jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۴۶۸۳   ۱۳ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۰:۰۵

اداره مدیریت بحران و اورژانس ترکیه

شمار جان‌باختگان زلزله ترکیه به ۱۰۰ نفر رسید

اداره مدیریت بحران و اورژانس ترکیه اعلام کرد شمار قربانیان زلزله اخیر در غرب این کشور به ۱۰۰ نفر افزایش پیدا کرده و حال ۱۴۷ مصدوم بستری در بیمارستان‌ها نیز وخیم است.

به گزارش گروه حوادث  جام جم آنلاین و نه نقل از خبرگزاری  فارس، بر اساس آماری که مسئولان ترکیه‌ای امروز (سه‌شنبه) از تلفات زمین‌لرزه سه روز پیش در شهر «ازمیر» منتشر کردند، تا کنون ۱۰۰ نفر در این حادثه جان خود را از دست داده‌اند.
 
شمار جان‌باختگان زلزله ترکیه به ۱۰۰ نفر رسید
اداره مدیریت بحران و اورژانس ترکیه با اعلام این رقم همچنین گفت که ۱۴۷ نفر از مصدومان این حادثه در بیمارستان‌ها بستری شده‌اند و حال وخیمی دارند.
 این حادثه، مرگبارترین زلزله در ترکیه در حدود یکصد سال اخیر بود. همچنین شمار کل مصدومان این زمین‌لرزه از ۱۰۰۰ نفر بیشتر شده است.
بعد از ظهر جمعه بود که زلزله قدرتمندی به بزرگی ۶.۶ ریشتر در اطراف شهر ازمیر واقع در غرب ترکیه و نزدیکی دریای اژه رخ داد. شدت این زلزله به حدی بود که شمار زیادی از خانه‌ها آسیب دیدند و سونامی در برخی از مناطق این شهر اتفاق افتاد.
همچنین روز گذشته بود که نیروهای امدادی در ترکیه توانستند یک دختر سه ساله را زنده از زیر آوارهای ناشی از زلزله اخیر بیرون بیاورند و نجات دهند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

بی‌اطلاعی، پاشنه‌ آشیل مدیریت بحران

زلزله‌ ها هر ساله رخ می‌دهند و متاسفانه غیر از آثار منفی‌شان دستاوردی ندارند. از زلزله بم ۱۳۸۲ تا زلزله سی‌ سخت ۱۳۹۹ بسیار درس‌ها و آموخته‌هایی بودند که شوربختانه مورد توجه مدیران قرار نگرفته است.

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر