jamejamonline
دانش جنگ افزار کد خبر: ۱۲۷۸۱۹۹   ۱۱ مهر ۱۳۹۹  |  ۱۳:۴۹

الکسی کریوروچکو ، معاون وزیر دفاع روسیه به مجله روسی «دفاع ملی» (ناسیونالنایا آبارونا) اعلام کرد نیروهای مسلح روسیه قصد دارند اولین سامانه های موشکی پدافند هوایی اس ـ 500 را در سال آینده میلادی تحویل بگیرند.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از اسپوتنیک، مدتی قبل معاون وزیر دفاع روسیه  ضمن اعلام خبر تولید سامانه اس 500 از انعقاد قرارداد دولتی  برای خریداین سامانه خبر داد.
 
وی گفت: این قرارداد  در سال 2021 منعقد می شود و  در آن تحویل این سامانه های موشکی به ارتش  تا سال 2025 پیش بینی شده است.

وی خاطرنشان کرد: هم اکنون مرحله آزمایش های مقدماتی در حال انجام است و بخش مادی (این موشک ها)  در میدان آزمایش قرار دارند.

گفتنی است که تحویل سامانه های موشکی دوربرد  پدافند هوایی اس  ـ 500 به ارتش روسیه طی چند سال گذشته به طور مکرر به تأخیر افتاده است.
 
زمان تحویل اس ـ 500 به ارتش روسیه اعلام شد+عکس
سامانه S500

 پاول سوزینف طراح ارشد «آلماز – آنتی»، موسسه سازنده  اظهار داشته  اس  ـ 500  قادر خواهد بود اهداف واقع در فاصله صدها کیلومتری از زمین را رهگیری کند.

 اس ـ 500 «پرومتی» (Triumfator-M)، نسل جدید سامانه های دفاع هوایی زمین به هوا است. این سامانه یک سامانه اونیورسال دوربرد برای رهگیری در ارتفاع زیاد با پتانسیل افزایش یافته دفاع موشکی بوده و قادر به رهگیری موشک های بالستیک است.

اس ـ 500 سیستمی پیشرفته است که نه تنها قادر به هدف قرار دادن  اهداف بالستیک بوده ، بلکه همچنین اهداف آیرودینامیکی (هواپیماها ، هلیکوپترها و  سایر اهداف هوایی) و همچنین موشک های کروز را مورد هدف قرار می دهد.

شعاع تخریبی اس ـ 500 در حدود 600 کیلومتر است. علاوه بر این، این سیستم قادر خواهد بود تا ده هدف مافوق صوت بالستیک را که با سرعتی تا هفت کیلومتر در ثانیه پرواز می کنند، شناسایی کند و به طور همزمان برخورد کند و همچنین کلاهک موشک های هایپر سونیک را از بین ببرد.
 
زمان تحویل اس ـ 500 به ارتش روسیه اعلام شد+عکس
سامانه Patriot Advanced Capability-3
 

اس ـ 500 از لحاظ مشخصات خود به میزان قابل توجهی از  اس 400 و رقیب آمریکایی آن یعنی Patriot Advanced Capability-3 برتر است.


زمان تحویل اس ـ 500 به ارتش روسیه اعلام شد+عکس
اینفوگرافیکی از سامانه S 500
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

اهمیت حفظ محققان در 30 سالگی رویان

احساس ما به‌عنوان دانش‌آموزان و دانشجویان قبل از انقلاب که مسائل سیاسی و توسعه ایران را پیگیری می‌کردیم، این بود کشور ما به لحاظ علمی و فناورانه و اقتصاد متکی بر دانش‌ملی به عمد عقب نگه داشته می‌شود.

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

ابررایانه سیمرغ بستر رشد اقتصاد دیجیتال

امروزه با توجه به پیشرفت فناوری‌ های نوین، افزایش چشمگیر و گسترش روزافزون اطلاعات، دسترسی به منابع پردازشی پرسرعت و با ظرفیت بالا، به یکی از نیازهای اصلی و بنیادین مراکز پژوهشی و کسب‌ و کارها تبدیل شده و در پایداری و تداوم توسعه اقتصاد دیجیتالی، امری اجتناب‌ناپذیر است.

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

جای خالی سیاستگذاری در هوش مصنوعی

امروزه فناوری‌ های نوین و به ویژه هوش مصنوعی به سرعت جهان اطراف ما را متحول می‌کند و نفوذ روزافزون آنها در تمامی کاربردهای سنتی، یکی‌از دغدغه‌ها و اولویت‌های دولت‌هاست. اکنون دنیا به تعبیری با سونامی فناوری مواجه بوده و کشور ما نیز از این قاعده مستثنی نیست.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو