jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۷۵۷۳   ۲۶ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۶:۰۴

فرمانده انتظامی استان مازندران از وقوع جعل و کلاهبرداری ۶ میلیارد ریالی با اسناد و مدارک هویتی جعلی در ساری خبر داد.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری فارس از ساری، سردار مرتضی میرزایی از وقوع جعل و کلاهبرداری ۶ میلیارد ریالی با اسناد و مدارک هویتی جعلی در ساری خبر داد و اظهار کرد: در پی مراجعه شهروندی اهل استان یزد، ساکن تهران به پلیس آگاهی مبنی بر اینکه فردی ناشناس با مدارک هویتی وی اقدام به جعل اسناد و کلاهبرداری میلیاردی کرد، موضوع در دستور کار پلیس آگاهی قرار گرفت.
 
اخبار پلیس در مازندران| از دستگیری عاملان کلاهبرداری ۶ میلیاردی در تا کشف قرص‌های تقلبی

وی افزود: ماموران با انجام تحقیقات از شاکی پرونده دریافتند، مدارک هویتی شاکی که حدود ۶ سال پیش در سفر کربلا مفقود شده بود، توسط متهم به کلاهبرداری مورد سوء استفاده قرار گرفته و متهم با این مدارک، اقدام به اخذ کارت بانکی و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی شاکی طی سه مرحله به ارزش ۳۲۰ میلیون ریال کرده است.

 

میرزایی با اشاره به اینکه ماموران در ادامه تحقیقات موفق به کشف کلاهبرداری میلیاردی متهم از فردی دیگر در قبال فروش مال غیردر ساری شدند، تصریح کرد: متهم با مدارک جعلی اقدام به فروش قطعه زمینی به ارزش ۵ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال در ساری کرد.

فرمانده انتظامی استان مازندران از اقدامات فنی و اطلاعاتی پلیس برای شناسایی و دستگیری متهم به کلاهبرداری خبر داد و افزود: ماموران پس از چند روز موفق به شناسایی متهم و هم‌دستانش شدند که با هماهنگی قضایی متهمان دستگیر و در تحقیقات پلیسی به بزه انتسابی اعتراف کردند.

میرزایی از تشکیل پرونده برای متهمان و تحویل آنان به مرجع قضائی خبر داد و افزود: متهمان با قرار صادره از سوی مرجع قضایی روانه زندان شدند.


*انسداد موقتی محور هراز در مازندران 

سرهنگ علیرضا قدمی رئیس پلیس راه استان مازندران از انسداد موقتی کیلومتر ۱۰۲ تا ۱۰۳ محور هراز به دلیل اجرای عملیات دیدار پای ترانشه خبر داد. 

وی گفت: برابر درخواست مدیریت راه های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای اجرای عملیات دیدار پای ترانشه محدودیت تردد در این محور به اجرا درخواهد آمد.

قدمی تصریح کرد: در اجرای این عملیات که از یکم آذر ماه تا ۱۰ آذر ماه امسال به صورت ۲۴ ساعته از کیلومتر ۱۰۲ تا  ۱۰۳ محور هراز، محدوده "امامزاده هاشم" اجرا خواهد شد یک لاین از محور فوق مسدود می‌شود.

وی با بیان اینکه به همین منظور تردد در این مسیر از لاین مجاور صورت خواهد گرفت از رانندگانی که قصد تردد در این مسیر را دارند، خواست: ضمن رعایت کامل مقررات راهنمایی و رانندگی با رعایت جوانب احتیاط از لاین مجاور تردد کنند.

*کشف کلاهبرداری اینترنتی میلیاردی در ساری 

سرهنگ سیدموسی حسینی جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران از دستگیری متهم به کلاهبرداری اینترنتی ۳ میلیاردی که با استفاده از درگاه جعلی بانکی اقدام به کلاهبرداری از شهروندان می‌ کرد، توسط پلیس فتا خبر داد. 

وی خاطرنشان کرد: در پی وقوع کلاهبرداری اینترنتی در سطح استان و برخی شهرستان های کشور در پوشش کانال های تلگرامی و استفاده از شگرد فیشینگ موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت.

حسینی گفت: کارآگاهان پلیس فتا با انجام اقدامات اطلاعاتی و تحقیقات از برخی مال‌باختگان دریافتند، کلاهبردار اینترنتی در پوشش کانال تلگرامی با هدایت مخاطبین خود به سمت درگاه جعلی بانکی به شیوه فیشینگ اقدام به سرقت اطلاعات بانکی افراد و برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنان می‌کند.

جانشین فرمانده انتظامی استان مازندران، اظهار کرد: با شناسایی متهم به کلاهبرداری اینترنتی که به یکی از شهرستان‌های استان هم‌جوار متواری شده بود با هماهنگی قضایی در عملیاتی پیچیده و اطلاعاتی دستگیر شد.

وی اذعان داشت: متهم در تحقیقات پلیس ابتدا منکر هرگونه بزه ارتکابی شده بود اما در ادامه تحقیقات با ارائه شواهد و قرائن موجود لب به اعتراف گشود و به بزه جرم خود اقرار کرد.

حسینی ارزش ریالی کلاهبرداری را ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: متهم پس از تشکیل پرونده به مرجع قضایی معرفی و با قرار صادره روانه زندان شد.

*دستگیری شکارچی غیرمجاز پرندگان در بابلسر/ کشف لاشه 20 قطعه پرنده 

سرهنگ حسین زارع فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر از دستگیری شکارچی غیر مجاز پرندگان و کشف لاشه ۲۰ قطعه پرنده وحشی خبر داد. 

وی اضافه کرد: ماموران پلیس امنیت عمومی شهرستان بابلسر با اقدامات فنی و اطلاعاتی از فعالیت فردی که اقدام به شکار پرندگان غیرمجاز و کمیاب محیط زیست می‌کرد، باخبر شدند.

زارع ادامه داد: ماموران پس از شناسایی متهم این فرد را در مخفیگاهش دستگیر کردند و در بازرسی از وی یک قبضه سلاح شکاری غیر مجاز و ۲۰ قطعه پرنده وحشی کمیاب را کشف کردند.

سرهنگ زارع یادآور شد: ماموران، متهم را به دادسرا معرفی و پرندگان کشف شده را به اداره محیط زیست شهرستان بابلسر تحویل دادند، افرادی که اقدام به حمل و نگهداری پرندگان قاچاق و وحشی و یا شکار آنان کنند توسط پلیس دستگیر و به محاکم قانونی معرفی خواهند شد.

فرمانده انتظامی شهرستان بابلسر در پایان اذعان داشت: شهروندان می‌توانند در ۲۴ ساعات شبانه‌روز هرگونه خبر امنیتی را با پلیس با شماره تماس ۱۱۰ در میان بگذارند.

اخبار پلیس در مازندران| از دستگیری عاملان کلاهبرداری ۶ میلیاردی در تا کشف قرص‌های تقلبی
*کشف ۳ هزار عدد قرص‌ غیرمجاز‌ در بهشهر

سرهنگ حسن عنایتی گنجی فرمانده انتظامی شهرستان بهشهر از کشف بیش از ۳ هزار عدد قرص غیرمجاز و ۲ کیلوگرم تریاک در این شهرستان خبر داد و گفت: به‌منظور برقراری نظم و امنیت عمومی، مقابله با عاملان افیونی، برهم زنندگان نظم و امنیت عمومی و فروشندگان مواد مخدر، طرح ارتقای امنیت اجتماعی در سطح شهرستان بهشهر اجرا شد.

وی افزود: در اجرای این طرح ماموران پلیس مبارزه با مواد مخدر با انجام اقدامات اطلاعاتی موفق به شناسایی و دستگیری ۶ عامل تهیه و فروش مواد مخدر و همچنین ۶ معتاد متجاهر در این شهرستان شدند.

عنایتی گنجی تصریح کرد: در بازرسی های به عمل آمده از مخفیگاه این افراد ۳ هزار و ۱۰۰ عدد قرص غیرمجاز و ۲ کیلوگرم تریاک کشف شد ک متهمان برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضایی معرفی شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر