لوگوی جام جم ورزشی
 • عابدینی: به من می گویند سامورایی

  یک اتفاق با یک نام در شمشیربازی، مردم ایران را در رقابت‌های المپیک شب زنده‌دار کرد. این بار خبری از فوتبال نبود یا لیگ جهانی والیبال که مردم به‌خاطر اختلاف ساعت با آن سر دنیا شب بیدار بمانند و بازی ایران و برزیل را ببینند.

 • چیچیچ: وطنم ای شکوه پابرجا...

  مایدا چیچیچ 41 ساله، دارای همسر و دختر 11 ساله و سرمربی تیم والیبال دختران ایران است. اما نه، این معرفی چندان کامل نیست زیرا وقتی با مایدا چیچیچ قرار گفت‌وگو می‌گذارید در همان برخورد اول نمی‌توانید از تفکرات، صداقت و اخلاق خوش او بسادگی عبور کنید.

 • ستاره والیبال بانوان: با قهرمانی از هند برمی گردیم

  لیگ برتر والیبال دختران با وجود همه مشکلات، هنوز سرپاست. دختران والیبال بعد از موفقیت‌های بین‌المللی، چشم انتظار توجه بیشتر از سوی حامیان مالی و باشگاه‌های ورزشی بودند، اما در لیگ برتر والیبال هنوز این اتفاق نیفتاده است.

 • رضازاده: دکتر گفت وزنه‌بزنی مُردی!

  وزنه‌برداری ایران با جعفر سلماسی از المپیک 1948 لندن سر زبان‌ها افتاد و قهرمانانی مانند علی میرزایی، محمود نامجو، پرویز جلایر، اسماعیل علم‌خواه و محمد نصیری در تاریخ این ورزش روی سکوی المپیک‌ها ایستادند.

 • رضا شاهرودی: نمی‌توانستم موهایم را کوتاه کنم!

  وقتی با رضا شاهرودی قرار گفت‌وگو گذاشتم اصلا تصور نمی‌کردم به این همه پرسش‌های من با صبوری پاسخ بدهد و هر لحظه فکر می‌کردم الان است که باکلافگی خاص خودش بگوید تمام نشد؟ اما شاهرودی فوتبالیست ستاره دهه 70 پرسپولیس و تیم ملی هیچ کدام از پرسش‌های مرا بدون جواب نگذاشت.

 • شاهرخ بیانی: هنوز دارم تاوان می‌دهم

  فوتبالیست‌هایی که نسل ما و پیش از ما با آنها خاطره داریم کم نیستند. اواخر دهه 50 و 60 روزهای جنگ و موشکباران مترادف بود با نام فوتبالیست‌هایی که در میدان ورزش افتخار می‌آفریدند و در عرصه‌های بین‌المللی پرچم ایران را به اهتزاز درمی‌آوردند.

 • خداداد: توی صف پشت درم... +عکس

  آن وقت‌ها برای یک روزنامه ورزشی می‌نوشتم. صبح یک روز در مسیر روزنامه چشمم به تیتر روزنامه‌های روی کیوسک یک روزنامه‌فروشی افتاد که یکی در میان آنها مسحور‌کننده بود؛ «خداداد را خدا داد».

 • تیم داوری فینال فوتبال المپیک و دربی در جام‌جم

  در دیدار با قطر می‌توانستیم جنتلمنانه خسته نباشید بگوییم،جنجال راه انداختیم که چه شود!

  ساعتی پس از پایان دربی در دفتر روزنامه جام‌جم، میزبان علیرضا فغانی داور مسابقه به همراه کمک‌هایش رضا سخندان و محمدرضا منصوری بودیم.

 • با هادی عامل، صدای آشنای کشتی

  نباید نمک بر زخم مردم پاشید / عاشق "خدا قوت قهرمان" هستم

  هادی عامل را جدا از پیشکسوت بودنش در گزارش رشته کشتی باید یکی از متخصص‌ترین افراد در این زمینه دانست. زیرا او همواره به طور تخصصی به گزارش رقابت‌های کشتی پرداخته است. وی همچنین از دوران کودکی در مشهد به ورزش کشتی می‌پرداخت، ولی پس از مدتی به علت آسیب‌دیدگی نتوانست کشتی بگیرد و به گزارش این رشته روی آورد.

 • علی پروین در جام‌جم:

  پرسپولیس قهرمان می‌شود/ آخرین اخبار از ترکیب تیم ستارگان ایران +عکس

  برای معرفی این چهره محبوب و بامعرفت فقط همین را باید گفت: «علی پروین». او همان اندازه که قدر مهر مادرانه مامان نصرت را دانست و عزیزش داشت، مهر مردمش را در دل داشته و دارد. او سال‌هاست که دیگر مربیگری نمی‌کند؛ اما از همه کسانی که الان در این فوتبال توپ می‌زنند، مشهورتر و محبوب‌تر است. رمز و راز محبوبیت او بخشی از این مصاحبه خواندنی است.

 • سلیمی در گفت‌وگو با جام‌جم:

  آسیب‌ دیده بودم اما حالا آماده‌ام

  بهداد سلیمی احتمالا آخرین المپیکی است که تجربه می‌کند. هرچند در ورزش چیزی بعید نیست اما نظر خود بهداد هم همین است.وی که در فاصله شش ماه مانده به المپیک مصدوم شده بود، تلاش زیادی کرد تا بتواند نماینده ایران باشد.

 • کافه‌ میرداماد

  حمید درخشان: موفقیت ارثی نیست

  از 17 سالگی به صورت حرفه‌ای وارد فوتبال و تیم پرسپولیس شد و خیلی زود توانست لباس تیم ملی را بر تن کند. حمید درخشان که 57 سال دارد، گرم و سرد زندگی را زیاد چشیده و حالا می‌توان پای حرف‌های او نشست و از صحبت‌هایش به شکافی که بین نسل امروز و دیروز هست، پی برد.

 • مهدوی‌کیا در گفتگو با جام جم:

  پرسپولیس تیمش را خوب بست / آلمان‌ها مدعی هستند

  مهدی مهدوی‌کیا مثل همیشه متین و باوقار. این روزها ترجیح می‌دهد کمتر صحبت کند، اما یارگیری پرسپولیسی‌ها، شرایط لیگ برتر، آکادمی کیا و البته مسابقات یورو 2016 بهانه‌ای شد تا کیا گفت‌وگویی اختصاصی را با جام‌جم انجام بدهد.

 • جهانبخش به جام جم:

  حضور ایرانی‌ها در بارسا و رئال غیرممکن نیست/ به من می‌گویند سن بالا!

  پسر مودب، سر به زیر و آرام فوتبال ایران، اما فقط لازم است او را در زمین فوتبال ببینید، تا نظرتان به طور کلی درباره اش فرق کند. در زمین وقتی روبه‌روی حریف قرار می‌گیرد، هیچ نشانی از آرامش ندارد و شبیه ببری است که هر آن از جناح راست، می‌خواهد حمله کند.