لوگوی جام جم ورزشی
 • جیوگانیک: جنگجو هستم!

  سرمربی تیم‌های روینگ ایران گفت: همانطور که گفتم من یک جنگجو هستم اما جنگجوها هم می‌توانند به خاطر شرایط محیطی موجود مایوس و ناامید شوند.

 • قایقرانی المپیک ۲۰۱۶ ریو

  قایق مجللی به گل نشست

  نماینده قایقرانی کشورمان در مرحله نیمه نهایی قایقرانی المپیک ۲۰۱۶ ریو از صعود به فینال رقابت ها بازماند.

 • ورزشکاران اسلالوم و رویینگ در ژاپن و کره جنوبی پارو می‌زنند

  قایقرانی و آخرین شانس‌های ورود به المپیک

  هنوز هیجان المپیکی شدن ورزشکاران ایرانی به قوت خود باقی است و آنها در پیکارهای مختلف حاضر می‌شوند تا بتوانند در این رویداد بزرگ ورزشی حضور پیدا کنند.

 • بفرمایید هیجان خیس

  اگر سر نترسی دارید و گرد پیری روی سرتان ننشسته و دلتان می‌خواهد آدرنالین خونتان آن‌قدر بالا بزند که از هیجان فریاد خوشحالی سر دهید و به بدن کرخت‌تان هشدار دهید (بفهمانید) که هنوز جوان هستید و سودای شادی ممتد در سر دارید، بفرمایید رفتینگ؛ آن هم نه در یک سفر خارجی و آب‌های گران، بلکه در رودخانه‌های خروشان ایران که هم ذات زیبایی دارد و هم حاشیه دلبرانه‌ای.

 • تیم ملی آب‌های آرام با گرفتن 14 مدال آسیایی از رسیدن به المپیک ریو جا ماند

  توقف قایق‌ها پشت آب‌های المپیک

  دوره قبل بازی‌های المپیک در لندن بود که ورزشکاران ایرانی در قایقرانی کایاک، دو سهمیه گرفتند، اما این‌بار با دست خالی از اندونزی میزبان مسابقه‌های قهرمانی آسیا و انتخابی المپیک 2016 بازگشتند با وجود این غلامرضا امینی، رئیس فدراسیون قایقرانی از برنامه‌های این فدراسیون در مسیر رشد سخن می‌گوید.

 • ورزشکاران قایقرانی رویینگ از بخت صعود به رقابت‌های ریودوژانیرو می‌گویند؟

  پارو زنانی از جنس المپیک

  با چهارمدال در بخش رویینگ قهرمانی آسیا، امید قایقرانی ایران به گرفتن سهمیه المپیک ریو بیشتر شد. وقتی هشت پاروزن در بخش خانم‌ها و هشت نفر دیگر در بخش مردان به چین رفتند تا در آب‌های این کشور رویینگ قهرمانی آسیا را برگزار کنند، فدراسیون قایقرانی یک هدف دیگر هم داشت و آن مشاهده نشانه‌های قدرت ورزشکاران برای عبور از آسیا و بخت گرفتن سهمیه در رقابت‌های انتخابی المپیک.

 • احمدی: قایقرانی بادبانی، شطرنج روی آب است

  تیم ملی قایقرانی بادبانی به چین رفته تا در رقابت‌های کاپ جهانی و انتخابی المپیک شرکت کند. این تیم تاکنون در رقابت‌های مختلف کاپ جهانی شرکت کرده است، اما مهم ترین نتیجه آن به رقابت‌های کاپ اروپا در صربستان بازمی‌گردد که احمد احمدی در آنجا پنجم شد. عنوان مشترک هشتمی احمدی با ورزشکار قزاقستان در بازی‌های آسیایی اینچئون نیز مسئولان قایقرانی را بر آن داشت تا از قایقرانی بادبانی بیشتر حمایت کنند. احمد احمدی، ورزشکار شرکت‌کننده در قایقرانی بادبانی کاپ جهانی انتخابی المپیک در چین قبل از سفر به این کشوربه پرسش‌های جام‌جم پاسخ داد.

 • تیم ملی اسلالوم خانم‌ها در رقابت‌های فرانسه مورد توجه قرار گرفت

  قایق زنان ایرانی در آب‌های خروشان جهان

  حضور خانم‌های ایرانی در عرصه پیکارهای بین‌المللی، هر روز ابعاد گسترده‌تری به خود می‌گیرد. پس از موفقیت‌های چشمگیر در رقابت‌های رزمی یا گرفتن ورودی المپیک توسط تیراندازان، ورزشکاران رشته‌های تیمی مانند والیبال و بسکتبال این روزها در تلاش اند فاصله خود را با رقبا با شرکت در تورنمنت‌های مختلف کم کنند از این رو تیم‌های والیبال و بسکتبال خانم‌ها در خارج از ایران اردو می‌زنند و مسابقه می‌دهند.

 • چگونه قایقرانی ایران در ماده کایاک 200 متر ایتالیا پارالمپیکی شد؟

  داستان یک شهر بازی و قهرمانانش

  ورزشکاران معلول به اندازه نماینده‌های دیگر ورزش ایران که برای رسیدن به المپیک تلاش می‌کنند انگیزه صعود به پارالمپیک را دارند. معلولان ورزش ایران با امکانات کمتر در اردوهای تمرینی و عرصه رقابت‌های بین‌المللی هدف‌شان را فراموش نمی‌کنند؛ هر چند توجه به آنها از حد عادی کمتر بوده یا ناچارند برای رسیدن به اهداف خود با امکانات کم بسازند.