jamejamonline
دانش جنگ افزار کد خبر: ۱۲۷۹۱۲۶ ۱۷ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۰:۱۷

در تصاویر منتشر شده توسط وزارت دفاع جمهوری آذربایجان تعدادی از سنگرهای دفاعی و خاکریزهای متعلق به ارتش ارمنستان دیده می‌شود که همراه با تجهیزات نظامی رها شده‌اند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، در حالی که در چند روز گذشته به دلیل تغییر شرایط جوی و آب هوای ابری و بارانی در منطقه قره باغ، پهپادهای رزمی ارتش جمهوری آذربایجان فعالیتی بر فراز مناطق نبرد نداشتند، اما قوای زمینی ارتش جمهوری آذربایجان در نخستین پیشروی‌های خود در خطوط درگیری موفق به تصرف چندین موضع تخلیه شده توسط نظامیان ارمنستان شدند.
 
بخشی از غنایم جنگی ارتش جمهوری آذربایجان در جنگ قره‌باغ +تصاویر

در تصاویر منتشر شده توسط وزارت دفاع جمهوری آذربایجان تعدادی از سنگرهای دفاعی و خاکریزهای متعلق به ارتش ارمنستان دیده میشود که با به جای گذاشتن سلاح و تجهیزات سنگین و نیمه سنگین به حال خود رها شده و قوای ارمنی از این مناطق عقب نشینی کرده‌اند.
 
بخشی از غنایم جنگی ارتش جمهوری آذربایجان در جنگ قره‌باغ +تصاویر
۳ دستگاه تانک T۷۲ به غنیمت گرفته شده توسط ارتش جمهوری آذربایجان

حداقل ۳ دستگاه تانک، چند نفربر آسیب دیده، ۲ عراده هویتزر کششی D۳۰ و مقادیر زیادی مهمات سبک و موشک‌های ضد زره در این تصاویر دیده می‌شود.
 
بخشی از غنایم جنگی ارتش جمهوری آذربایجان در جنگ قره‌باغ +تصاویر
۲ دستگاه هویتزر کششی D۳۰ نیروهای ارمنستان که به غنیمت رقیب درآمده است

همچنین مقایسه تصاویری که جدیدا منتشر شده با تصاویر دوربین پهپادهای رزمی ترکیه که در روزهای گذشته مشغول شکار ادوات نظامی ارتش ارمنستان در این منطقه بودند نشان می‌دهد برخی از تجهیزات به جای مانده در حقیقت همان موارد مورد اصابت قرار گرفته توسط بمب‌های هواپرتاب پهپادهای رزمی بوده است که به علت آسیب شدید، در هنگام عقب نشینی قابل انتقال به پشت خطوط میدان نبرد نبوده است.
 
بخشی از غنایم جنگی ارتش جمهوری آذربایجان در جنگ قره‌باغ +تصاویر

به نظر می‌رسد فشار شدید پهپادهای رزمی و انتحاری رقیب در روزهای قبل موجب شده است تا نظامیان ارتش ارمنستان علی رغم دفاع سرسختانه در روزهای گذشته، سرانجام به دلیل کمبود تجهیزات و هدف قرار گرفتن کاروان‌های تدارکاتی و قوای پشتیبانی این کشور از آسمان، توان دفاع بیشتر در این منطقه را نداشته و شروع به عقب نشینی کرده‌اند.
 
بخشی از غنایم جنگی ارتش جمهوری آذربایجان در جنگ قره‌باغ +تصاویر

با نابودی تعداد زیادی از تجهیزات و به جا گذاشتن و غنیمت دادن مقادیر زیادی سلاح نظیر موشک‌های ضد زره، هویتزرهای کششی، تانک و نفربرهای زرهی در روزهای اخیر، به نظر می‌رسد اوضاع میدانی برای ارتش ارمنستان چندان مطلوب نبوده و باید دید آیا عقب‌نشینی نیروهای ارمنی در روزهای آینده هم ادامه خواهد یافت یا نیروهای نظامی این کشور راهبرد تازه‌ای برای مقابله با نظامیان آذربایجان که این روزها حمایت محسوس ترکیه و اسرائیل را هم همراه خود دارد، به کار خواهند بست.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: