لوگوی جام جم ورزشی
 • هفته سی‌ام لیگ برتر فوتبال

  صبا 9 نفره آلومینیوم را شکست داد

  در چهار دیدار همزمان از هفته سی‌ام لیگ برتر تیم صبا ۹ نفره آلومینیوم را شکست داد، سایپا ، ذوب آهن و داماش هم بر رقبای خود پیروز شدند.

 • وینگو بگوویچ: احساس می کنم در ایران متولد شده ام

  تقریبا همه جای ایران را گشته ام؛ از چغازنبیل و شوش دانیال گرفته تا بم و پرسپولیس آن شال گردن قرمز را هنوز فراموش نکرده ایم. با همان شال گردن در فوتبال ما مطرح شد، هرچند که آن روزهای خوش برای او و هواداران پرسپولیس خیلی کوتاه بود. انگار همین دیروز بود. 10 سال از آن روزها و 14 سال از حضور مرد کروات در فوتبال ما می گذرد اما او هنوز برای کار کردن در این فوتبال پر از انگیزه است. چرا؟ برای خودش دلایل زیادی برای این حضور طولانی مدت دارد؛ دلایلی که برآیند آنها به او این احساس را می دهند که انگار در ایران متولد شده است. جالب آنکه علاقه اش به اینجا فقط به زمین سبز فوتبال خلاصه نمی شود. او تاریخ و تمدن بزرگ ما همانطور که هست بزرگ می داند. در مورد داریوش و کوروش کبیر چیزهای زیادی خوانده است، بزرگانی چون فردوسی، سعدی و حافظ را می شناسد و با رسم و رسوم ما ایرانیها در ایام نوروز به خوبی آشناست. گپ و گفت عیدانه ما با وینگو بگوویچ است؛ ایرانی ترین مربی خارجی فوتبال ایران.

 • فوتبال زنان اروپا و استقبال بی سابقه تماشاگران

  منبع: یوفا فوتبال زنان اروپا در حال تجربه کردن توامان دو اتفاق بد و خوب است، یکی کاهش دستمزد بازیکنان و دیگری افزایش بی سابقه تماشاگران حاضر در ورزشگاه برای تماشای رقابتهای لیگ قهرمانان فوتبال زنان اروپا.

 • قضاوت داور ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا

  ترکی داور بازی سایتاما

  کنفدراسیون فوتبال آسیا از قضاوت ترکی در دیدار گوانژا اوارد گارند و اوراوا رد دیاموند ژاپن خبر داد.