jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۱۲۸۲۲۲۲   ۰۱ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۵:۴۰

۶ روز از آتش سوزی مراتع و جنگل‌های دامنه کوه نیر می‌گذرد و هر لحظه شعله‌های آتش بی رحمانه درختان هزار ساله بلوط را ایستاده سر می‌برد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری تسنیم از یاسوج، روز شنبه آتش به جان مراتع و جنگل‌های دامنه کوه نیر افتاد و بعد از گذشت 6 روز همچنان آتش در میان درختان چندین 100 ساله زیبای بلوط زبانه می‌کشد و ناجوانمردانه و بی رحمانه این درختان تنومند را ایستاده سر می‌برد.
 
کهگیلویه و بویراحمد| بیداد آتش در « نیر»؛ بلوط‌های هزار ساله‌ای که ایستاده جان می‌دهند
تراژدی غمناک آتش سوزی جنگل‌های کهگیلویه و بویراحمد در سال‌های اخیر آغاز شده و تمامی ندارد و سکانس‌های غمگین آن در مناطق مختلف به صورت مستمر به نمایش گذاشته شده و هر روز وضعیت بدتر می‌شود تا بدون شک شرمنده آیندگان باشیم که نتوانستیم این امانت را به آنان تحویل دهیم.
آتش به صورت زنجیره‌ای در جنگل‌ها و مراتع این استان ادامه دارد و همه ساله بخش اعظمی از جنگل‌های تاریخی و کهن بلوط و همچنین گون‌های نادر و بی نظیر گیاهی و جانوری نابود می‌شوند.
مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه به دلیل سخت گذر بودن و شیب خیلی بالا  عملیات مهار امان نیروها را بریده است، گفت: این آتش سوزی در چندین مرحله مهار ، ولی مجدد آتش از سرگرفته شد.
غلام‌حسین حکمتیان افزود: هم اکنون آتش سوزی مهار شده و جنگلبانان در منطقه با هدف پایش دقیق حضور دارند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر