jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۱۲۸۵۲۳۳   ۱۵ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۸:۴۷

سه خودروی مفهومی آلفا رومئو برلینا آیرودینامیکا تکنیکا که طی همکاری با استودیوی طراحی برتونه ایتالیا در سال‌های ۱۹۵۳ تا ۱۹۵۵ تولید شده بودند، در حراجی آر.ام ساتبی با قیمت حدود ۱۵ میلیون دلار به فروش رسیدند.

‌به گزارش جام جم آنلاین به نقل از زومیت، اکنون در وضعیتی قرار داریم که به دلیل همه‌گیری ویروس کرونا، رکوردهای منفی در تمام کسب‌وکارها ثبت می‌شود و این شرایط بسیاری از مردم دنیا را تحت تأثیر گذاشته است. اما درست در همین شرایط منفی، شرکت حراجی آر.ام ساتبی (RM Sotheby) رکورد جدیدی برای ارزشمندترین خودروهای آلفارومئو پس از جنگ جهانی دوم در حراج به ثبت رساند. در حراج عصرانه هنر معاصر این شرکت، سه دستگاه خودروی مفهومی آلفا رومئو با قیمتی بیش از ۱۴ میلیون و ۸۴۰ هزار دلار به فروش رسیدند.
 
سه خودرو مفهومی آلفارومئو به قیمت ۱۵ میلیون دلار فروخته شد+عکس

خودروهای مورد بحث، مدل‌های مفهومی آلفا رومئو برلینا آیرودینامیکا تکنیکا (B.A.T. ۵ و ۷ و ۹) هستند که ‌اکنون ارزشمندترین خودروهای این شرکت به شمار می‌روند. این سه مدل مطالعاتی به‌عنوان یک مجموعه برای فروش ارائه شد که تقریبا یک میلیون بیننده شاهد فروش زنده آن بودند. شرکت آر.ام ساتبی توضیح می‌دهد که این حراجی توجه زیادی در پیش‌فروش به خود جلب کرد که همین موضوع باعث شد به رکورد قیمت نزدیک ۱۵ میلیون دلار برسد. 
 
سه خودرو مفهومی آلفارومئو به قیمت ۱۵ میلیون دلار فروخته شد+عکس

فروش این خودروها کاملا آنلاین و توسط الیور بارکر، حراج‌کننده معروف آر.ام ساتبی انجام شد که پیشنهادهای متخصصانی از نیویورک، لندن و هنگ‌کنگ را می‌پذیرفت. یکی از مسئولان شرکت حراجی آر.ام در این زمینه توضیح می‌دهد:
این ابتکار کاملا دیجیتال، برتری روش‌های نوین را بر روش‌های معمولی تبلیغات چاپی نشان داد. در این حراجی از قالب کاملا دیجیتال استفاده شد که بهترین بازدهی را در اجرای حراج در نوع خود به نمایش می‌گذارد.
 
سه خودرو مفهومی آلفارومئو به قیمت ۱۵ میلیون دلار فروخته شد+عکس

سه خودروی مفهومی خارق‌العاده B.A.T. در پروژه مشترک آلفا رومئو و خانه طراحی برتونه تولید شدند و برای اولین ‌بار در نمایشگاه‌های تورین طی سال‌های ۱۹۵۳، ۱۹۵۴ و ۱۹۵۵ به نمایش عمومی در آمدند. جالب اینجا است که آن‌ها هرگز به‌عنوان خودروی جدید به‌همراه هم در یک نمایشگاه به نمایش گذاشته نشدند؛ اما اکنون به‌عنوان یک مجموعه سه‌گانه راهی خانه مالک جدید خود می‌شوند. هر سه مدل مفهومی B.A.T. توسط فرانکو اسکالیونه، طراح مشهور ایتالیایی شرکت برتونه طراحی شدند.
 
سه خودرو مفهومی آلفارومئو به قیمت ۱۵ میلیون دلار فروخته شد+عکس

ایان کلر، مدیر ارشد بازاریابی آر.‌ام ساتبی در این زمینه می‌گوید:
فروش خودروهای مفهومی B.A.T. در حراج عصرانه هنر معاصر، دومین بار در تاریخ ساتبی است که یک خودرو به‌عنوان بخشی از مجموعه‌ی هنری با قیمت بسیار بالا به فروش می‌رسد. اولین ‌بار خودروی مسابقه فرمول ۱ فراری F2001 متعلق به مایکل شوماخر در سال ۲۰۱۷ توسط حراجی ما فروخته شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.