لوگوی جام جم ورزشی
 • نگاهی به انتخابات انجمن ورزشی نویسان و عکاسان ورزشی

  لطفا جو گیر نشوید!

  داشتن ویژگی هایی مثل «لیاقت» ، «توانایی» و «صلاحیت» برای برخی امور نه اختیاری بلکه واجب هستند. روز پنج شنبه که انتخابات انجمن ورزشی نویسان و عکاسان ورزشی برگزار شد فقدان این ویژگی های بسیار مهم را به خوبی درک کردیم.

 • شکستن سد پولادین با اراده زنانه

  پنج شنبه و جمعه این هفته را برای ورزش ایران خوب به خاطر بسپارید. این دو روز قرار است بخشی از تاریخ ورزش باشد. اصلا خبر دارید چه اتفاقی در راه است؟

 • آقای وزیر! مردی و کاری ، کاری و مردی!

  همین چند سال پیش بود که هواداران ورزش در نخستین ساعات صبح بر صفحه گیرنده های تلویزیون چشم می دوختند تا بازی بلندقامتان والیبال را ببیند و لذت ببرند و انرژی مثبت ناشی از غرور و افتخار بردهای ورزشی را سرمایه فعالیت های ان روز خود کنند چیزی ، عکس وضعیتی که این شب ها با تماشای رقابت های لیگ جهانی والیبال به بیینده و شنونده منتقل می شود.

 • کولاکوویچ از بازیکنان ما شناخت نداشت

  با شکستی که تیم ملی کشورمان مقابل لهستان متحمل شد، عملا پرونده حضور بازیکنان ایرانی در بیست و هشتمین دوره لیگ جهانی بسته شد؛ سرنوشت محتومی که از پیش قابل لمس بود، اما از آنجا که مردان ایرانی همواره به عنوان غیرپیش‌بینی‌ترین افراد در جامعه جهانی شهرت دارند، همه کارشناسان چه سفارشی و چه غیرسفارشی با نوعی بیم و امید به قضیه صعود تیم ملی می‌اندیشیدند.

 • آقای داورزنی پاسخگو باشید / دلیل بازی با اعتبار سه دختر جوان چه بود؟

  مواجهه با تخلف و بی قانونی منطق خاصی را می طلبد. این منطق چند لایه است. یکی از وجوه «منطق در برابر تخلف» به ما می گوید تنبیه، مجازات، جریمه و یا برخورد بازدارنده ای که با تخلف می شود باید متناسب با همان تخلف یا بی قانونی باشد، نه کمتر، نه بیشتر...

 • صعود مقتدرانه

  تیم ملی فوتبال مانند هفت بازی قبلی بازی کرد؛ یک نمایش حرفه‌ای توام با آرامش و فارغ از فوتبال احساسی. با همین مدل فوتبال قابل تجلیل، به 17 امتیاز رسیده بودیم و با سه‌ امتیاز دیدار با ازبکستان نمره تیم ملی 20 شد.

 • التیام غرور ضربه خورده

  پرسپولیس به عنوان تنها نماینده فوتبال ایران به مرحله یک‌چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کرد تا حقایق بسیاری روشن شود.

 • بازی حیاتی پرسپولیس

  بازی امشب برای پرسپولیس اهمیت فراوانی دارد چون باید هر چه دارد برای رسیدن به دور بعدی مسابقات رو کند.

 • شاخصه های اسطوره بودن عالیجناب فرانچسکو توتی

  « کرت دانسن مفسر و روزنامه نگار ایرلندی می گوید: نه ، امکان ندارد. فقط کسانی اسطوره می شوند که بر همه چیز تسلط داشته باشند. کسی که قلبش با شما نیست و غرور و تکبر دارد هرگز به مرحله اسطوره بودن نمی رسد. توتی با رعایت این فاکتورها اسطوره شد.»

 • حفره های حرفه‌ای‌گری در فوتبال ایران

  بعد از پنالتی از دست رفته پرسپولیس در بازی حساس مقابل لخویا، یک اتفاق عجیب دیگر افتاد و آن هم شکست تیم ملی جوانان بود. این دو موضوع موجب شد بحث‌هایی در حوزه رسانه شکل بگیرد.

 • شروع امیدوارکننده جوانان

  تیم ملی فوتبال جوانان شروعی بسیار خوب داشت. اصولا آغاز هر تورنمنتی بسیار سخت است. تیم در اضطراب کامل، تورنمنت را آغاز می‌کند و استرس و فشار روانی بسیار بالاست.

 • راز آن سرِ درخشان

  «نقطه ضعفت را مثل یک زره تنت کن ، این گونه است که دیگر هیچ کس نمی تواند تو را آزار بدهد»

 • بی توجهی به اقتصاد ورزش در ایران

  قهرمانی نفت تهران در جام حذفی و البته اظهارات سرمربی و بازیکنان این تیم که اکثرا از عدم توجه مسئولان باشگاه در ماه های اخیر حرف زدند و به‌اتفاق گفتند از تیم نفت جدا خواهند شد، بهانه خوبی است تا برای یک بار هم که شده با جدیت درباره اهمیت بحث اقتصاد ورزش در کشورمان صحبت شود.

 • رقابت های والیبال قهرمانی امیدهای آسیا - اردبیل

  ملالی نیست جز دوری بانوان / تاثیر دو اسطوره بر اردبیل و اردبیلی ها

  اردبیل میزبانی تمام عیار برای رقابت های والیبال قهرمانی امیدهای آسیا بود. در واقع نوع میزبانی این شهرستان آنقدر خوب بود که در جریان برگزاری این رقابت ها میزبانی جام جهانی کشتی فرنگی در سال 2018 نیز به اردبیلی ها رسید.