jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۳۰۲۳ ۰۵ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۶:۵۶

رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران از دستگیری کلاهبردار حرفه ای خبر داد که به بهانه شراکت در خرید ملک مزایده‌ای از شریکش، ۱۷ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری مهر، سرهنگ کارآگاه خیرالله دولتخواه در تشریح این خبر اظهار کرد: دوازدهم تیرماه پرونده‌ای با موضوع کلاهبرداری در کلانتری ۱۵۰ تهرانسر تشکیل که برای رسیدگی تخصصی به پایگاه پنجم پلیس آگاهی ارجاع و در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم قرار می‌گیرد.
 
کلاهبرداری ۱۷ میلیاردی به بهانه خرید ملک مزایده‌ای
وی عنوان کرد: کارآگاهان بدواً از شاکی تحقیق که اظهار داشت، شخصی به اسم فرهاد که آشنایی دوری با او داشتم پیشنهاد خرید ملک مزایده‌ای را به من داد و مدعی شد، با توجه به رابطه‌ای که دارد می‌تواند در مزایده دخالت و به نفع من ملک را بخرد و در عوض این کار تقاضای شراکت با من را داشت تا مبلغ اولیه شرکت در مزایده تأمین شود. با توجه به اینکه قیمت اصلی ملک ۴۰۰ میلیارد ریال بود و با مبلغ کمتری امکان خرید فراهم شده بود، با پرداخت مبلغ ۱۷ میلیارد ریال قولنامه ای را در خصوص شراکت خرید ملک بین من و فرهاد تنظیم کردیم که پس از گذشت مدتی از فرهاد خبری نشد و متوجه کلاهبرداری او شدم.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران افزود: با اخذ اظهارات شاکی کاراگاهان موفق شدند در رصدهای اطلاعاتی مخفیگاه متهم را شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی وی را در یازدهم مهر ماه دستگیر کنند.
این مقام انتظامی بیان داشت: با انتقال فرهاد به پلیس آگاهی وی در بازجویی‌های اولیه به بزه خود معترف و با استعلامات صورت گرفته برای کارآگاهان محرز شد که وی سابقه دار بوده و تا کنون سه فقره سابقه کلاهبرداری دارد و تحت تعقیب قضائی و پلیسی چندین استان است.
رئیس پایگاه پنجم پلیس آگاهی در پایان گفت: دستگیری متهم طی مکاتبات اداری به مرجع خواهان‌ها در استان‌های مربوطه اعلام و متهم برای تعیین تکلیف به دادسرا ارسال شد. گفتنی است متهم با قرار مجرمیت روانه زندان شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر