jamejamonline
دانش جنگ افزار کد خبر: ۱۲۷۹۱۲۵ ۱۸ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۹:۴۷

وزارت دفاع روسیه از رصد تردد کشتی جنگی انگلیس که به تازگی وارد دریای سیاه شده، خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که  در حال رصد تحرک کشتی جنگی انگلیس در «دریای سیاه» است.
به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک» به دنبال وارد شدن ناو جنگی «اچ ام اس دراگون» انگلیس به دریای سیاه، وزارت دفاع روسیه یک بیانیه صادر کرد. در این بیانیه آمده است: «ناوگان دریای سیاه روسیه رصد فعالیت‌های ناوشکن دراگون که روز چهارم اکتبر (یکشنبه ۱۳ مهر) وار دریای سیاه شد را زیر نظر گرفته‌است.»
 
روسیه: تحرک ناوشکن انگیس در دریای سیاه را زیر نظر داریم+عکس
ناو جنگی اچ ام اس دراگون

بر اساس این گزارش، استفاده از دریای سیاه توسط کشورهای غیر همسایه تحت «کنوانسیون مونترو» در سال ۱۹۳۶ محدود شده و کشتی های جنگی خارجی اجازه ندارند بیش از ۲۱ روز در دریای سیاه بمانند. بیش از ۹ کشتی جنگی خارجی  با وزن کل ۱۵۰۰۰ تن  نیز مجاز به حضور همزمان در دریای سیاه نیستند.
 
روسیه: تحرک ناوشکن انگیس در دریای سیاه را زیر نظر داریم+عکس
ناو جنگی روسیه در دریای سیاه
وزارت دفاع روسیه  چندی قبل از برگزاری رزمایش بزرگ در دریای سیاه خبر داد. به گفته وزارت دفاع روسیه، ۲۰ کشتی جنگی به همراهی بالگردها و هواپیماهای نظامی ناوگان دریای سیاه این کشور در این رزمایش شرکت کردند. نیروهای مسلح روسیه در این رزمایش، نبرد دریایی و عملیات‌های پدافند هوایی و جنگال  را تمرین کردند.
 ناوگان دریای سیاه نیروی دریایی  روسیه بارها اعلام کرده  که در حال پایش تحرکات کشتی‌های آمریکایی و دیگر اعضای «پیمان آتلانتیک شمالی» (ناتو) در منطقه است.ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: