لوگوی جام جم ورزشی
 • قهرمان از موجودی اش راضی نیست

  یک تابستان پرخرید در پاریس

  کارشناسان و ناظران قطعا این روند را ادامه ریخت و پاش‌ها در پاریس توصیف می‌کنند، اما کارلتو مجبور است با واقعیات کار کند.

 • جواد نکونام کاپیتان تیم ملی :

  فوتبال فقط پول و تفریح نیست

  به‌عنوان قزل‌آلای فصل نقل و انتقالات لیگ برتر به استقلال پیوست تا بازگشتی دوباره به فوتبال باشگاهی ایران داشته باشد، بازگشتی که کاپیتان تیم ملی ایران را با چالشی بزرگ مواجه می‌ساخت.

 • اسکواش ایران جان می گیرد

  تشکیل کنفدراسیون اسکواش غرب آسیا و عهده‌دار شدن ریاست آن برنامه‌ای بود که از دو سال پیش مسعود سلیمانی، رئیس فدراسیون اسکواش ایران به دنبال اجرای آن بود.

  • گفتگو
 • ژیمناستیک ایران در مسیر احیا

  ورزش پایه ژیمناستیک؛ ورزشی که سال‌هاست همه اهالی ورزش بر اهمیت و نقش محوری آن در موفقیت‌های دیگر ورزش‌ها تاکید کرده و انتظار دارند همچون کشورهای پیشرفته به شکل آکادمیک و بنیادین به آن توجه ‌شود، هنوز اندر خم یک کوچه است.

 • تیمی که خوب گل می زند ، گل نمی خورد

  رافا بنیتز در حالی آخرین روزهای حضور خود در چلسی را به عنوان سرمربی سپری می‌کند که امشب در آمستردام شاهد رویارویی تیمش با بنفیکا در فینال لیگ اروپاست. قهرمانی در این جام، آخرین فرصت این مربی برای خودنمایی در چلسی است. این مربی پس از جیووانی تراپاتونی ایتالیایی دومین مربی‌ای در سطح اروپاست که با دو باشگاه مختلف، فینال لیگ اروپا را تجربه می‌کند. او در گفت‌وگو با سایت یوفا آخرین وضعیت چلسی و شرایط این تیم پیش از برگزاری فینال اروپا را بررسی می‌کند.

  • گفتگو
 • رفتارهای خاص سر"الکس"

  در فوتبال اروپا لقب آقای خاص را به خوزه مورینیو نسبت می‌دهند، اما اغراق نیست اگر گفته شود این لقب بیشتر برازنده آلکس فرگوسن است؛ مربی‌ای که بالاخره هشتم می‌ (هجدهم اردیبهشت) اعلام بازنشستگی کرد تا منچستریونایتد وارد دوران دیگری از حیات خود شود، دورانی که برخلاف 27 سال گذشته دیگر این مربی اسکاتلندی‌تبار را روی نیمکت خود نمی‌بیند. فرگوسن در این 27 سال با اقتدار پیش رفت و جز در مواردی بسیار انگشت‌شمار هرگز این اجازه را به سران باشگاه متمول منچستری نداد که به فکر جانشینی برای او باشند. فرگوسن در 27 سال همراهی با منچستریونایتد کوهی از افتخارات را به دست آورد، البته در کنار همه این افتخارات رفتارها و منش‌هایی از خود نشان داد که او را بیشتر خاص و بی‌نظیرتر کرد.

  • گفتگو
 • فوتبالیست ها هم تاریخ مصرف دارند

  فینال رقابت‌های جام حذفی در فصل 92ـ91 هم با قهرمانی سپاهان به تاریخ پیوست؛ اما داستان ناکامی پرسپولیسی که در این دوره میلیاردی لقب گرفته بود، همچنان پایان نیافته و انگار رشته‌ای است که سر دراز دارد، رسم فوتبال ما همین است که با وجود دنیایی از ضعف‌ها و کمبودها، در روزهایی که لنگ‌لنگان پیش می‌رود تا فقط از پا نیفتد، درست مصادف با همان زمانی که شبیه دانش‌آموزی می‌شود که کارنامه‌اش برای قبولی نیاز به تک‌ماده دارد و شانسی و ناپلئونی نتیجه می‌گیرد تا طرفدارانش امیدوار بمانند و دل ببندند به اتفاق‌های فوتبالی و معجزه غیرت و تعصبی که ما ایرانی‌ها زیاد از آن حرف می‌زنیم، اما واقعیت همیشه آن چیزی نیست که ما دلمان می‌خواهد رقم بخورد.

  • گفتگو
 • پرسپولیس ؛ سایه ای از آن تیم پر افتخار

  از آخرین قهرمانی پرسپولیس در لیگ ایران پنج سال می‌گذرد. زمانی برای هواداران قرمزپوش باور این موضوع که تیم‌شان پنج سال متوالی قهرمان لیگ ایران نشود غیرممکن بود؛ اما حالا دیگر برای خیلی از همین هواداران عادت شده که بیشتر با حواشی تیمشان زندگی کنند تا با موفقیت‌هایش.

  • گفتگو
 • کشتی در مخمصه افتاده است

  کشتی گرفتار در دور تسلسل

  معتقدم کشتی امروز در بد وضعی گرفتار شده است. جدا از بی‌پولی، رها‌شدن مدیریت کشتی به حال خود نیز ‌شرایط را متزلزل کرده است

 • بسکتبال را دست هر کسی نمی دهم

  حضور حامیان مالی در بسکتبال به هیچ عنوان سازمان‌یافته نیست، موضوعی که محمود مشحون رئیس فدراسیون بسکتبال آن را تائید می‌کند و آن را نتیجه مستقیم کم‌کاری و بی‌تجربگی خود باشگاه‌ها می‌داند. مشحون هرگونه ارتباط میان کمبود اسپانسر در بسکتبال با فدراسیون تحت هدایتش را رد می‌کند و اعتقاد دارد برای رفع این مشکل علاوه بر هوشیاری باشگاه‌ها موارد دیگری هم باید رعایت شود که به عهده رسانه‌های مختلف است. او فدراسیون بسکتبال را تلویحا یکی از پاک‌ترین فدراسیون‌های ورزشی از لحاظ وضع ترازهای مالی معرفی می‌کند. مشحون در گفت‌وگو با جام‌جم نظرات خود را درباره اسپانسرها و جایگاه آن در ورزش ارائه می‌کند. البته رئیس فدراسیون بسکتبال در این گفت‌وگو از ادبیاتی هم خطاب به برخی افراد و مربیان استفاده کرد که جام‌جم از ذکر آنها خودداری کرده است.

 • آمادگی کانگورو ها برای پرش بعدی

  «تیم کاهیل» بعد از هشت سال درخشش در اورتون با ترک بریتانیا بازیگر لیگ حرفه‌ای فوتبال آمریکا (MLS) و عضو تیم ردبولز نیویورک شده است. با این حال، او هنوز مرد اول تیم ملی کشورش ـ استرالیا ـ است و با این‌که این تیم در کسب مجوز صعود مستقیم از گروه دوم انتخابی آسیا به مرحله‌نهایی جام‌جهانی 2014 مشکلاتی داشته، اما کاهیل به پرواز مجدد کانگوروها در صحنه‌های بین‌‌المللی و آمادگی‌شان برای این مهم معتقد است. وی که تنها فوتبالیست استرالیایی است که در مرحله‌نهایی دو جام‌جهانی متوالی (2006 و 2010) برای کشورش گلزنی کرده، اینک یک توصیه ایام خردسالی و نوجوانی‌اش را هنگامی که به وی گفتند کوتاه‌تر از آن است که در ورزش سنگین و پربرخورد فوتبال حرفه‌ای بدرخشد، پیوسته به یاد می‌آورد و لابد به پایه‌ها و ریشه این‌گونه تصورات می‌خندد.

  • گفتگو