لوگوی جام جم ورزشی
 • چرا ایران در طرح بسکتبال بدون مرز نماینده ندارد؟

  کمپی در غبار

  اتحادیه ملی بسکتبال (NBA) و فدراسیون بین المللی بسکتبال (FIBA)، هر ساله طرح «بسکتبال بدون مرز» را برگزار می‌کنند. تاکنون این طرح (BWB) در آسیا، با حضور بسکتبالیست‌های جوان ایران برگزار شده است. علی باهران، جابر روزبهانی، ارسلان کاظمی، و ... بازیکنانی بودند که در این کمپ‌ها شرکت کردند. این طرح در قالب کمپ‌های چند روزه در برنامه توسعۀ جهانی بسکتبال NBA و FIBA قرار دارد. به طور مثال سال گذشته BWB Asia در ژاپن برگزار شد.

 • شب امجدیه

  انقلاب 1905 روسیه و 1906 ایران، سلسله انقلاب‌هایی را در دو کشور آغاز کرد.

 • اولین نافرمانی ، آخرین شد!

  «سعید فتاحی بسیار زحمت کشیده است و میدانی‌ترین عنصر سازمان لیگ است.» این صحبتی است که مهدی تاج بالاترین مقام مسئول در فوتبال ایران در کنفرانس خبری‌اش در تاریخ ۱۹ خرداد ۹۸ و تنها چند روز بعد از فجایعی که در فینال جام حذفی شاهد آن بودیم درباره رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ مطرح کرد.

 • کالدرون در اندازه‌ هدایت پرسپولیس نیست

  حرف و حدیث‌هایی که گابریل کالدرون درباره استقلال در مصاحبه‌های اخیرش مطرح کرده، بحثی اساسی‌تر را که پیرامون وی وجود دارد، به زیر سایه خود برده است اما همانطور که دیدار نافرجام و جنجالی اواخر هفته پیش قرمز‌ها مقابل ماشین‌سازی نشان داد، مسائل حاشیه‌ای و زدن حرف‌های نسنجیده، کمترین ایراد این مربی آرژانتینی است و ایراد اصلی و بزرگ او به میدان مسابقات و جنبه‌های فنی بر می‌گردد.

 • چیپ نزن آقا!

  «آقای گل محمدی این چه وقت چیپ زدن بود؟». 15 سال از گفتن این جمله عادل فردوسی پور می گذرد.

 • استقلال و طعم شیرین چیرگی

  استقلال برای اولین بار در فصل جدید با ارائه یک بازی دلچسب توانست یک پیروزی مقتدرانه را به دست بیاورد. بر خلاف پیش بینی‌ها استراماچونی در بازی مقابل سایپا نیز به سیستم ۳-۵-۲ وفادار ماند و از عارف غلامی که در لحظات پایانی محرومیتش به تعلیق درآمده بود در ترکیب اصلی استفاده کرد.

 • در فوتبال اروپا چه می‌‏گذرد؟

  شیمی درمانی بی‏ حاصل در قاره سبز

  انگار جرایم یوفا و فیفا عاملی است که تحریکات را دو برابر می کند. اینجا دیگر جریمه هم فایده ای ندارد. حالا دیگر همه خوب می دانند برای جلوگیری از این وضعیت باید یک اقدام شدید انجام داد، اقدامی به قیمت تعطیلی فوتبال.

 • فوتبالِ زشت!

  تیم ملی فوتبال ایران برای نخستین بار در دوران سرمربی‎گری مارک ویلموتس شکست خورد، آن هم مقابل تیمی که انگار قرار است تلخ‌‌ترین بخش‌های ناکامی‌های فوتبال ایران را بنویسد.

 • عادتِ استقلال به خبرهای بد

  استقلالی خیلی وقت است که حال و روز خوبی ندارد، درست قبل از اینکه فصل جدید لیگ برتر فوتبال ایران آغاز شود این خبرهای بد شروع شد. اکنون انگار همه چیز در اوج است.