صوت | هوای شهر دلگیره

صوت | هوای شهر دلگیره

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۸

«هوای شهر دلگیره/ دلم بی تابه از یادت/ کجای این جهانی تو/ دل دیوونه میخوادت» آنچه خواندید چند مصرع از تیتراژ مجموعه «از سرنوشت» است که در چهار فصل این مجموعه مشترک بود و با صدای امین بانی پخش می شد و حسابی هم مورد توجه مخاطبانش قرار گرفته بود. چون به حال و هوا و سرنوشت قهرمان های سریال یعنی سهراب و هاشم نزدیک بود.

نگاه ۳۶۰درجه به طبیعت

بررسی برنامه‌ای با محوریت محیط‌زیست در گفتگو با تهیه‌کننده و مجری آن

نگاه ۳۶۰درجه به طبیعت

۱۱ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۰۰

این روز‌ها که درباره چالش‌های حال حاضر و پیش روی محیط‌زیست بیش از گذشته می‌شنویم و فضای مجازی از خبر‌هایی درباره خشک شدن دریاچه‌ارومیه تا نابودی برخی جنگل‌ها و تالاب‌های کشور پر است، برنامه‌ای با۱۰‌سال پیگیری مدام پرونده‌های مختلف در حوزه محیط‌زیست طبیعی و انسانی، سعی در گشایش برخی گره‌ها در این زمینه دارد و با پیگیری آن‌ها با مخاطبان همراه شده است.

صوت | مثل کوه پشت و پناه همیم

صوت | مثل کوه پشت و پناه همیم

۱۰ مهر ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۹

سریال دودکش محصول سال 1392 این روزها از شکبه آی‌فیلم پخش می‌شود. تیتراژ پایانی سریال با صدای رضا صادقی همخوانی زیادی با قصه و حال و هوای شخصیت‌ها دارد.

تغییر سیاست‌های مجموعه‌سازی

نقد و بررسی مجموعه‌های تلویزیونی که روانه آنتن شدند

تغییر سیاست‌های مجموعه‌سازی

۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۴

بررسی تغییر و تحولات مدیریتی در صداوسیما، همواره تابعی بوده از تعداد مخاطبان بخش‌های مختلف برنامه‌سازی در این سازمان که طیف وسیعی از مخاطبان عام با سلایق و رویکرد‌های گوناگون و مخاطبان خاص برنامه‌های تخصصی را در بر می‌گیرد.

یادنامه‌ای برای امین تارخ

یادنامه‌ای برای امین تارخ

۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۳

به خیالمان مرگ از او دور بود. توانایی‌اش در هنر و خوشفکری‌اش در جان‌بخشی ابدی به نقش‌های رنگارنگ را که می‌دیدیم، گمان می‌کردیم عدم، وصله ناجوری است که حالاحالا‌ها به این تن نمی‌چسبد. شاید به همین علت بود که وقتی پای امین تارخ به بیمارستان رسید و ما از خانواده جویای احوالش شدیم، آن‌ها هم وضعیت سلامت او را نه چندان بغرنج و رو به بهبود توصیف کردند.

ببینید | بازگشت امین تارخ با آقازاده

ببینید | بازگشت امین تارخ با آقازاده

۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۴

چند سالی می‌شد که امین تارخ چه در سینما و تلویزیون نقشی برجسته ایفا نکرده بود. حضورش در سنیما کمرنگ و در آثار تلویزیونی هم گرچه قابل قبول و استاندارد بود اما ویژگی درخوری نداشت. تا سال ۱۳۹۹ که با سریال آقازاده به کارگردانی بهرنگ توفیقی در شبکه نمایش خانگی سر زبان‌ها افتاد.

ببینید | نقش پر چالش تارخ

ببینید | نقش پر چالش تارخ

۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۶

اگر نگوییم همیشه، اما نسبت به بسیاری از بازیگران، بخت تا حد زیادی با توانایی‌های بازیگری تارخ برای به نمایش درآمدن یار بود.

ببینید | همسفر در سفر سبز

ببینید | همسفر در سفر سبز

۰۵ مهر ۱۴۰۱ - ۱۲:۳۲

رضا، حاجی بازاری‌ای اهل حلال و حرام که حسابی هم سیمش به آن بالاها وصل است و ایمان قوی‌ای دارد؛ تعریف شخصیتی است که زنده‌یاد تارخ در سریال سفر سبز به کارگردانی محمدحسین لطیفی به یادگار گذاشت.

درس زندگی از مکتب اهل‌بیت (ع)

گفت‌و‌گوی «جام‌جم» با محمدرضا فهیمی، تهیه‌کننده برنامه مکتب

درس زندگی از مکتب اهل‌بیت (ع)

۰۲ مهر ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۹

برنامه تلویزیونی «مکتب» به تهیه‌کنندگی محمدرضا فهیمی و اجرای حجت‌الاسلام محمدحسین جمالزاده به موضوع عبرت‌های عاشورا می‌پردازد که از شبکه یک سیما روانه آنتن می‌شود. معمولا گفتگو با کارشناسان، عرف فضای برنامه‌های معارفی است، اما سازندگان برنامه مکتب تمام تلاش خود را کرده‌اند که با محوریت قرار دادن مسائل، از دل معارف پاسخی برای آن‌ها پیدا کنند.

عدالت آموزشی با «مدرسه تلویزیونی ایران»

علی عبدالعالی در نشست خبری «شبکه آموزش»:

عدالت آموزشی با «مدرسه تلویزیونی ایران»

۳۰ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۲:۴۸

علی عبدالعالی، مدیر شبکه آموزش، «مدرسه تلویزیونی ایران» را این‌طور توصیف می‌کند: «بیمارستانی سرپایی که در اوج دوران شیوع کرونا برای گرفتن دست دختران و پسران ایرانی شکل گرفت و اکنون رستورانی پرزرق و برق است که آموزش را با سرگرمی تلفیق می‌کند و غذای خوشمزه‌اش را جهت توسعه عدالت آموزشی برای دورافتاده‌ترین نقاط ایران نیز به زیبایی ارائه می‌دهد.»

قبلی۵بعدی