jamejamonline
سلامت عمومی کد خبر: ۷۶۵۳۸۱   ۱۱ بهمن ۱۳۹۳  |  ۱۱:۱۹

پنجمین کنفرانس علمی سالانه سلامت روان و رسانه، با محوریت سلامت روان و رسالت همگانی، سه شنبه پنجم اسفند در بیمارستان روزبه تهران برگزار می شود.

پنجمین کنفرانس علمی سالانه سلامت روان و رسانه" برگزار می‌شود

به گزارش جام جم آنلاین دکتر محمد باقر صابری زفرقندی دبیر علمی پنجمین همایش سالانه سلامت روان و رسانه با اعلام این خبر گفت: باز شناسی و گفتمان علمی درباره اهمیت رسالت همگانی و نقش دستگاه ها اعم از دستگاه های دولتی و خصوصی و به ویژه رسانه های ارتباط جمعی در این زمینه از اهداف اصلی این همایش است.

وی با اشاره به اینکه کرسی یونسکو در آموزش سلامت دانشگاه علوم پزشکی تهران با همکاری دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی و انجمن های علمی کشوری از جمله انجمن علمی روان پزشکان ایران، انجمن علمی مطالعات فرهنگی و ارتباطات، انجمن علمی جامعه شناسی ایران،مرکز تحقیقات روان پزشکی ، مرکز تحقیقات ایمونولوژی،آسم و آلرژی، دانشکده علوم رفتاری و سلامت روان و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از سال 1389 سلسله همایش های سالانه ای را با عنوان سلامت روان و رسانه برگزار کرده است، اظهار داشت: هدف اصلی این همایش ها تبیین نقش رسانه ها در جهت کمک به ارتقای سلامت روان جامعه است که نشست امسال با عنوان "سلامت روان و رسالت همگانی" نامگذاری شده است.

دکتر صابری زفرقندی یادآور شد: کمیته علمی این همایش ها افراد صاحب نام و برجسته کشوری که در حوزه های ارتباطات، روان پزشکی و روان شناسی ، جامعه شناسی، آموزش بهداشت و بهداشت روان شناخته شده هستند، می باشند، و هر سال با توجه به نیاز کشور به یکی از ابعاد مغفول مانده سلامت روان که رسانه ها می توانند در پیشبرد آن نقش ایفا کنند پرداخته می شود.

وی گفت: همه می دانیم که سلامت روان در کنار سلامت جسمی و سلامت اجتماعی بخشی مهم از سلامت را تشکیل می دهد و بر اساس نظر کارشناسی سلامت جسمی بدون سلامت روان مفهومی ندارد.

دبیر علمی پنجمین همایش سالانه سلامت روان و رسانه با ابراز تاسف از اینکه توجه ناکافی به مقوله سلامت روان حتی در نظام سلامت نه تنها در کشور ما بلکه در جهان باعث ایجاد مشکلات عدیده ای در برابر ارتقای سلامت شده است از افزایش خشونت، گسترش اعتیاد ، نابسامانی ها و انحرافات جنسی به عنوان بخشی از معضلات عظیم بهداشتی نام برد که حاصل بی توجهی به سلامت روان در هر کشوری است.

وی ابراز امیدواری کرد، تمام مسوولان و دستگاه های تصمیم ساز و تصمیم گیر در کشور و به ویژه نظام سلامت به نقش و رسالت خود در جهت کمک به ارتقا و گسترش سلامت روان واقف شده، تمام همت و توان بالقوه و بالفعل خود را در این زمینه به کار بندند.

دکتر صابری زفرقندی تصریح کرد: هرچند نقش رسانه ها اعم از رسانه های تصویری، مکتوب ، فیلم و به خصوص صدا و سیما در این زمینه بسیار حیاتی است، اما متاسفانه تاکنون تا حدود زیادی بحث سلامت روان از سوی این رسانه مورد غفلت قرار گرفته است. خصوصا نقشی که بسیاری از رسانه ها ناخواسته در جهت تخریب آرامش روانی جامعه بازی می کنند.

وی گفت: انتظار داریم که برگزاری اینگونه نشست ها فرصتی را فراهم کند تا اصحاب رسانه بتوانند به بازشناسی نقش موثر خود و اقدام مناسب در ایجاد و تحکیم زمینه های حفظ و ارتقای سلامت روان جامعه همت کنند.

علاقه مندان به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این همایش می توانند به نشانی اینترنتی ir unesco.tums.ac.مراجعه کرده یا با تلفن 66938545 تماس حاصل کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تهران سینوسی

تهران سینوسی

آمار مبتلایان روز گذشته در تهران نشان می‌دهد با این‌که تعداد بستری‌ها همچنان بالاست اما تهران روزهای تقریبا آرام‌تری را نسبت به چند روز گذشته می‌گذراند؛ البته آرام نه به معنای این‌که سیر نزولی داشته باشیم بلکه این روند کاملا سینوسی است؛ یعنی مدام در حال بالا و پایین‌شدن است و به هیچ‌کدام از موج‌های نزولی‌اش نمی‌شود اطمینان کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
قرنطینه بدون تنش

نبود مهارت گفت‌وگو و کاهش آستانه تحمل ، قرنطینه خانگی را برای برخی خانواده‌ها مشکل کرده است

قرنطینه بدون تنش