jamejamonline
دانش جنگ افزار کد خبر: ۱۲۷۸۲۶۴   ۱۲ مهر ۱۳۹۹  |  ۰۷:۴۵

روزنامه نگار آمریکایی پیتر سوچیو در مقاله ای برای ناشنال اینترست، ساخت واحد مافوق صوت «آوانگارد» بررسی کرده و این سلاح را چالشی جدی برای ایالات متحده خواند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اسپوتنیک، پیتر سوچیو روزنامه نگار آمریکایی یادآوری می کند که «آوانگارد» سرعت مافوق صوت داشته و همچنین از قدرت مانوردهی در اتمسفر برخوردار است که در مجموع مقابله با این سلاح را دشوار می سازد.
 
ناشنال اینترست: «آوانگارد» روسیه تهدیدی جدی برای آمریکا+عکس
تصویری از سامانه آوانگارد
وی درباره موضع پکن می نویسد که طبق آن موشک های بالستیکی بین قاره ای مافوق صوت روسی با کلاهک های هسته ای می توانند نیروی دفاعی آمریکا را نابود کنند.
سوچیو تاکید می کند آوانگارد تنها یکی از واحد های انبار تسلیحات بزرگ روسیه است که شامل ۵۲۸ موشک بالستیکی بین قاره ای پایه زمینی و زیر دریایی و همچنین اسلحه اتمی تحویل داده شده توسط بمب افکن هاست.
در ضمن دفاع ضد موشکی ایالات متحده تنها بر روی رهگیری تعداد زیادی از موشک های بالستیک بین قاره ای متمرکز شده که ممکن است از محدوده کره شمالی پرتاب شوند.
 
ناشنال اینترست: «آوانگارد» روسیه تهدیدی جدی برای آمریکا+عکس
نمایی گرافیکی از موشک این سامانه

ولادیمیر پوتین در سال ۲۰۱۸ برای اولین بار در خصوص مجموعه موشکی مافوق صوت آوانگارد اطلاع داد. آوانگارد قادر است در لایه های متراکم جو در محدوده بین قاره ای با سرعت بیش از ۲۰ ماخ پرواز کند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو