jamejamonline
دانش جنگ افزار کد خبر: ۱۲۸۳۶۱۷   ۰۸ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۴:۳۶

مشاور امنیت ملی کاخ سفید آمادگی آمریکا را برای استقرار موشک‌های مافوق صوت در اروپا اعلام کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اسپوتنیک، رابرت اوبراین، مشاور امنیت ملی رئیس جمهور آمریکا، گفت که ایالات متحده آمریکا در صورت لزوم، موشک های مافوق صوت، موشک های میان برد و کوتاه برد را برای بازدارندگی در برابر روسیه در اروپا مستقر خواهد کرد.
وی که در انستیتوی هادسون صحبت می کرد گفت: "ما از پیمان منع موشک‌های هسته‌ای میان برد خارج شدیم، در حال تولید سلاح های مافوق صوت و سیستم های تحویل موشک های بالستیک هستیم ... در صورت لزوم، همین اسلحه ها را برای مهار روسیه در اروپا مستقر خواهیم کرد. "
معاهده بین اتحاد جماهیر شوروی سابق و ایالات متحده در مورد حذف موشک های میان برد و برد کوتاه  در ۸ دسامبر ۱۹۸۷ در واشنگتن (ایالات متحده آمریکا) توسط دبیرکل کمیته مرکزی حزب کمونیست شوروی، میخائیل گورباچف ‌و رئیس جمهور آمریکا، رونالد ریگان امضا شد. این پیمان از اول ژوئن ۱۹۸۸ به اجرا درآمد و تا زمان خاتمه در ۲ آگوست ۲۰۱۹ در نتیجه خروج یک جانبه ایالات متحده از آن، برای مدت زمان نامحدود منعقد شده بود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو