jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۸۷۳۲۰ ۲۵ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۸:۲۵

نیروی دریایی فرانسه با موفقیت یک تیر موشک کروز حمله به اهداف زمینی برد بلند را آزمایش کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، ناو محافظ فرانسوی Bretagne از ناوهای کلاس FREMM  در جریان یک شلیک آزمایشی موفق شد تا موشک کروز حمله به اهداف زمینی MdCN را با موفقیت آزمایش کند. این موشک کروز برای نیروی دریایی فرانسه و شناورهای سطحی و زیر سطحی آن به عنوان سلاح حملات عمقی توسط شرکت اروپایی MBDA طراحی و ساخته شده است.
 
آزمایش موشک کروز توسط ناو فرانسوی+عکس
آزمایش موشک کروز توسط ناو فرانسوی+عکس
 
این موشک کروز در صورت پرتاب از شناورهای سطحی بردی در حدود 1400 و در صورت پرتاب از زیردریایی بردی در حدود هزار کیلومتر خواهد داشت. زیردریایی های تهاجمی نسل جدید باراکودا نیروی دریایی فرانسه به این موشک ها مجهز خواهند شد. وزن این موشک 1400 کیلومتر و طول آن نیز 6.5 متر است. سرعت نیز مادون صوت گزارش شده است. این موشک در بحث هدایت از ترکیب سیستم اینرسیایی، ماهواره ای، تطبیق تصاویر، رادار فعال و هدایت فروسرخ بهره می برد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.