jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۶۶۳ ۰۵ آذر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۱۸

پارلمان آلمان با خرید 31 فروند بالگرد ضد زیردریایی برای نیروی دریایی این کشور موافقت کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، پارلمان آلمان با خرید 31 فروند بالگرد ضد زیردریایی مدل NH90 ساخت شرکت چند ملیتی اروپایی NHIndustries به قیمت 2 میلیارد و 700 میلیون یورو موافقت کرد. این بالگرد که در خدمت آلمان ها به اسم شیر دریایی شناخته خواهد شد پیش از این به نیروهای دریایی ایتالیا ، نروژ ، بلژیک و هلند صادر شده و قطری ها نیز آن را سفارش داده اند. تحویل این بالگرد به ارتش آلمان از سال 2025 آغاز شده و در خدمت ارتش این کشور جایگزین Sea Lynx Mk88A ساخت انگلستان می شود که از دهه 1980 میلادی در خدمت نیروی دریایی آلمان بوده است.
 
موافقت پارلمان آلمان با خرید بالگردهای جدید برای نیروی دریایی+عکس

این بالگردها در خدمت آلمان به انواع سیستم های سونار ، اژدر و موشک های ضد اهداف سطحی نیز مجهز خواهند شد. برد پروازی این بالگرد هزار کیلومتر و سرعت نهایی آن نیز 300 کیلومتر در ساعت است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.