jamejamonline
دانش جنگ افزار کد خبر: ۱۲۸۱۳۸۹   ۲۸ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۴:۳۲

بخشی عمومی این گزارش با عنوان «سیستم‌های انعطاف پذیر نظامی و تهدیدهای پیشرفته سایبری» منتشر شده و در آن به تهدیدهای امنیتی پرداخته شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از زومیت، براساس مقاله‌ای در واشنگتن پست، اطلاعات محرمانه آماده شده توسط هیئت علوم دفاعی پنتاگون که مربوط به تعداد زیادی از سلاح‌های پیشرفته ایالات متحده بوده، در دولت باراک اوباما  در دسترس هکرهای چینی قرار گرفته بود. بخشی عمومی این گزارش با عنوان «سیستم‌های انعطاف پذیر نظامی و تهدیدهای پیشرفته سایبری» منتشر شده و در آن به تهدیدهای امنیتی پرداخته شده است.
 
 
هکرهای چینی به اطلاعات سری سلاح‌های پیشرفته امریکا دسترسی پیدا کردند+عکس
 
در این گزارش آمده که وزارت دفاع آمریکا آماده دفاع در مقابل تهدیدها نبوده و با توجه به قابلیت‌ها و فناوری‌های موجود امکان دفاع کامل در مقابل حملات سایبری پیچیده وجود نداشت.
بخش محرمانه این گزارش احتمالا حاوی اطلاعات مربوط به لیست سلاح‌های پیشرفته آمریکا مانند F-35 و هواپیماهای بدون سرنشین یا شاید هم سپرهای دفاع موشکی این کشور باشد. هنوز آمریکایی‌ها حتی دقیقا نمی‌دانند که چه زمانی این حمله سایبری اتفاق افتاده بود و هکرها به چه میزان از اطلاعات سری این وزارتخانه دسترسی یافته ‌بودند. اما بدون شک، چین به اطلاعات ارزشمندی دست یافته بوده که قدرت نظامی این کشور را بیش از پیش قوت خواهد بخشید.
 
هکرهای چینی به اطلاعات سری سلاح‌های پیشرفته امریکا دسترسی پیدا کردند+عکس

هیئت علوم دفاعی پنتاگون مشخصا نام چین را در ارتباط با این حمله سایبری اعلام نکرد، اما واشنگتن پست از زبان یک مدیر رده بالای این هیئت گفته که منبع این حملات در کشور چین بوده است.
 در حال حاضر انتقادهای بسیاری از وزرات دفاع آمریکا انجام می‌شود و کارشناسان تدابیر امنیتی آنها را بسیار ضعیف ارزیابی می‌کنند و در این گزارش آمده که آنها حتی متوجه هک شدن خود نمی‌شوند، مگر اینکه FBI آنها را مطلع کند.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو