لوگوی جام جم ورزشی
  • 0 0
  • 0

لیگ ملت های اروپا

فرانسه بازی باخته را از آلمان برد

چهارشنبه 25 مهر 1397 ساعت 08:53
تیم ملی فوتبال فرانسه در ادامه لیگ ملت های اروپا در حالی برابر آلمان به برتری 2 بر یک دست یافت که نیمه نخست با برتری یک بر صفر ژرمن ها همراه شده بود.

به گزارش جام جم آنلاین از ایرنا، سه شنبه شب در ادامه لیگ ملت های اروپا و در جریان حساسترین دیدار، فرانسه قهرمان سال 2018 جهان در ورزشگاه استاد و فرانس شهر «پاریس» از آلمان قهرمان سال 2014 جهان پذیرایی کرد.

آلمان که با شکست دور از انتظار سه بر صفر در دیدار قبلی خود مقابل هلند، تحت فشار قرار گرفته بود، در دیدار امشب آغاز خوبی داشت و در دقیقه چهاردهم صاحب ضربه پنالتی شد که «تونی کروس» گل نخست بازی را برای ژرمن ها به ثمر رساند.

این گل تا پایان نیمه نخست تداوم داشت، اما در نیمه دوم بازی شرایط متفاوتی به خود دید.

شاگردان «دیدیه دشان» در تیم ملی فرانسه در دقیقه 62 به گل تساوی رسیدند. در این دقیقه «آنتون گریژمان» از پاس «لوکاس هرناندز» به خوبی استفاده کرد و دروازه میهمان را گشود.

در دقیقه 80 «بلیز متوئیدی» در محوطه جریمه آلمان با خطا متوقف شد تا میزبان، صاحب ضربه پنالتی شود.

«گریژمان» این ضربه پنالتی را به گل دوم خود و تیمش تبدیل کرد.

در نهایت این دیدار با پیروزی 2 بر یک خروس ها به پایان رسید تا فرانسه هفت امتیازی شود و آلمان که عملکردی ناامید کننده داشته است در امتیاز یک باقی بماند.

لیگ ملت‌های اروپا، تورنمنت جدیدی است که اتحادیه فوتبال اروپا برگزار می کند. هدف از برگزاری این تورنمنت کاهش دیدارهای دوستانه و افزایش مسابقات رقابتی است.

مسابقات شامل مرحله گروهی، حذفی و فینال است و 55 کشور اروپایی در چهار لیگ A، B، C و D با هم رقابت می کنند که تقسیم بندی ها تیم ها براساس رده بندی یوفا است.

هر لیگ به 4 گروه تقسیم می شود و دیدارها به صورت رفت و برگشتی خواهد بود.

گروه بندی لیگ ملتهای اروپا به شرح زیر است:

لیگ A
گروه 1: آلمان فرانسه، هلند
گروه 2: بلژیک، سوئیس، ایسلند
گروه 3: پرتغال، ایتالیا، لهستان
گروه 4: اسپانیا، انگلیس، کرواسی

لیگ B
گروه 1: اسلوواکی، اوکراین، جمهوری چک
گروه 2: روسیه، سوئد، ترکیه
گروه 3: اتریش، بوسنی و هرزگوین، ایرلند شمالی
گروه 4: ولز، جمهوری ایرلند، دانمارک

لیگ C
گروه 1: اسکاتلند، آلبانی، رژیم اسراییل
گروه 2: مجارستان، یونان، فنلاند، استونی
گروه 3: اسلوونی، نروژ، بلغارستان، قبرس
گروه 4: رومانی، صربستان، مونته نگرو، لیتوانی

*نروژ در ابتدا در گروه 2 جای داشت اما به دلیل نگرانی در مورد تداخل با برنامه های زمستانی به گروه 3 منتقل شد.

لیگ D
گروه 1: گرجستان، لتونی، قزاقستان، آندورا
گروه 2: بلاروس، لوگزامبورگ، مولداوی، سن مارینو
گروه 3: آذربایجان، جزایر فارو، مالت، کوزوو
گروه 4: مقدونیه، ارمنستان، لیختن اشتاین، جبرالطارق

صدرنشینان گروه های لیگ A در مرحله نهایی لیگ ملت های اروپا که شامل نیمه نهایی، بازی رده بندی و فینال است، با یکدیگر رقابت می کنند. تیم های برتر مرحله گروهی دیگر لیگ ها به لیگ بالاتر صعود کرده و تیم های پایین مرحله گروهی به لیگ های پایین تر سقوط می کنند.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3483445165136686104
لینک کوتاه :

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: