نشریات - تپش - جدیدترین اخبار ایران و جهان خبرگزاری جام جم

jamejamnashriyat
تپش

نظرات

فاطمه پیرزادی از دورودلرستان :سلام گزارش‌های بیشتری ازخطراتی که جوانان را درفضای مجازی به خصوص در شبکه های اجتماعی تهدید می کند، چاپ کنید.

هشدار هفته

کلاهبرداری با ترفند دریافت رمز دوم یک بار مصرف

معاون اجتماعی پلیس فتای ناجا درخصوص کلاهبرداری‌های صورت گرفته با ترفند دریافت رمز دوم یک بار مصرف به شهروندان هشدار داد و گفت: مراقب پیامک‌های جعلی ارسال شده در این خصوص باشید .

پرسش قضایی

با توجه به پرسش‌های ارسالی خوانندگان تپش درخصوص موضوعات حقوقی از جمله شک در معامله، ابلاغیه اجرا،انحلال زوجیت و دخالت در زندگی، کارشناسان حقوقی تپش به سوالات شما پاسخ داده‌اند. مخاطبان می‌توانند پرسش‌های حقوقی خود را با ارسال پیامک به شماره 300011224 مطرح کنند و پاسخ را در همین صفحه بخوانند.

قسمت چهارم

قاتل مرموز

در سه شماره قبلی خوانید: مرد ناشناسی در تماس با سرگرد مصطفی از قتل دختری در جاده حاشیه ای شهر خبر داد. بعد از این تماس ، کارآگاه راهی محل شد و با جسد دختری رو به رو شد که در تحقیقات بعدی مشخص شد، دختر دانشجویی به نام سهیلا است. مقتول قبل از قتل مورد آزار و اذیت قرار گرفته بود. در ادامه کیف سهیلا پیدا شد که قاتل در دفترچه یادداشت دختر جوان از پدر و مادر او عذرخواهی کرده بود و ادعا داشت مجبور به این قتل شده است.

بازگشت

سال‌های دور از خانه

41 ساله است، اما چهره‌ای بسیار درهم و شکسته دارد که ارمغان 17 سال اعتیاد اوست. مهرداد وقتی 13 ساله بود، پدر و مادرش را در یک تصادف از دست داد و او ماند و دو خواهر و برادر کوچک‌ترش که حالا مسؤولیت نگهداری از آنها و تامین خرج و مخارج زندگی روی دوش وی افتاده بود.

جنایت برای فرار از بدهی

صدای شلیک سه گلوله سکوت جاده را شکست و بعد از آن پراید سبز رنگ بعد از چند بار راست و چپ رفتن، در حاشیه خاکی جاده توقف کرد. راننده های عبوری با بوق ممتد به این طرز رانندگی مرد جوان اعتراض کردند.

رقص مرگ در هیاهوی بی‌تدبیری

مکان‌های تجمعی، به خصوص اگر نکات ایمنی در آنها کمتر رعایت شده باشد، آماده‌ترین زمینه برای وقوع انواع حوادث و گرفتن قربانی است. بیمارستان‌ها، مدارس، فروشگاه‌های طبقاتی سرپوشیده،باشگاه‌ها، تالارهای عروسی، استادیوم‌های ورزشی و مواردی از این قبیل، جزو مکان‌هایی است که هم حجم تجمع در آن بالاست و هم قابلیت وقوع حوادث دلخراش و گرفتن قربانی را دارد.

ایمن نبودن مسیرهای ورود و خروج همچنان قربانی می‌گیرد

فرار از مرگ

حادثه خبر نمی‌کند. در مترو باشد یا استادیوم ورزشی، شهربازی یا مجلس عروسی، هرجایی و با هر شکل و شمایلی که اتفاق بیفتد، تقریبا همه در آن لحظه خاص بحرانی فقط به این فکر می‌کنند که به سمت خروجی هجوم برده و هر طور شده جان‌شان را بردارند و از مهلکه بگریزند. عده‌ای که اغلب جوان هستند، موفق به فرار می‌شوند، اما برخی دیگر مانند کودکان یا کهنسالان که توان فرار ندارند، زیر دست و پا می‌مانند و متاسفانه به‌راحتی جان خود را از دست می‌دهند. این هفته با مرور حوادث مرگباری که به خاطر ازدحام جمعیت رخ داده است به بررسی دلایل وقوع این حوادث مرگبار پرداخته ایم.

درخواست طلاق قبل از رفتن به خانه بخت

تصادف شوم در شب عروسی

سانحه رانندگی پس از جشن عروسی، برای داماد دردسرساز شد و زندگی مشترکش را تحت‌تاثیر قرار داد. وقتی افشین به خاطر سرعت زیاد ماشین عروس، تصادف کرد و خودش و همسرش مصدوم شدند، پدرزنش دیگر اجازه شروع زندگی مشترک را به آنها نداد. همین مساله زوج جوان را برای درخواست جدایی راهی دادگاه خانواده تهران کرد.

گفت‌و‌گو با پسر نوجوان که در حالت مستی زورگیری کرد

سرقت برای خوشگذرانی

چهار دوست، در بزم شبانه دور هم جمع شدند تا ساعاتی را به خوشگذرانی بپردازند. اما بعد از مصرف مشروبات الکلی راهی خیابان شدند و نه تنها با متلک پرانی مزاحمت ایجاد کردند بلکه در عالم‌مستی دست به سرقت هم زدند.

یادداشت

بیشتر
سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

سوء استفاده مکرون از مفهوم آزادی

اگر بخواهیم با منطق رئیس‌جمهور فرانسه به اتفاقات اخیر نگاه کنیم باید آن را به آزادی هتک حرمت مقدسات ادیان دیگر تعبیر کنیم البته باید در نظر داشته باشیم این هتک حرمت نمی‌تواند یکطرفه باشد، چرا که اگر مکرون توهین به اسلام را مصداق آزادی بیان معرفی کند باید اقدامات متقابل مسلمانان را نیز از مصادیق آزادی بیان بداند.

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نشانه‌های قوه قضاییه فعال

نکاتی در مورد دستورالعمل نحوه مقابله با ترک وظایف قانونی مدیران و کارمندان وجود دارد که باید به آن پرداخت‌.

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

انتظاری آگاهانه برای عهدی عاشقانه

در عرف روزنامه‌نگاری، برخی مطالب وابسته به زمان است و اگر انتشارشان کمی با تاخیر انجام شود، مطلب با اهمیتی محسوب نمی‌شود و از صفحه در می‌آید، اما گاهی باید برخی نکات را با کمی تاخیر بیان کرد، درست مانند همین مطلب.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر