حوادث گلستان؛ سوانح رانندگی

۳۱ مصدوم در اثر واژگونی مینی بوس در گلستان

۱۱ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۵

معاون امداد ونجات سازمان هلال احمر گلستان از مصدوم شدن ۳۱ نفر در حادثه واژگونی خودروی مینی بوس خبر داد.

حوادث گلستان؛ زلزله

زمین‌لرزه‌ ۳.۲ ریشتری علی‌آباد کتول را لرزاند

۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۰۸:۱۹

زمین‌لرزه‌ای با قدرت ۳.۲ ریشتر علی‌آباد کتول در استان گلستان را لرزاند.

هشدار وقوع سیل در استان گلستان صادر شد

۰۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۶

دستگاه‌های امدادی و خدمات‌رسان در استان گلستان برای روزهای پنج شنبه، جمعه و شنبه هفته آینده برای مدیریت سیلاب‌های احتمالی و همچنین خدمات‌رسانی به شهروندان در آماده‌باش قرار گرفتند.

برف پاییزی در ارتفاعات روستای زیارت (گزارش تصویری)

۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۴

بارش برف پاییزی در روستای زیارت گرگان، ارتفاعات جنگل های هیرکانی را سفید پوش کرد. با رسیدن فصل پاییز و بارش برف در ارتفاعات، طبیعت کوهستانی و آبشار زیارت دیدنی تر شده است. روستای زیارت حدود ۱۰ کیلومتری ناهارخوران، در نزدیکی گرگان قرار دارد. این روستا به دلیل برخورداری از آب‌وهوای مطلوب، چشمه آب گرم، آبشار، کوه‌های بلند سرسبز و طبیعت زیبا مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته است. آبشار زیارت از جاهای دیدنی گرگان به شمار می‌رود و با ۱۶ متر ارتفاع، در ۵ کیلومتری جنوب روستای زیارت قرار دارد.

پاییز النگدره در دوران کرونا (گزارش تصویری)

۱۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۸

پارک جنگلی النگدره این روزها با وجود محدودیت های کرونایی شاهد کسانی است که برای پیاده روی و تفریح به این پارک می آیند؛ البته که زیبایی جنگل النگدره در پاییز هم بی تاثیر نبوده است.

تصاویر هوایی جاده های پاییزی جنگل های هیرکانی (گزارش تصویری)

۱۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷

در آخرین ماه پاییز جنگل های تاریخی هیرکانی جلوه از یک تابلوی نقاشی هزار رنگ را به تصویر کشیده اند. تصاویر هوایی از جاده‌های این جنگل‌ها زوایای دیگری از این زیبایی‌ها را نمایش می‌دهد. جنگل‌های هیرکانی با قدمت ۲۵ تا ۵۰ میلیون سال پیش در شمال ایران و حاشیه جنوبی دریای خزر با مساحت ۵۵ هزار کیلومتر مربع قرار دارد. این جنگل‌ها سال ۹۸ ثبت جهانی شده‌اند و مورد حفاظت سازمان یونسکو قرار دارند. هیرکانی برگرفته از تلفظ یونانی نام گرگان است.

پاییز جنگل هیرکانی - گلستان (گزارش تصویری)

۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۲۰

«جنگل‌های هیرکانی» در زبان رایج و عامیانه‌ی مردم ایران زمین با عنوان جنگل‌های شمال نامیده می‌شود و دومین اثر بزرگ طبیعی و متراکم‌ترین ناحیه جنگلی ایران را تشکیل می‌دهند. این جنگل‌ها در جنوب دریای خزر از منطقه هیرکان جمهوری آذربایجان شروع می‌شوند و در ایران از حوالی آستارا تا گرگان ادامه دارند. نام هیرکان در واقع نام قدیم گرگان در گویش مازنی بوده است که به جرجان یا ورکان نیز شهرت داشته است.

جزیره ۷۰۰ هکتاری آکاز از دل خلیج گرگان خارج شد(+عکس)

۲۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷

کاهش سطح آب خلیج گرگان به دلیل فروکش‌کردن تبادل آبی این زیستگاه با دریای خزر سبب شد جزیره‌ای به مساحت تقریبی ۷۰۰ هکتار در نزدیکی جزیره آشوراده از دل آب بیرون بیاید.

دادستان عمومی و انقلاب گالیکش

پلمب انبار احتکار تخم مرغ در گالیکش

۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۹

با دستور قضایی، یک انبار احتکار تخم مرغ در شهرستان گالیکش پلمب شد.

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان

امدادرسانی به ۴۹ حادثه دیده گلستانی طی تعطیلات پایانی ماه صفر

۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۰۷:۵۵

معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر گلستان از امدادرسانی به ۴۹ حادثه دیده در تعطیلات پایانی ماه صفر در استان خبر داد.

۱بعدی