jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۳۸۱۰   ۰۹ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۴:۲۸

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری

کشف لاشه خرس قهوه‌ای در چهارمحال و بختیاری

مدیرکل حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری از کشف لاشه یک قلاده خرس قهوه‌ای بالغ به همراه توله آن در منطقه میانکوه فلارد (خارج از مناطق حفاظت شده) در این استان خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از  خبرگزاری ایسنا، بر اساس گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست چهارمحال و بختیاری، شهرام احمدی با اعلام این خبر گفت: به محض دریافت گزارشی مبنی بر مشاهده لاشه خرس در منطقه میانکوه فلارد در نزدیکی روستای چناران در این استان، ماموران یگان و کارشناسان این اداره‌کل برای بررسی به منطقه اعزام شدند. 
 
کشف لاشه خرس قهوه‌ای در چهارمحال و بختیاری
وی افزود: براساس مشاهدات اولیه لاشه سوخته‌شده یک خرس قهوه‌ای بالغ و یک توله خرس در محل کشف شد. 
مدیرکل حفاظت محیط زیست استان با اشاره به اینکه محل کشف لاشه‌ها در مناطق آزاد و خارج از محدوده مناطق حفاظت شده بوده، تصریح کرد: بررسی و تحقیق درمورد چگونگی تلف شدن خرس و توله‌اش توسط ماموران یگان و کارشناسان آغاز شده و درصورت تایید شکار توسط انسان، شناسایی، برخورد و مجازات عامل یا عاملین شکار و یا سوزاندن خرس‌ها با همکاری دستگاه‌های مرتبط و مقامات قضایی در دستور کار قرار خواهد گرفت. 
خرس قهوه ای در کوهستان زاگرس و مراتع مرتفع و دره‌ها با رودخانه‌های دائمی و فصلی و حتی حاشیه روستاها و برخی شهرهای کوچک دیده‌می‌شود. گستره زیستی این گونه ارتباط مستقیمی با حاصلخیزی زیستگاه و دسترسی به منابع غذایی دارد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
«لحظه»ای که مهم است

«لحظه»ای که مهم است

«علی لندی که بود و چه کرد؟ (۲ نمره)» در بهترین حالت این سوالی است که سال‌های بعد در امتحانات دانش‌ آموزان مطرح می‌شود.

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

نیازمندی ها