jamejamonline
دانش جنگ افزار کد خبر: ۱۲۷۸۹۹۱ ۱۶ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۲:۳۸

وزارت دفاع روسیه از تقابل یک فروند جنگنده رهگیر «سوخو-۲۷» با ۴ فروند هواپیمای نظامی انگلیس بر فراز دریای سیاه خبر داد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از مشرق، وزارت دفاع روسیه از رهگیری ۴ فروند هواپیمای نظامی انگلیس از جمله ۲ فروند جنگنده «تایفون» بر فراز دریای سیاه خبر داد.
به نوشته خبرگزاری «اسپوتنیک» مرکز کنترل دفاع ملی روسیه سه‌ شنبه شب به وقت تهران اعلام کرد که سامانه‌های کنترل هوافضای این کشور چهار هدف هوایی که از دریای سیاه قصد ورود به روسیه را داشتند شناسایی کرده و متعاقب آن یک «سوخو-۲۷» با پرواز سریع موفق به شناسایی این هواپیماها و رهگیری آن‌ها کرد.
 
«سوخو-۲۷ روسیه» ۴ هواپیمای نظامی انگلیس را رهگیری کرد+عکس
جنگنده سوخو-۲۷

در بیانیه وزارت دفاع روسیه در این‌باره آمده است: «جنگنده سوخو-۲۷ موفق به شناسایی هواپیماهای نظامی انگلیس شد. این هواپیماها عبارت از یک فروند هواپیمای جاسوسی "RC-۱۳۵"، دو فروند جنگنده "تایفون" و یک هواپیمای سوخترسان بودند.»
 
«سوخو-۲۷ روسیه» ۴ هواپیمای نظامی انگلیس را رهگیری کرد+عکس
جنگنده تایفون

وزارت دفاع روسیه افزود که جنگنده سوخو-۲۷ این هواپیماها را تا خروج از منطقه همراهی کرد.
 
«سوخو-۲۷ روسیه» ۴ هواپیمای نظامی انگلیس را رهگیری کرد+عکس
هواپیمای جاسوسی RC-۱۳۵

طی روزها و هفته‌های گذشته هواپیماهای ناتو بارها از سوی جنگنده‌های روسیه رهگیری شدند و وزارت دفاع روسیه اعلام کرده که پرواز هرگونه هواپیمای نظامی نزدیک مرزهای خود را اقدام تنش‌زا می داند.
نشریه روسی «کراسنا زوزدا» چندی قبل نوشت که نیروی هوایی روسیه اخیرا ۴۳ فروند هواپیمای خارجی که قصد نزدیک شدن به حریم هوایی این کشور را داشند، شناسایی کرد. منابع خبری چندی قبل از تقابل یک فروند جنگنده «سوخو-۲۷ فلانکر» روسیه با جنگنده‌های «اف-۱۸ هورنت» کانادا نزدیک حریم هوایی رومانی خبر دادند.


ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل: