لوگوی جام جم ورزشی
 • با حمیده عباسعلی، پرافتخارترین بانوی کاراته‌کای ایرانی

  اگر بخواهی هیچ کاری سخت نیست

  او یکی از تاریخ‌سازان ورزش بانوان ایران است، دختری که برای نخستین‌بار در تاریخ کاراته ایران موفق به کسب مدال در رقابت‌های جهانی شد.

 • گفت‌وگو با امیر حاج‌رضایی کارشناس فوتبال

  فضای مجازی را آلوده می‌دانم

  امیرحاج‌رضایی یکی از آن کارشناسان و مفسران دوست‌داشتنی فوتبال است که هر وقت برای بررسی نکات فنی مسابقه‌ای، به تلویزیون می‌آید دست پری برای مخاطب دارد.

 • رویای برباد رفته پاری‌سن ژرمن +عکس

  اسم مجید نامجومطلق که می‌آید تمام کسانی که دهه‌های چهارم و پنجم زندگی خود را سپری می‌کنند به یاد تکنیک و دریبل‌های او در فوتبال دهه 60 می‌افتند که چگونه خیلی‌ها را با هیجان زیاد از روی سکوی ورزشگاه‌ها نیم خیز می‌کرد.

 • گفت‌وگو با نسرین خزانی، مربی با تجربه والیبال بانوان ایران

  همسرم 30 سال من را تشویق به ورزش کرد

  بانویی سختکوش و با‌انگیزه است. یک لحظه آرام و قرار نمی‌گیرد. ویژگی‌های بارز شخصیتی او باعث شده تا سال‌ها در والیبال و در ورزش حرفه‌ای ماندگار باشد.

 • پیوس یعنی انتظار ...

  نزدیک به بیست سال پیش بود که از سوی سردبیر یکی از روزنامه‌های ورزشی مسئولیت گفت‌وگو با فرشاد پیوس به من واگذار شد. آن روز دقیقا روزی بود که پیوس از فوتبال خداحافظی کرده بود. صدایش می‌لرزید. کلمات را گم می‌کرد و بغضی در صدایش بود.

 • عابدینی: به من می گویند سامورایی

  یک اتفاق با یک نام در شمشیربازی، مردم ایران را در رقابت‌های المپیک شب زنده‌دار کرد. این بار خبری از فوتبال نبود یا لیگ جهانی والیبال که مردم به‌خاطر اختلاف ساعت با آن سر دنیا شب بیدار بمانند و بازی ایران و برزیل را ببینند.

 • چیچیچ: وطنم ای شکوه پابرجا...

  مایدا چیچیچ 41 ساله، دارای همسر و دختر 11 ساله و سرمربی تیم والیبال دختران ایران است. اما نه، این معرفی چندان کامل نیست زیرا وقتی با مایدا چیچیچ قرار گفت‌وگو می‌گذارید در همان برخورد اول نمی‌توانید از تفکرات، صداقت و اخلاق خوش او بسادگی عبور کنید.

 • ستاره والیبال بانوان: با قهرمانی از هند برمی گردیم

  لیگ برتر والیبال دختران با وجود همه مشکلات، هنوز سرپاست. دختران والیبال بعد از موفقیت‌های بین‌المللی، چشم انتظار توجه بیشتر از سوی حامیان مالی و باشگاه‌های ورزشی بودند، اما در لیگ برتر والیبال هنوز این اتفاق نیفتاده است.

 • رضازاده: دکتر گفت وزنه‌بزنی مُردی!

  وزنه‌برداری ایران با جعفر سلماسی از المپیک 1948 لندن سر زبان‌ها افتاد و قهرمانانی مانند علی میرزایی، محمود نامجو، پرویز جلایر، اسماعیل علم‌خواه و محمد نصیری در تاریخ این ورزش روی سکوی المپیک‌ها ایستادند.

 • رضا شاهرودی: نمی‌توانستم موهایم را کوتاه کنم!

  وقتی با رضا شاهرودی قرار گفت‌وگو گذاشتم اصلا تصور نمی‌کردم به این همه پرسش‌های من با صبوری پاسخ بدهد و هر لحظه فکر می‌کردم الان است که باکلافگی خاص خودش بگوید تمام نشد؟ اما شاهرودی فوتبالیست ستاره دهه 70 پرسپولیس و تیم ملی هیچ کدام از پرسش‌های مرا بدون جواب نگذاشت.

 • شاهرخ بیانی: هنوز دارم تاوان می‌دهم

  فوتبالیست‌هایی که نسل ما و پیش از ما با آنها خاطره داریم کم نیستند. اواخر دهه 50 و 60 روزهای جنگ و موشکباران مترادف بود با نام فوتبالیست‌هایی که در میدان ورزش افتخار می‌آفریدند و در عرصه‌های بین‌المللی پرچم ایران را به اهتزاز درمی‌آوردند.