jamejamonline
استان ها تهران کد خبر: ۱۲۸۲۱۷۷   ۰۱ آبان ۱۳۹۹  |  ۱۱:۲۴

رئیس پلیس راهور شرق استان تهران از کاهش ۳۰ درصدی جانباختگان حوادث رانندگی درون شهری از ابتدای سال جاری تا کنون نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش گروه حوادث جام جم آنلاین و به نقل از خبرگزاری ایسنا، سرهنگ " علی سلیمانی" در جلسه راهبردی پلیس راهور شرق استان تهران که با حضور"محسنی بند پی" استاندار تهران و سردار "عزیزی" فرمانده انتظامی استان و فرماندران و مسئولان ادارات استان برگزار شد، اظهار داشت : در سایه زحمات همه دستگاه های دخیل و مجموعه فرماندهی انتظامی شرق استان تهران، ارتقاء فرهنگ ترافیک تحقق یافته است.
 
عابران پیاده بیشترین قربانیان سوانح رانندگی/عوامل سوانح رانندگی در شرق تهران
وی، نبودکمربندی و مشکلات ترافیکی در شهرستان های دماوند و پاکدشت، فقدان وجود خودرو هوشمند و نیز عدم وجود پل های عابر پیاده مکانیزه را از جمله معضلات و عوامل سوانح رانندگی در شرق استان تهران برشمرد.
سرهنگ سلیمانی، کمبود ارائه خدمات و مراکز درمانی به مصدومان تصادفات رانندگی را یکی دیگر از معضلات استان برشمرد وگفت: حدود ۶۵ درصد از مجروحان در مسیر و یا مراکز درمانی فوت می کنند که رفع این معضل نیاز به مساعدت بیشتر مسئولان است.
رئیس پلیس راهور شرق استان تهران با اشاره به اینکه در راستای رفع این معضلات نیز اقداماتی انجام و در دست بررسی است بر لزوم افزایش دوربین های هوشمند ثبت تخلفات در سطح معابر استان تاکید و تصریح کرد: در حوزه درون شهری ۸۵ نقطه حادثه خیز در شرق استان تهران شناسایی شده، این نقاط در حوزه زیرساختی دچار مشکل است که رفع این معضلات نیازمند اهتمام بیشتر مسئولان مربوطه است.
وی با اشاره به اینکه در پی وقوع هر سانحه رانندگی منجربه فوت ، جلسه پایش برگزار می شود، افزود: در این راستا تدابیری کوتاه مدت، میان مدت و درازمدت و با هدف کاهش میزان تصادفات رانندگی و یا خسارات وارده اندیشیده می شود.
رئیس پلیس راه شرق استان تهران با بیان اینکه ۵۲ درصد جان باختگان تصادفات رانندگی از مهرماه سال گذشته تاکنون را عابران پیاده به خود اختصاص داده اند، افزود: ۳۳ درصد از جان باختگان سوانح رانندگی را موتورسوران و ۱۵ درصد مابقی را سایر موارد شامل می شود.
وی از عوامل ایجاد وقوع سوانح رانندگی، عدم توجه به جلو را ۴۲ درصد، عدم توانایی رانندگان در کنترل وسایل نقلیه را ۳۶ درصد، حق تقدم ۶ درصد و سایر موارد را ۱۶ درصد برشمرد.
رئیس پلیس راه شرق استان تهران در خاتمه گفت: از ابتدای سال گذشته تاکنون، جانباختگان حوادث رانندگی حوزه درون شهری بیش از ۳۰ درصد کاهش پید کرده است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: