jamejamonline
دانش جنگ افزار کد خبر: ۱۲۸۰۴۹۲ ۲۴ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۹:۰۸

نسخه جدید این رادار بین 399 تا 350 کیلومتر برد داشته و توانایی درگیری با 8 تا 12 هدف را دارد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از کانال جنگاوران، رادار ای پی جی63 اولین راداری بود که بر روی جنگنده اف15 در نسخه a و b نصب شد. این رادار توان درگیری همزمان با دو هدف را داشت که البته این توانایی  تا زمان تجهیز این جنگنده به موشک امرام توسط اف15 ممکن نبود، اما از طرفی این رادار پتانسیل بالایی برای ارتقا داشت.
در دهه 90 میلادی نسخه وی1 این رادار ساخته شد که بر روی برخی از نسخه های صادراتی جنگنده اف15 نصب شد. این نسخه  از توان کشف 14 هدف و درگیری با 6 هدف برخوردار بود.
 
کوتاه درباره رادار نصب شده بر روی جنگنده اف 15+عکس
 
در حرکت بعدی نسخه وی2 این رادار تولید شد که در واقع یک رادار آرایه فازی فعال بود. برد این مدل به  250 کیلومتر می رسید  و توان درگیری با  8 هدف را داشت؛ همچنین می توانست دست به نقشه برداری سه بعدی نیز بزند، تنها 18 فروند جنگنده اف15 نیروی هوایی آمریکا  که مستقر در آلاسکا بودند به این نسخه از رادار مجهز شدند.
 
کوتاه درباره رادار نصب شده بر روی جنگنده اف 15+عکس
 
در نهایت آخرین نسخه این رادار، نسخه وی3 است که همان نمونه نصب شده روی جنگنده اف15 جدید عربستان سعودی، قطر و سنگاپور می باشد. این نسخه بین 300 تا 350 کیلومتر برد داشته و می تواند با 8 تا12 هدف درگیر شود. کارایی این رادار از سوی شرکت سازنده آن دو برابر نسخه قبلی ذکر شده که از این جهت قابل قیاس با رادار جنگنده اف22 است.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: