لوگوی جام جم سیما
  • 0

  مادر، تنهایی را دوست ندارد/ نگاهی به تله‌فیلم‌های نخستین باران پاییزی و آوازهای مادرانه

  تله‌فیلم «آوازهای مادرانه» که چند روز قبل از شبکه دو پخش شد، قصه و روایت ساده و سرراستی دارد و قصه این فیلم، داستان زن تنها و بد خلقی به نام شکوه است که برخلاف میل باطنی‌اش، ناچار به پذیرفتن پرستار جوان و پر شوری می‌شود.

  • 0

  آموزش‌های حقوقی در تلویزیون

  حتی منتقدان تلویزیون هم به این مساله اذعان دارند که این رسانه و بخصوص برنامه‌های خانوادگی آن، سهم قابل توجهی در رشد آگاهی، مهارت‌های اجتماعی، رفتارهای فردی و ارتباطی افراد جامعه داشته است و بخصوص این مساله در شهرهای دور از پایتخت و روستاهای کوچک و بزرگ که تلویزیون سهل‌الوصول‌ترین رسانه و ارزان‌ترین منبع اطلاعاتی محسوب می‌شود، این مساله نمود بیشتری دارد.

  • 2

  نگاهی به مجموعه داستانی «خانه‌ای روی تپه» / قدم زدن در دنیایی پر از امید

  مجموعه «خانه‌ای روی تپه» به کارگردانی داریوش یاری و تهیه‌کنندگی بهروز مفید، از نهم آذر 92 از شبکه دو سیما روی آنتن رفته است. این سریال هر شب بجز پنجشنبه و جمعه ساعت 21 و 30 دقیقه پخش و روز بعد ساعت 14 نیز تکرار می‌شود.

  • 0

  سریال «زیرهشت» ناموس من است/ یادداشتی از سیروس مقدم

  وقتی قرار شد تا مطلبی درباره «زیرهشت» بنویسم، برای آنکه به فضای چند سال پیش و زمان پخش این سریال برگردم سه آلبومی را که از بریده جراید و نقدها و نظرها و حواشی سریال جمع آوری کرده بودم، ورق زدم و زیرهشت را مرور کردم. تیترهای زیرهشت، فرزند زمانه و یا تراژدی آدم های زخم خورده و ... توجهم را جلب کرد.

  • 0

  تاثیر تلویزیون بر کودکان؛ رشد خلاقیت یا انفعال

  امروزه تلویزیون مظهر انبوهی از اطلاعات است و کانال‌های متعدد و سرگرم‌کننده از طریق سیستم‌های متنوع، برنامه‌های خود را به مردم ارائه می‌کنند. در این میان خانواده‌ها و بخصوص کودکان به میزان زیادی از تلویزیون استفاده می‌کنند و به همین دلیل بخش کوچک، اما مهمی از برنامه‌های تلویزیون به‌طور ویژه برای کودکان طراحی می‌شود.

  • 0

  ابتکاری دیگر از ابتکار

  روز گذشته رئیس و مسئولان سازمان حفاظت محیط زیست شال و کلاه کرده و به سازمان صدا و سیما رفتند تا در نشستی سه ساعته با رئیس سازمان صدا و سیما انتظارات خود را از رسانه ملی مطرح کنند.

  • 0

  جایگاه زنان در سریال‌های سیروس مقدم به بهانه درخشش آزیتا حاجیان در سریال «تا ثریا»؛ زن​ها​ مقدمند

  این شب‌ها، سیروس مقدم با دو سریال، مهمان خا‌نه‌هاست. یکی، جدیدترین سریالش یعنی «بچه‌های نسبتا بد» که بیست و سومین سریال سیروس مقدم است و دیگری «تاثریا» که از شبکه آی فیلم بازپخش می‌شود؛ سریالی که پاییز دو سال قبل به عنوان نوزدهمین سریالش از شبکه یک پخش شد.

  • 4

  نگاهی به مجموعه تلویزیونی «خرده ستمگران»/ باران روی ستمدیده می‌بارد

  این مجموعه اپیزودیک که محصول ۱۳۸۷ است و پخش آن به دلایلی نامعلوم تا به حال به تعویق افتاده، در هر قسمت داستان مجزایی روایت می‌کند. قصه هر اپیزود مجموعه تلویزیونی خرده ستمگران بر پایه یک موقعیت و تم روان‌شناختی طراحی شده و شکل گرفته است.

  • 0

  سرگردانی دوربین در میان آدم‌های نسبتا بد

  وقتی شمار ساخته‌های برجسته یک کارگردان از «انگشت‌شمار» به «قابل توجه» تغییر می‌کند، کم‌کم سبک و سیاق کار او برای مخاطب آشکار و آشنا می‌شود و سطحی از انتظارات در مورد آن فیلمساز تعریف می‌شود. دیگر کسی از یک کارگردان کارکشته انتظار ندارد که یک کار معمولی و نه‌چندان قابل توجه ارائه دهد، چرا که هر اثر کارگردان با اثر پیشین‌اش مورد مقایسه قرار می‌گیرد و پیشرفت او سنجیده می‌شود.

  • 0

  درباره پدیده این روزهای تلویزیون پژمان جمشیدی/ بازیکن بازیگر!

  شاید از این به بعد یک پژمان دیگرنیز به اسامی بازیگران سینمای ایران اضافه شود ودر کنار پژمان بازغی نام پژمان جمشیدی نیز بر پرده سینماها حک شود. البته این یک رویایی دست نیافتی نیست و همین چند روز پیش خبری مبنی بر حضور پژمان جمشیدی در یک تله فیلم منتشر شده است.

  • 0

  طنز/ شورای امنیت سازمان ملل، پخش سریال «اولین انتخاب» از تلویزیون را محکوم کرد!!

  سلام و خدا قوت، آقایون و خانم ها، دیگر از رژیم های سخت و طولانی خسته شده اید؟ می خواهید با خوردن وزن کم کنید؟ تازشم کم صبر و حوصله هستید و تا دری به تخته می خورد می زنید زیر گوش همسرتان و چهره اش را به املت تبدیل می کنید؟ کلاً اعصاب ندارید؟

  • 2

  چند پیشنهاد برای شبکه نسیم

  همه ما به این که باید در زندگی هر انسانی شادی، تفریح و نشاط وجود داشته باشد، معتقدیم و آن را با‌اهمیت می‌دانیم، بنابراین تاسیس شبکه نسیم با چنین رویکردی، اتفاقی خوشایند و ضروری است.

  • 0

  خنداندن به شیوه هوشمندانه/ پژمان زبان سرخ ندارد و اعتدال و میانه‌روی را رعایت می‌کند

  شاید بتوان ​پژمان​ را انتقادی‌ترین و تند و تیزترین سریال طنز سال‌های اخیر تلویزیون لقب داد. ​پژمان​ به اصطلاح یکی به نعل می‌کوبد و یکی به میخ و با خلق شخصیت‌هایی که هر کدام ترکیبی از هوشمندی و دیوانگی هستند، دنیای جدید و فانتزی را به مردم معرفی می‌کند.