوشی‌های اندرویدی

چندی پیش پلیس اسپانیا در مورد ظاهر شدن دوباره وحشت‌افزار پلیس و اخاذی آنها از کاربران اندروید به دلیل عدم رعایت استانداردهای اینترنتی هشدار داد.

مردم خطاب به وزیر ارتباطات:

چرا اینترنت کند، بی‌کیفیت و گران است؟

آقای وزیر چرا ما ۴ برابر شدن پهنای باند کشور را احساس نمی‌کنیم؟ چرا هر پروژه‌ای افتتاح می‌کنید وضعیت بدتر می‌شود؟

برای کاربران آفیس ۳۶۵

نسخه مک آفیس ۲۰۱۶ مایکروسافت منتشر شد

شرکت مایکروسافت از شب گذشته یعنی پنجشنبه ۱۸ تیرماه، نسخه جدید آفیس برای مک را ابتدا برای کاربران آفیس ۳۶۵، در دسترس قرار داده است.

معاون صدا‌و‌سیما در شورای برنامه ریزی و فناوری اطلاعات؛

مردم از سرعت اینترنت راضی نیستند

مهدی اخوان بهابادی معاون رئیس سازمان صدا‌و‌سیما گفت: در زمینه سرعت اینترنت هنوز احساس رضایت مردم حاصل نشده و اگر مشکل سرعت اینترنت حل شود، بخش خصوصی سیل محتوا و انواع خدمات را ارائه خواهد کرد.

معاون وزیر ارتباطات مطرح کرد:

فاصله ۳۰ ساله ایران با دنیای کنونی در حوزه فناوری اطلاعات

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: رفتار ما در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات با دنیای کنونی، دارای شکاف ۲۰ تا ۳۰ سال است.

طاقت بریده مردم از قطع شدن اینترنت

در سال 1993 ایران دومین کشوری در خاورمیانه بود که به اینترنت متصل شد. از آن زمان شمار کاربران اینترنت در ایران روند فزاینده‎ای داشته اما براساس آمار دسامبر 1202 ایران به لحاظ سرعت اینترنت در دسترسی برای کاربران خانگی در بین 178 کشور در جایگاه 164 قرار داشت.

ارائه مجدد پیشنهاد افزایش نرخ مکالمات از سوی هیئت مدیره مخابرات

رئیس هیات مدیره شرکت مخابرات می‌گوید مخابرات پیشنهادهای توسعه ای خود را برای افزایش نرخ پایه مکالمات به وزارت ارتباطات ارائه داده است. او مدعی است آنها برای برنامه خود با کره‌ای‌ها مشورت کرده‌اند.

قبلی۵بعدی