jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۸۶۴۳۵   ۲۱ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۸:۵۳

طی این قرارداد که ارزشی 441 میلیون دلاری دارد، این شرکت سالانه 8500 ساعت پرواز تمرینی برای تمرین خلبانان این دو نیرو در نقش دشمن متخاصم را انجام خواهد داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از کانال جنگاوران، شرکت خصوصی ATAC در آمریکا طی قراردادی با نیروی دریایی و تفنگداران دریایی آمریکا با استفاده از جنگنده های میراژ اف1 و جنگنده های اف21(همان جنگنده کفیر ساخت اسرائیل) نقش دشمن متخاصم را در تمرینات رزم هوایی بازی خواهدکرد.
طی این قرارداد که ارزشی 441 میلیون دلاری دارد،  این شرکت سالانه 8500 ساعت پرواز تمرینی برای تمرین خلبانان این دو نیرو در نقش دشمن متخاصم را انجام خواهد داد. 
 
 
شرکت خصوصی ATAC نقش دشمن را در تمرینات هوایی بازی خواهدکرد+عکس
در تصویر یک فروند جنگنده اف21 دیده می شود؛ اف21 همان جنگنده کفیر سی2 است که توسط آمریکا برای اهداف تمرینی در دو دهه پیش از اسرائیل خریداری شده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

رصدخانه ملی افتتاح شد؛ با تلسکوپی که آینه نداشت!

از وقتی خبر رسید قرار است رصدخانه ملی ایران پس از قریب به دو دهه تلاش و کوشش محققان کشور، صبح دوشنبه هفتم تیر افتتاح شود، موجی از غرور و شادی در دل همه علاقه‌مندان به پیشرفت علم در کشور و به‌ویژه میان دانشجویان اخترفیزیک و کیهان‌شناسی و محققان این حوزه ایجاد شد.

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

ضرورت تدوین دستورالعمل ساخت‌ و ساز در پهنه‌ های گسلی

با توجه به این‌که وجود گسل و جابه‌جایی احتمالی آن هنگام زلزله در سطح زمین، تأثیر مخربی روی ساختمان‌ها و شریان‌های حیاتی واقع بر روی آن و اطراف داشته و خطرناک است، توجه به مخاطرات مربوط از مهم‌ترین پارامترهای برنامه‌ریزی توسعه شهری در مناطق لرزه‌خیز محسوب می‌شود؛ از این‌رو با توجه به قرارگیری شهر تهران روی گسل‌های فعال با سابقه لرزه‌خیزی، لازم است در مطالعات شهرسازی و طرح‌های تفصیلی مربوط، این عامل نیز لحاظ شود.

گفتگو

بیشتر
شبی که دلباخته دماوند شدم

به مناسبت روز ملی دماوند، گفتگو کرده‌ایم با مجید قهرودی، عکاس نجومی و کوهنوردی که خیره‌کننده‌ترین نماها را از عظمت دماوند ثبت کرده‌ است

شبی که دلباخته دماوند شدم

کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو