jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۸۸۴۹۷   ۳۰ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۵:۳۹

تصاویر ماهواره ای نشان می دهند که احتمالاً نیروی دریایی کره شمالی در حال حاضر تنها از دلفین ها برای اهداف نظامی سود می برد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از روزیاتو، براساس اسناد تازه و تصاویر ماهواره ای، کره شمالی در حال آموزش دلفین ها برای اهداف نظامی مانند مین روبی و حمله به غواصان دشمن است.
 
آموزش دلفین در کره شمالی برای حمله به غواصان دشمن و خنثی کردن مین های دریایی+عکس
 
به نظر می رسد پیونگ یانگ به عنوان بخشی از یک برنامه نظامی مربوط به نیروی دریایی کشور در حال آموزش این پستانداران دریایی است. بر اساس تصاویر ماهواره ای که توسط موسسه غیرانتفاعی دریایی ایالات متحده بدست آمده، استخرهایی برای آموزش حیوانات در پایگاه دریایی نامپو در ساحل غربی کره شمالی دیده می شود. تاریخچه تصاویر برنامه پستانداران دریازی نیروی دریایی ارتش کره شمالی دستکم به اکتبر ۲۰۱۵ باز می گردد.
 
آموزش دلفین در کره شمالی برای حمله به غواصان دشمن و خنثی کردن مین های دریایی+عکس

این مرکز آموزش دلفین اولین بار در تصاویر ماهواره ای گرفته شده از آب های بین سکوی کشتی سازی و محل بارگیری زغال سنگ دیده شد در حالی که کشتی های جنگی نیز حضور داشتند. یک مرکز آموزشی دیگر در پایگاه دریایی نامپو وجود دارد که در اکتبر ۲۰۱۶ تاسیس شده و به نظر می رسد محل پرورش دلفین هاست. در گزارش منتشر شده در این باره چنین آمده است: «این برنامه احتمالاً بخشی از یک برنامه مدرن سازی گسترده در نیروی دریایی است که تحت رهبری کیم جونگ اون رهبر کره شمالی در حال انجام است». نیروی دریایی ایالات متحده در آموزش دلفین ها و دیگر موجودات آب زی برای اهداف نظامی دریایی پیشگام بوده است، اهدافی که از آن جمله می توان به شناسایی و خنثی کردن مین های دریایی یا اژدرهای آزمایشی در کف دریا اشاره کرد.
 
آموزش دلفین در کره شمالی برای حمله به غواصان دشمن و خنثی کردن مین های دریایی+عکس

پستانداران دریایی، همچنین، می توانند برای حمله به غواصان دشمن یا شناسایی آنان برای بررسی های بیشتر و در نهایت از کار انداختن آن ها مورد استفاده قرار گیرند. ایالات متحده با پایگاهی که در سن دیگو دارد، تاکنون از دلفین ها و شیرهای دریایی در ویتنام و خلیج فارس استفاده کرده است. تا به امروز، تنها نیروی دریایی روسیه با پایگاه هایی در قطب شمال و دریای سیاه، پستانداران دریایی را با اهداف نظامی آموزش داده و از وال های بولگا، دلفین ها و سیل ها استفاده می کند.
 
آموزش دلفین در کره شمالی برای حمله به غواصان دشمن و خنثی کردن مین های دریایی+عکس

با این وجود، تصاویر ماهواره ای نشان می دهند که احتمالاً نیروی دریایی کره شمالی در حال حاضر تنها از دلفین ها برای اهداف نظامی سود می برد. برخی کارشناسان نیز بر این باورند که استخرهای مشاهده شده در تصاویر ماهواره ای ممکن است بخشی از مزارع پرورش ماهی باشد که در کنترل ارتش کره شمالی قرار دارند هر چند تفاوت هایی در این استخرها با دیگر استخرهای پرورش ماهی در این کشور دیده می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو