لوگوی جام جم ورزشی
 • صداوسیما، سکاندار ورزش همگانی در‌ کشور

  زندگی امروزی دائم در حال کوچک کردن دایره حرکتی و دامنه فعالیت‌های بدنی مردم است. وسایل و امکانات شیک با استفاده از فناوری مدرن در زندگی روزانه سبب شده‌ بسیاری از افراد درون خانه‌ها فقط با فشار دادن یک دکمه‌ آسایش خود را فراهم کنند، بی خبر از آن که در ورای این آسایش چه عواقبی افراد بی تحرک را تهدید می‌کند.

 • تلاش برای افزایش تحرک دانش‌آموزان ایرانی

  آپارتمان‌نشینی و رواج انواع و اقسام وسایل الکترونیکی در میان کودکان، این روزها یکی از نگرانی‌های مهم خانواده‌هاست. این موضوع محدود به کشور ما نیز نیست و بی‌تحرکی کودکان پدیده‌ای جهانی است که هر روز توسط کارشناسان و دست‌اندرکاران، آمار جدیدی از آن ارائه می‌شود. اما کمبود فضاهای ورزشی از یک‌سو و گرانی امکانات و کلاس‌های ورزشی از سوی دیگر بسیاری از کودکان ایرانی را از ورزش محروم کرده است. موضوعی که وزارت آموزش و پرورش را به فکر انداخته با ایجاد امکانات درون و برون مدرسه گامی در جهت رفع این مشکلات بردارد.

 • وقتی معلولیت جسمی و حرکتی پایان دنیا نیست

  جادوی اراده یک مربی معلول

  جام جم ورزشی: از نظر بسیاری، معلولیت پایان زندگی عادی و سرشار از انگیزه و تحرک تلقی می‌شود که این طرز تفکر محدودیت‌های بسیاری برای معلولان جسمی و حرکتی به دنبال خواهد داشت.

 • جغرافیای مصدومیت

  وجود آمار مستند و متقن یکی از گمشده‌های اصلی بخش‌های مختلف کشورمان محسوب می‌شود و همواره از این نکته به‌عنوان خلأ بزرگ در جهت برنامه‌ریزی کلان یاد می‌شود در مجموعه ورزش نیز فقط یک مرجع رسمی از نظر آماری وجود دارد و آن هم بانک جامع اطلاعات ورزشکاران است.

 • پیشگیری و درمان پارگی رباط صلیبی

  آسیب‌های رباط صلیبی در دو دسته برخوردی و غیربرخوردی تقسیم می‌شود، در نوع غیربرخوردی عواملی مانند کیفیت بد زمین و کفش ورزشکار می‌تواند به بروز این عارضه منجر شود به طوری که چمن‌های مصنوعی غیراستاندارد به دلیل اصطکاک کمتر و چمن‌های طبیعی فاقد کیفیت نیز به‌دلیل پستی و بلندی می‌توانند باعث پارگی رباط صلیبی شوند.

 • راهی که بسکتبال باید در پیش بگیرد

  غوره‌های مویز نشده لیگ جهانی و آفت کاپ آسیا

  این روزها ورزش های توپ و تور و سبدی بیشتر از فوتبالی که لیگش تعطیل است و ملی پوشانش خستگی جام جهانی را از تن بیرون می کنند ، در صدر اخبار قرار دارند.

 • 7 خوان سوارکاری ایران

  این رشته مهیج و مفرح ورزشی ریشه در مذهب و فرهنگ ما هم دارد و چه‌بسا می‌توان نقش پررنگ و برجسته اسب و اسب‌سوار را در ادبیات کهن ایران هم دید.

 • محمود خسروی وفا سکوتش را شکست

  علی‌آبادی دچار آشفتگی شده

  نایب رئیس کمیته ملی المپیک گفت: محمد علی‌آبادی دچار آشفتگی شده است و به جای متهمان پروژه ساختمان کمیته ملی المپیک از خودی شکایت کرده است.

 • محمود خسروی وفا در نشست خبری کمیته ملی پارالمپیک:

  روز پارالمپیک در تقویم سالیانه ثبت می شود

  نشست خبری هقته پارالمپیک صبح امروز با حضور محمود خسروی وفا رییس کمیته و علی اصغر هادی زاده دبیر ستاد برگزاری مراسم در محل کمیته ملی پارالمپیک برگزار شد .

 • از پنجشنبه این هفته

  رقیب جدی برنامه 90 هم آمد

  ورزش از «نگاه دو » با تهیه کنندگی ابوالفضل اکبری با اجرای محمود عبداللهی و میثم زمان آبادی از پنجشنبه روی آنتن شبکه دوم سیما می رود.