jamejamonline
دانش جنگ افزار کد خبر: ۱۲۷۹۸۹۲ ۲۱ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۵:۴۵

انگلیس تسلیحاتی مثل انواع بمب، سلاح های سبک و بمب افکن را به کشورهای مختلف فروخته است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از خبرگزاری صداوسیما، انگلیس از سال ۲۰۱۵ میلادی تاکنون، ۱۰ میلیارد پوند جنگ افزار به رژیم‌های سرکوبگر جهان، همچون رژیم عربستان سعودی فروخته است.
روزنامه دیلی میرور نوشت انگلیس در اقدامی تکان دهنده، ابزار‌های کشتاری همچون بمب، انواع سلاح‌های سبک و بمب افکن را به رژیم‌هایی همچون عربستان سعودی و ترکیه می‌فروشد که در زمره سرکوبگرترین رژیم‌های جهان هستند.
این روزنامه نوشت از میان ۴۸ دولتی که در فهرست کشور‌های "غیر آزاد" دیدبان حقوق بشر "خانه آزادی" (Freedom House)، دولت انگلیس به ۳۵ کشور جنگ افزار می‌فروشد.
 
فروش ميلياردی جنگ افزار از سوی انگليس به کشورهايی همچون عربستان+عکس

دیلی میرور نوشت انگلیس به عربستان سعودی که در حال جنگ با یمن است، قراردادی ۵ میلیارد پوندی از قبیل جت جنگنده، موشک، بمب و سلاح فروخته است تا رژیم عربستان قادر شود به بمباران هوایی مردم یمن ادامه دهد.
این روزنامه نوشت بیش از یکصد هزار نفر از مردم یمن، در پی حمله ائتلاف به رهبری عربستان سعودی، جان باخته اند که بسیاری از آن‌ها در بمباران‌های هوایی عربستان سعودی، قربانی شده اند.
 
فروش ميلياردی جنگ افزار از سوی انگليس به کشورهايی همچون عربستان+عکس

اندرو اسمیث (Andrew Smith)، از فعالان کارزار مبارزه با تجارت اسلحه (Campaign Against Arms Trade) در انگلیس نوشت این میزان از فروش جنگ افزار برای کشتار انسان ها، تکان دهنده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: