jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۶۸۱   ۰۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۹

این برنامه درازمدت نگرانی هایی را در مورد برنامه بلندمدت شی برای ماندن در قدرت ایجاد کرده است. رهبر حزب کمونیست چین اکنون نقش دبیرکل حزب و فرمانده ارتش و همچنین ریاست جمهوری این کشور با حق ماندن در این مقام تا پایان عمر را داراست.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزیاتو، اخیرا حزب کمونیست چین مجمعی چهار روزه را برگزار کرد که طی آن برنامه پنج ساله چهاردهم خود را برای توسعه اقتصادی و اجتماعی ملی این کشور و همچنین اهداف بلند مدت خود تا سال ۲۰۳۵ را تدوین و تصویب نماید. سال ۲۰۲۷ در این برنامه جایگاه بسیار مهمی دارد زیرا مصادف با یکصدمین سال تشکیل ارتش آزادی بخش چین خواهد بود. برنامه های حزب کمونیست چین برای تقویت قدرت نظامی کشور نیازهای این کشور برای دفاع از خود و سیاست هایش در آینده را تضمین خواهد کرد. شی جین پینگ رییس جمهور چین اکنون ریاست مجمعی را بر عهده دارد که نقشه راه این کشور برای ۱۵ سال آینده را ترسیم خواهد کرد.
 
برنامه‌های جاه‌طلبانه حزب کمونیست چین برای قدرت نظامی برابر با آمریکا در سال ۲۰۲۷+عکس

این برنامه درازمدت نگرانی هایی را در مورد برنامه بلندمدت شی برای ماندن در قدرت ایجاد کرده است. رهبر حزب کمونیست چین اکنون نقش دبیرکل حزب و فرمانده ارتش و همچنین ریاست جمهوری این کشور با حق ماندن در این مقام تا پایان عمر را داراست. در سال ۲۰۱۸، قانون اساسی چین تغییر یافت تا محدودیت دو دوره ای ریاست جمهوری در این کشور برداشته شود. شی جین پینگ در حال گذراندن دوره دوم ریاست جمهوری خود است که در سال ۲۰۲۲ به پایان خواهد رسید.
 
برنامه‌های جاه‌طلبانه حزب کمونیست چین برای قدرت نظامی برابر با آمریکا در سال ۲۰۲۷+عکس

سان فی وو، معاون موسسه تیاندا که در هنگ کنگ مستقر است در مورد هدف حزب کمونیست چین برای سال ۲۰۲۷ می گوید: «اصولاً هدف ساخت ارتشی است که بتواند در سال ۲۰۲۷ با ارتش ایالات متحده رقابت کند، و بدین ترتیب بتواند به شکلی موثر از مداخله ارتش ایالات متحده در اطراف تنگه تایوان جلوگیری کند». این برنامه تنها چند هفته بعد از آن اعلام می شود که شی جین پینگ در دیدار با نیروهای دریایی کشورش، خطاب به آن ها گفت: «ذهن و انرژی خود را روی آماده شدن برای رفتن به جنگ آماده کنید» و در ادامه از آن ها خواست که در حالت آماده باش بمانند. او همچنین گفت که نیروهای دریایی باید یک نیروی «چندکاره، دارای واکنش سریع، آماده در تمام شرایط آب و هوایی و نیرویی منطقه ای» باشند.
 
برنامه‌های جاه‌طلبانه حزب کمونیست چین برای قدرت نظامی برابر با آمریکا در سال ۲۰۲۷+عکس

وی در ادامه افزود: «نیروهای ویژه دریایی ماموریت های متنوعی دارند و ماموریت های شما در آینده تغییر خواهد کرد. بدین ترتیب، نیروی دریایی باید آموزش هایتان را در میدان نبرد متمرکز کند… و استانداردهای آموزشی و توانایی های مبارزه ای را افزایش دهد». رسانه های چینی نیز که تقریباً تماماً طرفدار دولت چین و رییس جمهور هستند گفته اند که اخیراً احتمال مورد حمله قرار گرفتن چین افزایش یافته و چین باید از لحاظ نظامی و روحیه ای برای یک جنگ احتمالی آماده باشد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو