لوگوی جام جم ورزشی
 • روزهای همدلی برای موفقیت تیم ملی

  روزهای سرنوشت‌ساز و حساس تیم ملی از راه می‌رسد؛ روزهایی که چشم همه علاقه‌مندان به فوتبال کشورمان و تیم ملی به آنها خیره می‌شود، به این امید که تیم ملی با صعود به جام جهانی، موجی از شور و شعف برای کشورمان به ارمغان بیاورد. در این خصوص چند نکته را که به نظر اینجانب در راه نیل به این هدف بزرگ می‌تواند فوق‌العاده موثر باشند، یادآور می‌شوم:

 • کشتی در برزخ

  کشتی ایران اوضاع و احوال خوب و خوشی ندارد، این مساله را می‌توان از نتایجی که در رقابت‌های قهرمانی آسیا در دهلی نو هندوستان رقم خورد، کاملا درک کرد. بی‌طلا ماندن در رقابت‌های کشتی فرنگی و قناعت به تنها یک مدال طلا در کشتی آزاد، چیزی نیست که از کشتی ایران انتظار می‌رود. هر چند نتایج به‌دست آمده را نمی‌توان غیرمرتبط با حواشی بسیار فدراسیون کشتی در ماه‌های گذشته دانست، اما بی‌تردید حتی با وجود جوانگرایی صورت گرفته نیز نتایجی بهتر باید در دهلی رقم می‌خورد که متاسفانه چنین نشد.

 • فوتبال ؛ 18 تیم یا 16 تیم؟

  در کنار تهدیدهای تیم‌های عربستانی، تغییر تاریخ فینال جام حذفی و حساس شدن بازی‌های پایانی استقلال و سپاهان، لیگ 16 یا 18 تیمی نیز حاشیه‌های این روزهای فوتبال است. سازمان لیگ در شرایطی از برگزاری لیگ برتر با 16 تیم حمایت می‌کند که مدیران عامل باشگاه‌ها در بیانیه‌ای مشترک، حمایت خود را از لیگ 18 تیمی اعلام کرده‌اند.

 • منشور عالی ورزش در کلام مقام معظم رهبری

  دراسفند 1375 مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان سازمان تربیت بدنی وقت و روسای فدراسیون ها طی بیانات روشنگری نقشه راه در حوزه ورزش را تحلیل و تعیین کردند. در آن زمان توفیق داشتم تا این نقشه راه را در قالب منشور عالی ورزش تدوین و ارائه نمایم. اینک سخنان نغز و خردمندانه معظم له را در دیدار با قهرمانان المپیک و پاراالمپیک درتاریخ 21/ 12 /91 تکمیل و تاکیدی بر نقشه راه ورزش کشور می دانم و با افتخار منشور عالی دوم ورزش را از تدوین کلام ایشان تقدیم می دارم.

 • موقعیت حساس امروز ورزش

  در شرایطی که شش ماه از بازی‌های المپیک لندن می‌گذرد، هنوز ورزش ایران «اندر خم یک کوچه» است و مسئولان ورزش نیز مدام توپ را به زمین یکدیگر می‌اندازند تا با تعویق انتخابات کمیته ملی المپیک، شرایط نامعلومی بر ورزش ایران حاکم باشد.

 • چرا حدادی به کانادا نرفت؟

  حامد حدادی برای دومین بار در این فصل تیمش را تغییر داد. ملی‌پوش بسکتبال در پنجمین سال حضورش در NBA شرایط کاملا متفاوتی را سپری می‌کند. وی پنج سال پی‌در‌پی با ممفیس بود اما از حدود یک ماه پیش ممفیس تصمیم گرفت حامد را به همراه رودی گی به تورنتو بفرستد.