jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۸۹۲۳۸   ۰۳ آذر ۱۳۹۹  |  ۲۰:۰۶

در تیپ‌های وانت فورد F-150 مدل ۲۰۲۱ از آپشن جدید صندلی تخت‌خواب‌شو استفاده می‌شود که به کمک آن، سرنشین می‌تواند در داخل وانت به‌طور کامل دراز بکشد و استراحت کند.

وانت فورد F-150 مدل ۲۰۲۱ به لطف صندلی‌های منحصربه‌فرد تخت‌خواب‌شو Max Recline، راهی کاملا جدید برای استراحت مشتریان در داخل خودرو خواهد داشت. این فناوری دارای پنج اختراع ثبت‌شده است و برای مدل سال ۲۰۲۱ در تیپ‌‌های کینگ رنچ، پلاتینیوم و لیمیتد وانت F-150 ارائه می‌شود. صندلی‌ها می‌توانند صاف و تا نزدیک ۱۸۰ درجه تا شوند و از کمر و گردن سرنشینان پشتیبانی می‌کنند.
 
صندلی تخت‌خواب شو؛ آپشن جدید وانت فورد F-150+عکس

بن كولهاويک، مهندس طراح صندلی، در این زمینه می‌گوید:
صندلی‌های جديد Max Recline در وانت فورد F-150 از تخت‌های قابل تنظيمی كه در تلويزيون می‌بينيد الهام گرفته شده‌اند تا به راحت‌تر شدن مشتريان ما هنگام استراحت در كابين كمک كنند. مشتریان F-150 دائماً در جاده یا محل کار قرار دارند و قادر به چند دقیقه استراحت هستند و این یک مزیت برای بهره‌وری روزانه است.
در طول توسعه، فورد ماه‌ها به مطالعه نحوه استفاده مشتریان از فضای داخلی وانت‌های خود برای استراحت پرداخت.
 
صندلی تخت‌خواب شو؛ آپشن جدید وانت فورد F-150+عکس
 
جکی دی مارکو، مدیر خط تولید وانت فورد، در این زمینه می‌گوید:
ما می‌دانیم افرادی که در مکان‌های ساختمانی یا معدنی کار می‌کنند از کابین وانت خود برای چرت زدن در زمان بیکاری و استراحت استفاده می‌کنند و همچنین ما دریافتیم که صاحبان معمولی نیز این کار را می‌کنند. هنگامی که دخترانم را به مسابقات هاکی برای تماشای بازی‌ها می‌بردم، یکی در صندلی عقب می‌خوابید و دیگری در کف وانت و این موضوع باعث به وجود آمدن ایده ساخت صندلی تخت‌خواب‌شو شد. ما به نظرمان رسید که باید این را اصلاح کنیم! 
هنگامی که مهندسان فورد به طراحی صندلی‌های جدید پرداختند، سیستمی را معرفی کردند که هدف آن ارائه «چرت راحت» است. کل کار ازطریق مکانیزمی انجام می‌شود که نیمه عقبی پایین صندلی را ۳/۵ اینچ بلند می‌کند تا سطحی صاف ایجاد شود؛ بنابراین از کمر پشتیبانی می‌کند. پشتی بالایی صندلی را نیز می‌توان برای پشتیبانی از گردن به جلو حرکت داد.
 
صندلی تخت‌خواب شو؛ آپشن جدید وانت فورد F-150+عکس

کولهاویک می‌گوید:
هیچ موتور اضافه در این صندلی‌ها وجود ندارد؛ فقط یک مکانیزم ساده است که به مشتری کمک می‌کند پشتی صندلی را با استفاده از عملکرد برقی خم شدن حرکت دهد. این طرح ساده و مؤثر است و ما اعتقاد داریم که مشتریان ما فقط با کمی استراحت بیشتر در اوقات فراغت، بازده بیشتری خواهند داشت و از این کار لذت خواهند برد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.