jamejamonline
دانش جنگ افزار کد خبر: ۱۲۷۹۵۸۹ ۲۰ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۱:۰۵

این ارتقاء در نتیجه تجربه روسها در جنگ سوریه به دست آمده و در سال 2018 ارائه شده است.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از کانال وقایع اتفاقیه نظامی، تصویری که روسیه در سال 2018، ارتقاء سنگین SM3 برای  هواپیماهای جنگنده سوخو 25 را معرفی و ارائه کرد.

مشخصات یک ارتقاء بر روی جنگنده سوخو 25+عکس

نمایی از ارتقاء سنگین SM3 برای جنگنده سوخو 25

در این ارتقاء سنگین و قابل توجه سیستم های اپتیکی هدف گیری این پرنده به طور کامل عوض شده و قابلیت کشف هدف در تمامی شرایط آب و هوایی در فاصله 8 کیلومتری اضافه شده است. این سیستم اپتیکی توان زوم 16 برابر، تصویربرداری در روز و شب و کلیه شرایط آب و هوایی و تصویربرداری در حالت حرارتی را دارد.

سیستم های اپتیکی اخطار شلیک موشک سطح به هوا ، سیستم های ارتباط ماهواره ای، سامانه های کاملا جدید ارتباط رادیویی ، نصب نمایشگرهای دیجیتالی در کابین ، سیستم جنگ الکترونیک برای اخلال در رادارهای دشمن و پخش کننده های چف و فلر از جمله سامانه های جدید نصب شده بر روی این پرنده است.

 

مشخصات یک ارتقاء بر روی جنگنده سوخو 25+عکس

تصویری از هواپیمای سوخو 25 اس ام 3 نیروی هوایی روسیه

این ارتقاء با توجه به تجربیات روسها از حضور در سوریه صورت گرفته و سعی شده است بخش های زیادی از مشکلات موجود در مدل های قدیمی تر این پرنده جبران شود.

نکته مثبت درباره کشور ما این است که این پرنده ها در صورت سفارش توسط ما  نیازی به تولید ندارند، بلکه از آنجایی که ایران از کاربران سوخو25 به حساب می آید، تنها نیاز به یک اورهال و به روز رسانی دارند.

از نظر آموزش خدمه پروازی و زمینی هم با توجه به تجربه نسبتا طولانی ما با این پرنده عملا در کمترین زمان و با کمترین هزینه امکان عملیاتی کردن این هواپیماهای جدید در کشور وجود دارد.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: