لوگوی جام جم ورزشی
 • خبرنگاران، خاص‌ترین قشر جامعه

  خبرنگار اگر سختی نکشد لذت کار خود را درک نمی‌کند. بخشی از تحقق یافتن اهداف او در شغل خبرنگاری در گرو این است که برخی از سختی‌ها و مشکلات را باید درک کند و گریزی از آن نیست.

 • من از بیگانگان هرگز ننالم...

  آنچه که در جامعه خبرنگاری، روزنامه‌نگاری و عکاسی می‌گذرد بیش از هر قشر دیگری برای شاغلان در این حرفه شریف قابل لمس و درک است.

 • بسکتبال، رسانه و مسئولیت اجتماعی

  «رسانه می‌تواند درست یا غلط در موارد متعددی در ارزش‌گذاری‌ها و ایجاد جریان‌ها در ورزش نقش اساسی داشته باشد.» این را بن هارتز، روزنامه‌نگار بریتانیایی می‌گوید.

 • خرده‌روایت‌های خبرنگاری از عالم ورزش و ورزشکاران و فدراسیون‌های ورزشی(1)؛

  ورزشکاری که آمده بود یک تحریریه را کتک بزند/ من مثل شما خبرنگارها علاف نیستم

  ما برای روز خبرنگاران ورزشی روز جداگانه‌ای داریم، اما این دلیل نمی‌شود که روز خبرنگار باز هم از سختی‌های کار آن‌ها نگوییم و نشنویم.

 • به تیم‌های جسور احترام بگذاریم

  اعتبار جام‌جهانی به نظر برخی کارشناسان دنیا از وقتی کم شد که مدعیان بزرگ و سنتی حذف شدند و تیم‌های درجه یک آمریکای لاتین (برزیل 5 ستاره و همین طور آرژانتین محبوب) و البته آلمان که حذفش دنیای فوتبال را شگفت‌زده کرد.

 • برای این تیم دست بزنید

  تیم ملی فوتبال ایران با 4 امتیاز از جام‌جهانی حذف شد. روز اول که قرعه‌کشی انجام شد، کسی فکر نمی‌کرد با چنین کارنامه‌ای از روسیه برگردیم؛ اما بازیکنان ما آنقدر خوب بازی کردند که ما قبل از بازی آخر، به صعود امیدوار شدیم و در بازی با پرتغال تا لحظه آخر امیدوار بودیم و با یک دنیا التهاب بازی به پایان بردیم.

 • چرا توهین؟

  مهدی طارمی یکی از بهترین بازیکنان ما در جام جهانی بود. بازیکنی که در پست غیر تخصصی خود عالی بازی کرد و تا جان داشت، دوید.

 • دختری که با یک نظرسنجی به تیم ملی فوتسال بانوان رسید

  داستان عقاب مونث آسیا

  چه خوب که وقتی تیمی مثل تیم ملی فوتسال بانوان قهرمان آسیا می شود روی چند نام تکیه نکنیم. مدام از فرشته کریمی تعریف و تمجید نکنیم انگار که تمام بار قهرمانی روی دوش او بوده، به ستاره های دیگر هم فکر کنیم، ستاره هایی که نباید سهمشان کمتر تلقی شود.

 • سارا شیربیگی، از یک شایعه دردسرساز تا خانم گلی آسیا!

  سارا شیربیگی خیلی وقت است که در تیم ملی فوتسال بانوان بازی می کند. این دختر 27 ساله از همان اول هم گلزن بود. مربی از او به عنوان هافبک استفاده می کرد سارا گل می زد، مدافع می شد گل می زد. حتی دروازه بان هم می شد گل می زد. چه برسد به حالا که دیگر مهاجم است.

 • داستان یک سقوط / نفت تهران از آسیا تا قعر حاشیه و ناکامی

  سال گذشته نفت در همین فصل با علی دایی قهرمان جام حذفی ایران شد اما امروز سوگوار سقوط به لیگ دسته یک است. سقوط یکی از قدیمی ترین باشگاه های فوتبال ایران به دسته یک فوتبال ایران مقصران متعددی دارد.

 • ورزش تحت تاثیر دلار

  این روزها گرچه التهاب دلار دامن اقتصاد مملکت را گرفته؛ اما آنچه اهالی ورزش را نگران کرده، بلاتکلیفی مدیران ورزشی در قبال اتفاقات بازار است. نوسانات ارز هر روز باشگاه ها و فدراسیون ها را بدهکارتر از گذشته می کند.

 • داستان غم انگیز سرگردانی ستاره های بسکتبال بانوان در فرودگاه

  بیش از 24 ساعت سرگردانی در فرودگاه امام خمینی (ره) نخستین پاداش دختران بسکتبالیست تیم نفت آبادان بود، تیمی که قرار بود به عنوان قهرمان سوپرلیگ بسکتبال کشور نماینده ایران در جام باشگاه های آسیا باشد.