لوگوی جام جم سیما
  • 0

  «بی‌قرار»؛ قصه‌ای برای خانم‌ها

  داستان سریال «بی‌قرار» که به مناسبت دهه آخر ماه صفر از شبکه یک پخش شد، درباره زنی به اسم رعناست که نقش او را لاله اسکندری بازی می‌کند.

  • 3

  آوای باران ؛ هندی بازی با یک رمان معروف

  سریال « آوای باران» که مدتی است پخش آن از شبکه سه تلویزیون آغاز شده است را می توان نمونه ای از آثاری دانست که در فرم و ساختار هندی تولید شده و به خورد مردم داده می شود. البته حسین سهیلی زاده کارگردان این سریال چندین سال است که سریال هایی در همین فرم و محتوا می سازد و مردم را بیننده آثار خود می کند.

  • 0

  ما هم به هوملند نیاز داریم!

  پایان فصل سوم از این سریال همزمان است با مذاکرات ژنو و دقیقا فصل سوم این سریال با این اتفاق پایان می‌پذیرد که مذاکرات ایران و ۵+۱ در ژنو به خوبی پیش رفته است و ایران حاضر شده است در ازای برداشتن تحریم‌های اقتصادی امکان دسترسی نامحدود به تاسیسات هسته‌ای‌ش را بدهد.

  • 9

  قصه‌ای از بطن جامعه؛ نگاهی به سریال آوای باران

  مجموعه تلویزیونی «آوای باران» که این روزها از شبکه سه سیما در حال پخش است، کاری از گروه اجتماعی این شبکه است که به تهیه کنندگی محمد هاشمی اصل و کارگردانی حسین سهیلی زاده تهیه و تولید شده است.

  • 4

  روایت تاریخ با درام اجتماعی/ نگاهی به سریال «آوای باران» ساخته سهیلی زاده

  «آوای باران» به کارگردانی حسین سهیلی‌زاده و تهیه‌کنندگی محمد هاشمی‌اصل، سریالی ملودرام اجتماعی است که از شانزدهم آذر، از اول هفته تا چهارشنبه شب‌ها، ساعت 20 و 45 دقیقه از شبکه سه سیما روی آنتن رفته است.

  • 0

  جام‌جهان‌نمای ‌تلویزیون ‌در انتظار شهرک فیلمسازی

  نشست هم‌اندیشی رشد و تعالی در تلویزیون ـ که با حضور رئیس و مدیران رسانه ملی و کارگردان‌های تلویزیونی چندی پیش برگزار شد ـ فارغ از طرح چالش‌ها و راهکارهای موثر در مسیر تولیدات رسانه ملی، واجد یک خبر خوش نیز بود که سال‌هاست اهالی سینما و تلویزیون منتظر شنیدن آن بوده‌اند.

  • 0

  پرهیز از ارائه اطلاعات نادرست

  در عصر ارتباطات، دسترسی به اطلاعات دشوار نیست، اما تشخیص اطلاعات موثق از اطلاعات غیرموثق می‌تواند بسیار دشوار باشد؛ چراکه منابع مختلف، اطلاعات متعددی درباره یک موضوع مشترک در اختیار افراد قرار می‌دهد که گاه ممکن است این اطلاعات در یک راستا نباشد.

  • 0

  عزم ملی برای حل معضل بچه‌های خیابانی

  کودکان خیابانی و کار مساله امروز و دیروز جوامع نیست. این معضل که بیشتر در کشورهای عقب‌مانده یا در حال توسعه فراوانی بیشتری دارد، مانند یک زخم چرکی چهره شهرها را زشت می‌‌کند.

  • 0

  مادر، تنهایی را دوست ندارد/ نگاهی به تله‌فیلم‌های نخستین باران پاییزی و آوازهای مادرانه

  تله‌فیلم «آوازهای مادرانه» که چند روز قبل از شبکه دو پخش شد، قصه و روایت ساده و سرراستی دارد و قصه این فیلم، داستان زن تنها و بد خلقی به نام شکوه است که برخلاف میل باطنی‌اش، ناچار به پذیرفتن پرستار جوان و پر شوری می‌شود.

  • 0

  آموزش‌های حقوقی در تلویزیون

  حتی منتقدان تلویزیون هم به این مساله اذعان دارند که این رسانه و بخصوص برنامه‌های خانوادگی آن، سهم قابل توجهی در رشد آگاهی، مهارت‌های اجتماعی، رفتارهای فردی و ارتباطی افراد جامعه داشته است و بخصوص این مساله در شهرهای دور از پایتخت و روستاهای کوچک و بزرگ که تلویزیون سهل‌الوصول‌ترین رسانه و ارزان‌ترین منبع اطلاعاتی محسوب می‌شود، این مساله نمود بیشتری دارد.

  • 2

  نگاهی به مجموعه داستانی «خانه‌ای روی تپه» / قدم زدن در دنیایی پر از امید

  مجموعه «خانه‌ای روی تپه» به کارگردانی داریوش یاری و تهیه‌کنندگی بهروز مفید، از نهم آذر 92 از شبکه دو سیما روی آنتن رفته است. این سریال هر شب بجز پنجشنبه و جمعه ساعت 21 و 30 دقیقه پخش و روز بعد ساعت 14 نیز تکرار می‌شود.

  • 0

  سریال «زیرهشت» ناموس من است/ یادداشتی از سیروس مقدم

  وقتی قرار شد تا مطلبی درباره «زیرهشت» بنویسم، برای آنکه به فضای چند سال پیش و زمان پخش این سریال برگردم سه آلبومی را که از بریده جراید و نقدها و نظرها و حواشی سریال جمع آوری کرده بودم، ورق زدم و زیرهشت را مرور کردم. تیترهای زیرهشت، فرزند زمانه و یا تراژدی آدم های زخم خورده و ... توجهم را جلب کرد.

  • 0

  تاثیر تلویزیون بر کودکان؛ رشد خلاقیت یا انفعال

  امروزه تلویزیون مظهر انبوهی از اطلاعات است و کانال‌های متعدد و سرگرم‌کننده از طریق سیستم‌های متنوع، برنامه‌های خود را به مردم ارائه می‌کنند. در این میان خانواده‌ها و بخصوص کودکان به میزان زیادی از تلویزیون استفاده می‌کنند و به همین دلیل بخش کوچک، اما مهمی از برنامه‌های تلویزیون به‌طور ویژه برای کودکان طراحی می‌شود.