لوگوی جام جم ورزشی
  • 0 0
  • 0

رونمایی از جذابیت جدید دنیای فوتبال!

چهارشنبه 14 شهریور 1397 ساعت 08:52
یک تورنمت دیگر در دنیای فوتبال متولد شد، تورنمنتی که می تواند جذابیت های بسیاز زیادی را به بینندگان سراسر جهان نشان بدهد.

به گزارش جام جم آنلاین ، این رقابت ها «لیگ ملت های اروپا» نام دارد. اگر تا پیش از این فقط شاهد برگزاری جام ملت های اروپا در قاره سبز بودیم حالا لیگ ملت های والیبال هم به آن اضافه شده است. دور نخست مرحله گروهی این رقابت ها از فردا آغاز می شود و 55 تیم رقابت خود را آغاز می کنند.

لیگ ملت‌های اروپا تورنمنت جدید اتحادیه فوتبال اروپا (یوفا) است که به منظور سازماندهی بازی‌‌های ملی دوستانه پراکنده در قاره سبز و با حضور تیم‌های ملی تمامی کشور‌های عضو یوفا برگزار می‌شود.

دراین تورنمنت تیم‌ها براساس جایگاه در رده‌بندی‌ اتحادیه فوتبال اروپا در 4 لیگ تقسیم شده‌اند که هر لیگ خود شامل چند گروه می‌شود.

گروه‌بندی نخستین دوره رقابت‌های لیگ ملت‌های اروپا به شرح زیر است:

لیگ A

گروه‌ یک: آلمان، فرانسه و هلند
گروه دو: بلژیک، سوئیس و ایسلند
گروه سه: پرتغال، ایتالیا و لهستان
گروه چهار: اسپانیا، انگلیس و کرواسی

لیگ B

گروه‌ یک: اسلواکی، اوکراین و جمهوری چک
گروه دو: روسیه، سوئد و ترکیه
گروه سه: اتریش، بوسنی و هرزگوین و ایرلندشمالی
گروه چهار: ولز، جمهوری ایرلند و دانمارک

لیگ C

گروه‌ یک: اسکاتلند، آلبانی و رژیم اشغالگر قدس
گروه دو:مجارستان، یونان، فنلاندو استونی
گروه سه:اسلوونی، نروژ، بلغارستان و قبرس
گروه چهار: رومانی، صربستان، مونته‌نگرو و لیتوانی

لیگ D

گروه‌ یک:گرجستان، لتونی، قزاقستان و آندورا
گروه دو: بلاروس ،لوکزامبورگ، مولداوی و سن‌مارینو
گروه سه: آذربایجان ،جزایر فارو، مالت و کوزوو
گروه چهار: مقدونیه ،ارمنستان، لیختن‌اشتاین و جبل‌الطارق

برنامه دور نخست بازی‌های مرحله گروهی

لیگ A، گروه یک: آلمان - فرانسه پنجشنبه 15 شهریور23:15

لیگ B، گروه یک: جمهوری چک - اوکراین پنجشنبه 15 شهریور23:15

لیگ B، گروه 4: ولز - ایرلند جنوبی پنجشنبه 15 شهریور23:15

لیگ C، گروه 3: اسلوونی - بلغارستان پنجشنبه 15 شهریور23:15

لیگ C، گروه 3: نروژ - قبرس پنجشنبه 15 شهریور23:15

لیگ D، گروه یک: قزاقستان - گرجستان پنجشنبه 15 شهریور, 16: 00

لیگ D، گروه 4: ارمنستان - لیختن‌اشتاین پنجشنبه 15 شهریور 20:30

لیگ D، گروه یک: لتونی - آندورا پنجشنبه 15 شهریور23:15

لیگ D، گروه 4: جبل‌الطارق - مقدونیه پنجشنبه 15 شهریور23:15

لیگ A، گروه 3: ایتالیا - لهستان جمعه 16 شهریور 23:15

لیگ B، گروه 2: ترکیه - روسیه جمعه 16 شهریور 23:15

لیگ C، گروه یک: آلبانی - اسرائیل جمعه 16 شهریور 23:15

لیگ C، گروه 4: لیتوانی - صربستان جمعه 16 شهریور 23:15

لیگ C، گروه 4: رومانی - مونته‌نگرو جمعه 16 شهریور 23:15

لیگ D، گروه 3: آذربایجان - کوزوو جمعه 16 شهریور 20:30

لیگ D، گروه 3: جزایر فارو - مالت جمعه 16 شهریور 23:15

لیگ A، گروه 2: سوئیس - ایسلند شنبه 17 شهریور 20:30

لیگ A، گروه 4: انگلیس - اسپانیا شنبه 17 شهریور 23:15

لیگ B،. گروه 3: ایرلند شمالی - بوسنی و هرزگوین شنبه 17 شهریور 17:30

لیگ C، گروه 2: فنلاند - مجارستان شنبه 17 شهریور 20:30

لیگ C، گروه 2: استونی - یونان شنبه 17 شهریور 23:15

لیگ D، گروه 2: بلاروس - سن‌مارینو شنبه 17 شهریور 20:30

لیگ D، گروه 2: لوکزامبورگ - مولداوی شنبه 17 شهریور 23:15

برنامه دور دوم بازی‌ها

لیگ A، گروه یک: فرانسه - هلند یکشنبه 18 شهریور23:15

لیگ B، گروه یک: اوکراین - اسلواکی یکشنبه 18 شهریور 17:30

لیگ B، گروه 4: دانمارک - ولز یکشنبه 18 شهریور 20:30

لیگ C، گروه 3: بلغارستان - نروژ یکشنبه 18 شهریور 20:30

لیگ C، گروه 3: قبرس - اسلوونی یکشنبه 18 شهریور23:15

لیگ D، گروه یک: گرجستان - لتونی یکشنبه 18 شهریور 20:30

لیگ D، گروه 4: مقدونیه - ارمنستان یکشنبه 18 شهریور 20:30

لیگ D، گروه 4: لیختن‌اشتاین - جبل‌الطارق یکشنبه 18 شهریور23:15

لیگ A، گروه 3: پرتغال - ایتالیا دوشنبه 19 شهریور23:15

لیگ B، گروه 2: سوئد - ترکیه دوشنبه 19 شهریور23:15

لیگ C، گروه یک: اسکاتلند - آلبانی دوشنبه 19 شهریور23:15

لیگ C، گروه 4: صربستان - رومانی دوشنبه 19 شهریور23:15

لیگ C، گروه 4: مونته‌نگرو - لیتوانی دوشنبه 19 شهریور23:15

لیگ D، گروه یک: آندورا - قزاقستان دوشنبه 19 شهریور23:15

لیگ D، گروه 3: مالت - آذربایجان دوشنبه 19 شهریور23:15

لیگ D، گروه 3: کوزوو - جزایر فارو دوشنبه 19 شهریور23:15

لیگ A، گروه 2: ایسلند - بلژیک سه‌شنبه 20 شهریور23:15

لیگ A، گروه 4: اسپانیا - کرواسی سه‌شنبه 20 شهریور23:15

لیگ B، گروه 3: بوسنی و هرزگوین - اتریش سه‌شنبه 20 شهریور23:15

لیگ C، گروه 2: فنلاند - استونی سه‌شنبه 20 شهریور23:15

لیگ C، گروه 2: مجارستان - یونان سه‌شنبه 20 شهریور23:15

لیگ D، گروه 2: مولداوی - بلاروس سه‌شنبه 20 شهریور23:15

لیگ D، گروه 2: سن‌مارینو - لوکزامبورگ سه‌شنبه 20 شهریور23:15

دیدارهای دورهای سوم و چهارم در تاریخ 11 تا 16 اکتبر و بازی‌های دورهای پنجم و ششم هم در فاصله روزهای 15 تا 20 نوامبر برگزار می‌شود. مرحله نهایی رقابت‌ها نیز در فاصله روزهای 5 تا 9 ژانویه سال 2019 برگزار می‌شود.

به اشتراک گذاری
کد خبر : 3431730272345176989
لینک کوتاه :
.

ارسال نظر

  • مخاطبان گرامی، برای انتشار نظرات لطفا نکات زیر را رعایت فرمایید:
  • 1- نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
  • 2- نظرات حاوی مطالب کذب، توهین یا بی‌احترامی به اشخاص، قومیت‌ها، عقاید دیگران، موارد مغایر با قوانین کشور و آموزه‌های اسلامی منتشر نمی‌شود.
  • 3- نظرات پس از ویرایش ارسال می‌شود.
تصویر امنیتی: