لوگوی جام جم ورزشی
 • لیگ تنیس روی میز ایران بعد از معرفی سه نماینده به المپیک پایان خوشی داشت

  بازگشت قهرمان جنوبی

  تنیس روی میز قهرمانی باشگاه‌های ایران دو تیم دارد که هر سال فینال را برگزار می‌کنند؛ پتروشیمی بندرامام و دانشگاه آزاد.

 • چگونه پینگ‌پنگ‌بازان ایرانی برای رفتن به ریو رکورد زدند؟

  از پارکینگ تا المپیک

  پینگ‌پنگ ایران با گرفتن سه سهمیه المپیک کار بزرگی کرد و برای نخستین بار این تعداد سهمیه در پینگ‌پنگ ایران، تحسین همگان را برانگیخت. نوشاد و نیما عالمیان به اتفاق ندا شهسواری، پینگ‌پنگ‌بازان ایرانی حاضر در رقابت‌های المپیک ریودوژانیرو خواهند بود که توانستند رکورد تاریخی پینگ‌پنگ را نصیب ورزش ایران کنند.

 • تنیس روی میز چشم‌انتظار حرکتی تازه

  مهرداد علی قارداشی بعد از گذشت نزدیک به دو ماه از انتخابش به عنوان سکاندار جدید تنیس روی میز، کارش را در این فدراسیون آغاز کرد. صادر نشدن حکم ریاست علی قارداشی از سوی وزارت ورزش و جوانان با وجود رای مجمع به او، از نکات جالبی بود که طی این دو ماه بارها درباره آن صحبت شد. هرچند گفته می‌شود دو شغله بودن علی قارداشی تکلیف وی را برای ورود به فدراسیون پینگ‌پنگ نامشخص کرده بود.

 • پینگ‌پنگ و معضل فقدان پشتوانه

  بعد از عصر نوشاد

  استعدادیابی و پشتوانه‌سازی انسانی یکی از اصول و ارکان مهم ورزش است. سرمایه‌های انسانی موجود در ورزش هر چقدر هم قدرتمند و افتخارآفرین باشند و تمام دوران ورزشی آنها با قهرمانی هم گره خورده باشد بالاخره یک روز تمام می‌شوند و آن‌گاه باید نیرویی پیدا کرد تا جایگزین آنها شود. هر چند یک رشته ورزشی هرگز به هیچ ستاره‌ای وابستگی نداشته است؛ اما کنار رفتن یک ستاره می‌تواند منجر شود آن رشته ورزشی برای مدتی افولی نامطلوب داشته باشد.

 • شروع اصلاحات در پینگ‌پنگ

  اتفاقی که در مجمع انتخابات پینگ‌پنگ افتاد برای جامعه این ورزش قابل توجه بود. پینگ‌پنگ ایران بعد از ماه‌ها که با سرپرست اداره شد در انتخابات شنبه، رئیس جدید خود را برای چهار سال آینده شناخت، اما نکته‌ای که در این انتخابات مورد توجه اهالی این ورزش قرار گرفت رای به اصلاحات پینگ‌پنگ با حضور فردی از جامعه پینگ‌پنگ ایران است.

 • سقوط نوشاد عالمیان و نوروزی

  جام جم ورزشی: رده بندی جدید پینگ پنگ بازان جهان در حالی اعلام شد که برخی بازیکنان ایران در بخش پسران با سقوط مواجه شدند اما هیچ یک از بانوان پینگ پینگ باز کشورمان سقوط نداشتند.

 • هفتمی آسیا قابل قبول است

  ملی‌پوشان پینگ‌پنگ ایران بعد از 24 سال عنوان هفتم پینگ‌پنگ ایران را در آسیا تکرار کردند. سال 1991 تیم ایران با مجید احتشام‌زاده، ابراهیم علیدخت و فواد کاسب به این عنوان در رقابت‌های مالزی دست یافت که این‌بار ملی‌پوشان ایرانی در رقابت‌های تایلند توانستند بعد از 24 سال عنوان قبلی تیم ملی را تکرار کنند.