jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۷۷۵   ۰۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۲۸

آتش‌نشانان با حضور به موقع و در یک عملیات چشمگیر توانستند شعله‌های در حال گسترش آتش در یک انبار کالاهای پزشکی در شیراز را مهار و خاموش کنند.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری فارس از شیراز ، در ساعت ۱۶:۱۸ دقیقه روز گذشته کارکنان مرکز چشم پزشکی در تماس با سامانه ۱۲۵ از وقوع آتش سوزی انبار این مرکز، در خیابان پوستچی خبر دادند که ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی شیراز بلافاصله آتش نشانان ایستگاه های ۱۱ و ۲ را به محل حادثه رهسپار کرد.
 
آتش‌سوزی انبار کالا پزشکی در خیابان پوستچی شیراز
 یک باب انبار کالا در یک مرکز چشم پزشکی مملو از لوازم پزشکی، به علت نا معلومی طعمه شعله های آتش شد.
با توجه به این که شعله های آتش به سرعت در حال گسترش و سرایت به اتاق های مجاور بود و با  وجود حجم زیاد دود، آتش نشانان بلافاصله به دستگاه تنفسی مجهز شدند و پس از حضور در محل آتش سوزی، با رعایت موارد ایمنی اقدام به قطع جریان برق و گاز کردند.
نیروهای آتش نشان در ادامه با اطمینان از نبود کارکنان در مرکز، با استفاده از دو رشته لوله آبده آتش نشانی از قسمت ورودی انبار اقدام به مهار اولیه شعله های آتش کردند.
 آتش نشانان در فاز اول عملیات از سرایت آتش به اتاق های مجاور جلوگیری کردند و سپس آنان در یک عملیات تهاجمی توانستند به سرعت شعله های در حال گسترش آتش را در همان دقایق اولیه فرو نشانده و مهار کنند.
نیروهای آتش نشانی پس از مهار کامل شعله های آتش، با استفاده از فن‌های قوی اقدام به تخلیه دود کرده و همچنین به منظور پیشگیری از بروز آتش سوزی دوباره، با یک رشته لوله آبدهی به لکه گیری این آتش سوزی پرداختند.
با سرعت عمل تیم اطفایی در این حادثه به هیچ کس آسیب جانی نرسید و فقط خسارت مالی کمی در پی داشت. با حضور کارشناسان این سازمان علت وقوع این آتش سوزی تحت بررسی قرار گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر