jamejamonline
استان ها بوشهر کد خبر: ۱۲۸۲۱۹۳   ۰۱ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۲:۲۱

با اشاره به کشف ۷۰ تن مواد مخدر در ۷ ماه امسال گفت: در راستای مبارزه با قاچاق کالا چندین تریلیون ریال کالای قاچاق کالا در مرزهای کشور کشف و ضبط شده است.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، سردار احمدعلی گودرزی صبح امروز در جمع خبرنگاران در بوشهر با بیان اینکه "در 7 ماه امسال 70 تن مواد مخدر توسط مرزداران کشف شده است" اظهار داشت: این میزان کشفیات 68 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش دارد.
 
کشفیات تریلیونی مرزبانی ناجا در ۷ماه گذشته/ سردار گودرزی: امیدواریم ساختار جدید مرزبانی هرچه سریع‌تر محقق شود
وی با اشاره به مقابله با کالای قاچاق تصریح کرد: در عرصه مبارزه با کالای قاچاق توفیقات زیادی حاصل شده چراکه چندین تریلیون ریال کشفیات کالای قاچاق توسط مرزبانی در 7 ماه امسال ثبت شده است.
 فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی از دستگیری قاچاقچیان خبر داد و بیان کرد: در این مدت دستگیری قاچاقچیان به ویژه قاچاقچیان مسلح واردات مواد مخدر، سلاح، تجهیزات، اقلام ممنوعه مورد توجه قرار گرفت و حدود 17 درصد دستگیری افراد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته است.
سردار گودرزی، با اشاره به برخورد با متجاوزان مرزی در 7 ماه امسال خاطرنشان کرد: دستگیری متجاوزان مرزی در شرایط کرونایی در این مدت نسبت به سال قبل 23 درصد افزایش نشان می‌دهد.
وی با تاکید بر  فعالیت شبانه‌‌روزی مرزبانان در برخورد با متخلفان در بخش‌های گوناگون بیان کرد: در عملیات برخورد با متخلفان در بخش‌های یادشده چندین نفر از  نیروهای مرزبانان ناجا به درجه رفیع شهادت نائل آمدند.
 فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی با اشاره به تلاش نیروهای سخت‌کوش مرزبانی برای برقراری امنیت پایدار به ویژه امنیت اقتصادی گفت: با قاچاقچیان که قصد دارند در امنیت به ویژه امنیت اقتصادی اختلال ایجاد کنند برخورد قاطع می‌شود؛ به گونه‌ای که در 2 روز گذشته در حوزه مرزبانی میناب هرمزگان شهید تقدیم انقلاب اسلامی شد؛ خون شهیدان ضامن امنیت کشور است.
سردار گودرزی با بیان اینکه "مرزبانان در حفظ و حراست از مرزهای میهن اسلامی از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند" تصریح کرد: وجود ذی‌قیمت مرزبانان، چشمان بیدار مرزبانان در دل کوه‌ها، دریاها، قسمت‌های مختلف ایران اسلامی ضامن امنیت کشور هستند .
وی با بیان اینکه امروز مرزبانان امتداد در راه رزمندگان 8 سال دفاع مقدس قرار دارند گفت: امروز مرزبانی که لبه جلویی نبرد با آنچه عکس زیبایی‌ها در دنیای بشریت است مقابل قاچاق سلاح و مهمات، بمب‌گذاری اشرار مسلح و مواد مخدر و سوداگری مرگ و غیره ایستاده‌اند و امروز از جایگاه مناسبی برخوردار هستیم.
 فرمانده مرزبانی نیروی انتظامی امنیت مرزهای کشور را پایدار و مطلوب دانست و با اشاره به تقویت امنیت مرزها تاکید کرد: در این راستا هوشمند سازی مرزها در دستور کار قرار دادیم به گونه‌ای که امسال فرمانده ناجا یکی از اولویت‌های خود را استفاده از سیستم‌های الکترونیکی، اپتیکی، پهپادی، حسگرهای الکترونیکی لازم برای پایش تصویری مرزها در دستور کار قرار داده در حال اجرای مقدمات و زیرساخت‌ها است.
سردار گودرزی با اشاره به تأمین اعتبارات لازم برای تحقق این برنامه‌ها خاطرنشان کرد: با تحقق اعتبارات لازم پایش تصویری مرزهای دریایی، خشکی و هوایی بهتر از گذشته می‌شود و نگهبانی از مرزها به نحو شایسته‌تری انجام می‌گیرد.
وی بیان کرد: در این راستا ناوگان شناوری جدید و پیشرفته، خودروهای تاکتیکی، سلاح‌های سنگین و نیمه سنگین به ساختار سازمانی مرزبانی ناجا افزوده می‌شود که امروز شاهد الحاق برخی از این تجهیزات هستیم.
سردار گودرزی با بیان اینکه "در سال گذشته از جانب فرمانده معظم کل قوا ساختار مرزبانی به‌مثابه یک نیرو در تابعیت فرمانده نیروی انتظامی با ستاد تخصصی و عمومی ابلاغ شد" گفت: امید می‌رود  این ساختار جدید مرزبانی هرچه سریع‌تر به نتیجه برسد تا امنیت مرزها بیش از گذشته افزایش یابد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: